158 Shares 6718 views

Psychic Atak: objawy i leczenie

O istnieniu nagłymi atakami osób lękowych nauczyli nie tak dawno temu. Tak, to nie jest zaskakujące, że wielu z nich nie zna przyczyn, które mogą mieć atak paniki, a także sposoby jej zwalczania.


I to pomimo faktu, że takie ataki podlega 10% populacji, czyli jeden z dziesięciu!

Dlatego konieczne jest rozważenie kwestii bardziej szczegółowo, co stanowi psychologiczny atak, objawy i leczenie tej choroby. Jak mówią, uprzedzony środki forearmed.

Co to jest psychiczne (ataki paniki)

Więc co jest nieznany do niedawna choroby?

Psychologiczny atak – nagłe wystąpienie intensywnego strachu. Występuje niespodziewanie dla osób rozwija się bardzo szybko iw ciągu kilku minut osiągnęła swój szczyt. W tym przypadku, taki atak może się zdarzyć nie tylko w ciągu dnia, ale w nocy, nawet podczas snu.

Siła tego zjawiska jest niezależna od otaczających okoliczności danej osoby.

Miejsce z zaburzeniami psychicznymi w dzisiejszym świecie

ataki paniki może być nie tylko jednorazowa, ale również być oznaką poważnych zaburzeń psychicznych.

Napady psychiczne ataki stały się prawdziwym problemem dla Stanów Zjednoczonych. Do tej pory istnieje około 60 mln osób (co stanowi 20% populacji) cierpi z powodu różnych zaburzeń paniki, a kolejne 3 mln osób (1,7% populacji) przynajmniej raz w życiu doświadczył zaburzenia psychiczne w wyraźny sposób.

Najczęściej ataki ataki psychiczne wpływają na ludzi w wieku 15-19, ale z nich nikt nie jest odporny.

Przyczyny ataków psychicznych

Utrata równowagi psychicznej i może wywołać atak psychiczny. Powody, dla których tak się dzieje, mogą być następujące:

 • stres;
 • zespół przewlekłego zmęczenia;
 • Obecność chorób psychicznych i somatyczne;
 • stosowanie substancji, które stymulują umysł;
 • problemy i poważne okoliczności życia.

Pierwszy atak może nastąpić w okresie dojrzewania, w czasie ciąży, po porodzie lub w okresie menopauzy. Wiąże się to ze znacznymi zmianami w poziomach hormonalnych w organizmie.

Dodatkowo, mogą być wewnętrzne warunki do manifestacji choroby. Należą do nich: neuro-psychiatryczne lub choroby fizycznej, narkomanii, alkoholizmu.

Konieczne jest, aby pamiętać, że ta choroba (atak psychiczny) nie występuje bez pewnych przesłanek w postaci problemów zdrowotnych. Wcześniejsze pojawienie się ataków psychicznych są uważane za oznakę dystonii naczyniowych.

Objawy ataku psychicznego

Atak paniki nie jest jedynym dowodem na to zaburzenie jako ataku psychologicznego. Objawy mogą być różne. Ale istnieją pewne kryteria, które zostały zdiagnozowane, to patologia.

Tak więc, jeśli ktoś jest naprawdę atak psychiczny, objawy mogą obejmować:

 • zwiększone pocenie;
 • zwiększona częstość akcji serca i tętna;
 • Wstrząsy, dreszcze;
 • duszność i uczucie duszności;
 • zadławienia;
 • bóle brzucha, które mogą towarzyszyć nudności;
 • dyskomfort lub ból w lewej stronie klatki piersiowej;
 • zawroty głowy, zawroty głowy, niestałość;
 • drętwienie i uczucie „mrowienie” w skórę;
 • naprzemienne ciepła i zimna przemiennego;
 • Poczucie, że wszystko co się dzieje, jest nierealne;
 • strach przed śmiercią;
 • strach szaleją lub podjęcia działań zaradczych.

Jak widać, wiele przejawów. Atak psychiczny atak łączy się co najmniej cztery wyżej wymienionych objawów. W tej paniki, strachu i niepokoju nie pozostawiać pacjenta w ciągu 10 minut.

Po tych objawów psychicznych ataku może przejść do następnego etapu, który przejawia się w postaci syndromu agorafobię – lęk przed wyjściem, podróży środkami transportu publicznego. Im dłuższy czas trwania stanu, tym większa możliwość depresji, podczas których występuje zmniejszenie społecznej działalności człowieka, zwiększone zmęczenie, pogorszenie apetytu, są zaburzenia snu i problemy z życiem seksualnym.

Zdejmowanie atak psychiczny atak bez pomocy

Musisz pamiętać, jeden ważny szczegół: ataki paniki i lęku można nauczyć się ją kontrolować. Dlatego ważne jest, aby nie zgubić się podczas ataku, i wiedzą dokładnie, co zrobić z atakami psychicznymi.

Techniki i metody kontroli, nie jest wiele, ale jednym z najbardziej skuteczne w praktyce pozostaje metoda kontroli oddechu. Jej zasada jest bardzo prosta – trzeba spowolnić oddech na 4-5 oddechów na minutę. To bierze głęboki oddech (jak to możliwe), a następnie wstrzymując oddech na kilka sekund i głęboki oddech. Najlepiej jest to zrobić z zamkniętymi oczami czuć ruchy mięśni i płuc.

Po ataku kilka oddechów panika zaczyna się cofać i wkrótce zniknie całkowicie.

Diagnoza atakami psychicznymi

Jeśli istnieją co najmniej cztery oznaki psychicznego ataku (z których mówiliśmy powyżej) muszą natychmiast skontaktować się z lekarzem dla bardziej szczegółowych diagnostyki.

Lekarz może przepisać pacjentowi podjąć wymagane testy i wysłał do prowadzenia elektrokardiogramu.

Jeśli to konieczne, mogą wymagać dodatkowego badania przez neurologa, kardiologa, endokrynologa, pulmonologa.

Po wszystkich inspekcji i wyniki analiz indywidualnie wybiera odpowiednie leczenie ataków psychicznych. To może być wykonywane w tempie przyjmowania leków, psychoterapii i hipnozy.

Farmakoterapia ataków paniki

W większości przypadków leczenie ataków psychicznych przeprowadzone za pomocą leków, ponieważ jest to najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się tego typu zaburzenia.

Najbardziej efektywna obróbka jest wykonywana w takich leków jak:

 • Środki uspokajające.
 • Antydepresanty.
 • Neuroleptyki.

Żądana grupa leków lub jednego środki (na przykład jeden z leków przeciwdepresyjnych) w każdym przypadku jest dobierany oddzielnie, w zależności od natury strumienia oraz związanej psychicznych objawów ataku.

To idzie lek obejmuje dwa etapy:

 1. Eliminacja psychicznego ataku.
 2. Zapobieganie ponownego wystąpienia zawału i jego objawów depresyjnych i średnich (t. D.) następnie.

Psychiczny atak wyeliminowane przez uspokajających ( „lorazepam” „diazepam” „klonazepam” „i” „Alprazolam” „Lorafen” i T, D), które są podawane dożylnie lub doustnie podjęte. Atak jest całkowicie po 15-20 minut po podaniu.

Ta metoda leczenia ma znaczącą wadę: uspokajające są do pewnego stopnia leku i może spowodować, że organizm, aby przyzwyczaić się do ich agentów. W rezultacie, po pewnym czasie przyjmowania leków w standardowych dawkach przestaje ponosić żadnego wpływu lub nawet bardzo wciągająca. Nieregularne powołanie uspokajających może stać się przyczyną nowych ataków psychicznych.

Ponadto, ważne jest, aby wiedzieć, że środki uspokajające nie leczą choroby, ale tylko czasowo wyeliminować objawy, więc są one wykorzystywane wyłącznie jako pomocniczy, a nie głównego leku do leczenia zaburzeń psychicznych.

Głównym leczenia ataków paniki przeprowadzonych przez stosowanie leków przeciwdepresyjnych, które nie tylko pomagają pozbyć się depresji, ale także wyeliminować niepotrzebne niepokój i irracjonalne lęki, jest leczony z powodu ataku psychicznego. Głównymi lekami, które są najczęściej przepisywane w leczeniu „Anafranil”, „Zoloft”, „Tsipraleks” i inne.

Środki przeciwpsychotyczne, oraz jako środki uspokajające, podczas leczenia napadów psychicznych działać jako środki pomocnicze. Charakteryzują się one łagodny wpływ na organizm, ale jednocześnie doskonale eliminuje objawy wegetatywne ataków psychicznych. Może to być leki takie jak „Propazin” Etaperazin „” Sonapaks”.

Drugim etapem leczenia jest utrwalenie uzyskanych wyników. W tym etapie stosuje się leczenie przeciwzapalne, który obejmuje otrzymywanie trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCA), inhibitory monoaminooksydazy (MAO), selektywne inhibitory serotonergiczne (SSRI).

TAJ Grupa ma wpływ antypanicznymi, ale efekt zaczyna się dopiero po 2-3 tygodni po pierwszym recepcji, która jest istotna wada. Ponadto, grupy leków przeciwdepresyjnych taj może powodować działania niepożądane, takie jak suchość w ustach, zaparcia, przyrost masy ciała i tym podobne. D.

Selektywne inhibitory serotonergiczne (SSRI) mają mniej efektów ubocznych w porównaniu z poprzednim przykładem wykonania. Poważne skutki uboczne takich leków: drażliwość, nerwowość i pogorszenie snu w ciągu pierwszych 2 tygodni po rozpoczęciu przyjmowania. Zaletą jest fakt, że leki przeciwdepresyjne SSRI mogą być podjęte tylko raz dziennie.

Równolegle z leczeniem psychicznym atakiem odbywa i jego eliminację zespołach wtórnych, takich jak hipochondrię, depresję, agorafobię.

Niż leczyć ataku psychicznego i jakie dawki ustalonej przez lekarza indywidualnie. Co do zasady, mianowany przez większość minimalnej dawki, a następnie prześledzić, nie jest chorobą na spadku lub w dalszym ciągu rozwijać. Wszystko to odbywa się pod nadzorem terapeuty lub inny odpowiedzialny za leczenie lekarza. Zabrania się angażować w samoleczenia z uspokajających i przeciwdepresyjnych!

Przy odpowiednim podejściu do leczenia i realizacji wszystkich zaleceń w 90% przypadków remisji do ataków paniki.

Aby skutecznie pozbyć się choroby stosowany szereg środków.

Leczenie ataków paniki z pomocą psychoterapii

Wraz z leków i psychoterapii w tym samym czasie przeprowadzono kurs, który trwa przez pewien czas po zakończeniu leczenia, która pomaga przejść przez ten proces ułatwić.

Sesje terapeuta można podzielić na dwa rodzaje: głębokie i objawowego leczenia.

W pierwszym przypadku, atak jest uważane za objaw psychicznej. Specjalista pomaga zrozumieć, jak rozwijać atak paniki, jak korzystać może być sterowane niezależnie. Z reguły leczenie objawowe trwa nie dłużej niż trzy miesiące.

Głębokość przewiduje także identyfikacji przyczyn, które doprowadziły do pojawienia się napadów. Dzieje się tak na skutek długotrwałej pracy, który może trwać latami. Terapeuta uczy wewnętrzny świat człowieka, jego stosunku do siebie, niezaspokojone potrzeby i niewypowiedzianych uczuć. Ale ostatecznie, specjalista zamienia się wyeliminować nie tylko objawy problemu, ale jego podstawową przyczynę.

Psychologowie uczą pacjentów szukać wewnątrz słabości i skupić się na pozytywnych cech. Tylko optymistyczną wizję życia i pozytywnego myślenia są w stanie pozbyć się choroby i upewnić się, że ona nie wróci.

Praca własna jest przeprowadzane na pacjenta poprzez podniesienie samooceny, ponieważ odgrywa ważną rolę w rozwoju osobowości i postrzegania świata jako całości.

Łączenie metod medycznych i psychoterapeutyczne pomaga przyspieszyć proces gojenia, a także nauczenie prawidłowego przebiegu działania w czasie ewentualnego ataku paniki.

Leczenie ataków paniki z hipnozą

Leczenie ataków psychicznych z hipnozą praktykowane przez psychiatrów. Ten sposób radzenia sobie z chorobą w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne ze względu na jego skuteczność. Istotą zabiegu jest prosty: podczas snu hipnotycznego pacjent przenosi się do odpowiednich ustawień, których głównym celem – pozbycie się psychicznych ataków. Po sesji hipnozy, pacjenci czują spokój, uczucie lekkości, przypływ witalności i energii.

Wadą hipnotycznego jest efekt leczenia krótkoterminowego oraz fakt, że sposób ten nie jest odpowiedni dla wszystkich pacjentów.

Zapobieganie ataki paniki

Ludzie, którzy często cierpią z powodu zaburzeń psychicznych, żyją w stanie ciągłego napięcia i stresu, co powoduje odporność organizmu jest obniżona do norm krytycznych. W takich sytuacjach wszelkie nieprzewidziane okoliczności (na przykład konflikt w pracy) może być „ostatnią kroplą” i spowodować atak ataku paniki. Jednakże, istnieje kilka prostych sposobów, które pomogą poprawić stan psychiczny, w celu zmniejszenia poziomu stresu emocjonalnego i zmniejszyć ryzyko psychicznego ataku.

 1. Bicze. Bardzo prosty i zarazem skuteczny sposób. Strumień zimnej wody na krótko dotknąć skórę, są w stanie stymulować produkcję hormonów, które poprawiają nastrój. Metoda może być stosowana do zapobiegania, ogólnego wzmocnienia stanu psychicznego i podczas ataku wysokiego lęku i paniki. Jak wziąć douche? To bardzo proste, ale są pewne niuanse. Douche ważną głową, dopiero wtedy będzie można uzyskać pożądany efekt. Aby rozpocząć procedurę powinna być ciepłą wodą. Po kilku sekundach, konieczne jest, aby przełączyć się na zimno ponownie, nawet po kilku sekundach do ogrzania. W tym przypadku zimnej wody powinny być chłodne, ale bardzo zimno, nawet lodowaty. Nie należy obawiać się do połowu na zimno – podczas tej procedury nie jest możliwe, ponieważ w reakcji aktywowanej ochronną organizmu.
 2. Rozluźnienie mięśni. Dowiedz się zrelaksować mięśnie, można usunąć jednocześnie poziom stresu psychologicznego. Istnieje wiele sposobów relaksacji psychicznej. Zapoznanie się z nimi więcej, można z łatwością wybrać taki, który jest odpowiedni dla Ciebie idealnie.
 3. Spokojny sen. Brak snu nie jest najlepszy sposób wpływa na układ nerwowy człowieka. W takim przypadku, gdy rozwija się przewlekła postać, sytuacja pogarsza się w czasie, a równolegle z tym wzrostem i możliwością psychicznego ataku.
 4. Aktywne życie fizyczne. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednią intensywność stresu dla siebie. W tym czasie, gdy jeden zupełnie normalnego ładowania, inni idą na siłownię, w basenie lub w salonie. Najważniejsze, że zajęcia przynieść ci przyjemność, bo tylko w tym przypadku będą one korzyści zdrowotne i psychologiczne.
 5. Regularne posiłki. Tutaj wszystko jest proste: głodny człowiek obniżony poziom cukru we krwi, a to zwiększa prawdopodobieństwo ataku ataku paniki.
 6. Nieobecność pobudzających. Należą do nich: kawa, napoje energetyczne, papierosy i alkohol. W tym przypadku z alkoholem pod tym względem wyjątkowy, jeden-dwa kieliszki zmniejszyć atak ataku paniki. Ale tylko kac rano pogarsza sytuację. Ponadto, jeśli pić alkoholu podczas każdego ataku, istnieje duże ryzyko zachorowania na inne choroby – alkoholizmu.

Podsumowując wszystko powyższe, można stwierdzić, że zaburzenia psychiczne nie są ważne, jest to atak paniki lub coś innego, to jest realne, aby uniknąć. Aby to zrobić jest bardzo proste, aby dowiedzieć się, jak kontrolować swoje emocje i monitorowanie zdrowia psychicznego.