716 Shares 9617 views

Sergei Sedov: nowoczesna literatura dziecięca

Pisarz Siergiej Sedov – słynny autor współczesnych rosyjskich bajek. Jego prace są doceniane najtrudniejszą grupę czytelników – dzieci, które, proszę mi wierzyć, to bardzo trudno zadowolić. Kochają ciekawe historie, żarty, cuda, zabawy, przygody dzielnych bohaterów i złoczyńców przerażające. I w tym samym czasie nie ma fałszu.


Sergei Sedov: biografia

Sergey Anatolevich Sedov urodził się 24 sierpnia 1954 w Moskwie. Rodzina: ojciec – pilot wojskowy, jego matka – ekonomista. Wykształcenie: Moskiewski Państwowy Instytut Pedagogiczny, Issue 1981 Po studiach pracował w szkole do pewnego stopnia, ale sześć miesięcy później został zastąpiony przez rodzaj aktywności i dostał woźnego. On dorabiał jako model artysty, nauczyciel-organizatora w ZhEKe.

Później Sergei Sedov zaczął pisać niesamowite historie, które weszły do smaku wiele czasopism, takich jak „Twinkle”, „Tramwaj”, „murziłka”. Po raz pierwszy jego praca opublikowana w 1987 roku w gazecie „Rodzina”.

Od 1991 – członek Związku Literatów Moskwie.

O danych osobowych nie ma życia.

tworzenie

Sergey Sadov pisze krótko, lecz serię. Oznacza to, że opowiada o jednym i tym samym charakterze, ale w różnych sytuacjach. Pierwsza drukowana książka – cykl historia „Było Lesch”, w 1989 roku, o chłopcu, który wszystko może się stać. Od tego czasu jego książka, a niektóre historie zostały wydrukowane z godną pozazdroszczenia stałości, "Tales of the Kings" (1990), "Opowieści Gorynych smoka" (1993) "Tales of Fools" (1993), „The Incredible Adventures Zaitseva podróży Hare "(2000)," Opowieści "Dzieci świata" (2008) i wielu innych.

Sergei Sedov stał się stałym uczestnikiem w różnych projektach literackich dla dzieci. Na przykład urząd mera Moskwy za nakazał Sedov i Marina Moskovinoy pisać bajki o życiu i przygodach z najbardziej ukochanych bohaterów Boże Narodzenie – Santa Claus. Później te historie ukazał się w formie książkowej. To nie była pierwsza współpraca twórczego duetu – poprzednio autorzy Przez ponad 10 lat tworzenia komiksów Lenya i Lucy dla magazynu „murziłka”.

Nadal pisze scenariusze do filmów animowanych ( „on bum Wołodia”, „Terrible materiałów”, „około naszego prezydenta”), skrypty dla filmu, poezji i prozy dla dorosłych, Siergieja Siedowa. Dodane przez autora można zobaczyć w tym artykule (powyżej).

Trochę o grafice

Należy zauważyć, że większość z ilustracjami do jego książek zwykle proste, niemal kreskówkowe. Jednak są one wielkie, aby dopasować się do historii i charakteru.

Najbardziej kontrowersyjna książka autora

Książka „Opowieści z mamą” został opublikowany w 2010 roku zbiór opowiadań o wielu różnych matek – dzielnych, rodzaj, leniwy, mamusie i mamusie-obcy-alkoholików. Jedna historia – jedna mama, z własną historią, czasem zabawne, często pouczające i trochę smutny.

Powinienem czytać takie książki dla dzieci? Wielu czytelników uwierzyć, że ten produkt jest przeznaczony dla widzów dorosłych, inni nie widzą nic złego z tym, co dziecko widzi i negatywne aspekty życia, i są gotowi rozmawiać z nim o tym. Większość przylegają do złotego środka: są jakieś historie z książki czytać dzieciom, ale niektóre z nich pozostawił dla siebie.

W rzeczywistości, Sergei Sedov próbował w tej kolekcji prostu wyjść poza tradycyjnym literatury dziecięcej, a praca okazała kontrowersyjna: trochę dziwne, być może, nie jest zbyt dziecinne, ale bardzo dobre, aw niektórych przypadkach nawet mądry, wzywając jednocześnie uczucie litości dla niektórych dzieci i duma dla wielu matek.

Książki nie są tylko dla dzieci

Lubisz bajki? Wydaje się, że jako dziecko uwielbiał usłyszeć wszystkie dobre historie, w których dobrzy bohaterowie zawsze konsultować się z innymi problemami. Ale później, kiedy zaczniesz czytać tę samą książkę do swoich dzieci, wiesz ile napisałeś horror, na przykład, oto kilka cytatów: „Książę wydłubane oczy” ( „Roszpunka”), „wyciąć serce księżniczki” ( „Snow White”) lub „host zamiar utopić psa” ( „Muzykantów z Bremy”). Oczywiście, dzisiaj istnieje wiele przystosowane nowoczesne wersje, gdzie coraz bardziej spłaszczone, bez wyraźnych szczegółów.

Ktoś może powiedzieć, że jest to konieczne w celu zapoznania się z rosyjską opowieść ludowa, ale tam, jeśli pamiętać, zbyt, nie wszystko poszło gładko, „młody człowiek z dobrym posiekane na kawałki”, „I wiał głowę z ramionami”, „odcięte dłonie, a potem nogi.”

W książkach nie takie zwroty Sedov: jej historia nie zawsze jest zabawa, a dorośli mogą odzwierciedlać na niektórych, ale jest dobrze zorientowanych w psychologii dziecka i zrozumieć, że można powiedzieć dziecku, a co nie warto wspominać.

Jednak każda matka musi sam decydować, co czytać bajki dla dziecka.