243 Shares 3425 views

Gry edukacyjne dla dzieci 1 rok

To jest niemożliwe do przecenienia znaczenie gry dla dzieci. Dla niektórych może się wydawać, że to błahe zatrudnienia, a korzyść jest tylko rozrywka dziecka. Jednak jest to mylące.


Dziecko jest dużo prostsze i łatwiejsze do zdobycia odpowiednich umiejętności w grze. Podczas tych sesji jest wszechstronny rozwój: wiedza o sobie i świecie, w celu ustalenia przyczyny i skutku, pochodzenie i doskonalenia wielu umiejętności fizycznych i intelektualnych.

Jakie są gry?

Wszystkie gry dla dzieci 1 rok dla dziewczynek i chłopców, można podzielić na dwie grupy:

 • mobilne, wymagające aktywności fizycznej dziecka;
 • statyczne, w tej grze siedzącej lub stojącej w jednym miejscu.

Jest to niemożliwe, aby powiedzieć, które z tych grup będzie bardzo korzystne dla dziecka. Naukowcy udowodnili, że odpowiedni poziom aktywności fizycznej ma korzystny wpływ na zdolności intelektualnych dziecka. Dlatego dla pełnego rozwoju dziecka wymaga połączenia ruchomych i statycznych gier.

Wybór lekcji dla dziecka, należy skupić się na jego wiek. Gry dla dzieci 1 rok może być bardzo zróżnicowany. W tym wieku dziecko już wie, ile i aktywnie uczy. Większość z nich ma doskonałą umiejętność przeszukiwania, a niektóre mogą nawet samodzielnie chodzić. Gry plenerowe dla dzieci 1 rok mające na celu poprawę zdolności dziecka do poruszania się i orientować się w przestrzeni. W procesie chodzenia i biegania rozwija mięśnie i więzadła, silniejsze stawy, narządy i układy są aktywnie działać, wzbogacając tlen. Poprzez ustalenie zasad oraz stworzenie pewnej sytuacji, uczysz dziecku planowanych działań i zdolność do działania w zależności od okoliczności. Ponadto, dziecko rozwija poczucie odpowiedzialności, dyscypliny, cierpliwości i pracy zespołowej. Weźmy pod uwagę niektóre odkryte gry dla dzieci 1 rok.

Znajdź misia

Do tej gry potrzeba małego misia lub inną zabawkę mały rozmiar. Czy Twoje dziecko grać z nimi w chowanego. A dziecko z tata lub babcia mówi do pięciu (w tym pipsqueak można klaskać rąk), matka ukrywa zabawkę. Aby rozpocząć, trzeba ponieść w lewo na myśl dziecko może łatwo go znaleźć. Chwal dziecko za jego szybkiego odkrycia. Za każdym razem, komplikuje problem, ale rozweselić swoje dziecko, aluzję, gdy są potrzebne. To dziecinnie zabaw dla dzieci 1 rok nauczania jest dobrze zorientowany w przestrzeni.

Chowanego

Dzieciak z pewnością smaku wciągająca gra, w której trzeba będzie spojrzeć na moją matkę. Dziecko jest przeznaczona do ukrycia. W tym czasie moja mama mówi, i idzie szukać. Cały proces powinien być wyrażona: „Gdzie jest moje dziecko za tam szafki, za tam łóżka, pod stołem, nie …?” Jaki będzie radość dziecka, gdy matka znajdzie. Po tym, zaleca się, aby przełączyć ról.

Złap mnie

Czy Twoje dziecko dogonić was, wtedy gonić po matce. Jest bardzo wesoły i mobilne gry. Można również włączyć tą grę konkurencyjną element: kto jest szybszy, aby uruchomić tak daleko, albo babcia do stołu.

Smakołyki dla zwierząt

Na podłodze leżał wiele warzyw: ziemniaków, kapusty, marchwi i innych, według własnego uznania. Na krześle, Put królika zabawkę. Powiedz dziecku, że nasz zwierzak jest głodny i chce jeść marchewki. Może skomplikować pracę i zwrócić się do dziecka: „Co jeszcze kocha króliczka” Niech dziecko będzie wybrać odpowiednią rozrywkę wśród innych warzyw.

zamrażać

Gry dla dzieci 1 rok, zachęta spełnieniu określonych warunków, rozwój dziecka samodyscypliny. Na przykład, weźmy się rozrywką dzieci o nazwie „stoi w miejscu.” Mama i dziecko biega, klaszcząc w dłonie, salto, tupać nogami, ale jak tylko zużyte słowo „Stój”, wszystkie działania muszą zatrzymać.

Dzień i noc

Ta gra ma algorytm podobny do poprzedniego. Kiedy moja mama mówi, że słowo „dzień”, to jest możliwe, że zabawa biegać i skakać. Ale jak już zostało powiedziane, „Noc”, trzeba się zatrzymać i nie poruszać.

Povtoryalki

Istnieją gry edukacyjne dla dzieci, 1 rok, które stymulują dzieci do powtarzania działań rodziców.

Podczas tych zajęć dzieci uczą się różnych przydatnych umiejętności, rozwijają zainteresowania nauki.

Na przykład, możesz zaoferować swoje dziecko do odegrania „povtoryalki”. Mama siada lub wstaje przed dzieckiem i produkuje szereg działań: siada, wstaje, robi minę, dotykając różnych części twarzy. Funny dziecko, a on następująco każdy ruch. W ten sposób stymulowany przez chęć do nauki.

Złapać Sunbeam

Nowoczesne gadżety są tak porwać dzieci, że są gotowi spędzić cały dzień w towarzystwie urządzeń cyfrowych. Nie należy pozwalać dzieciom zrobić. Dla pełnego rozwoju dziecko potrzebuje aktywności fizycznej. Odkryty gry dla dzieci w wieku 1 lat dla dziewcząt i chłopców są równie ważne jak poszukiwań intelektualnych. Przykłady takich ćwiczeń jest wiele. Na przykład poprosić dziecko, aby złapać promień słońca, który po uruchomieniu ściany za pomocą lustra. Można również uruchomić wyścigu do określonego celu: krzesło, szafę, lodówkę. Oczywiście, zwycięzca będzie dziecko, ale duch konkurencji jest bardzo zafascynowany i stymulowane do zwycięstwa. Można również dokonać motyla i oferują swoje dziecko do połowu. Fantasy rodzice – kluczowy punkt w organizacji gier na świeżym powietrzu.

gry edukacyjne

Gry edukacyjne dla dzieci 1 rok różnią się od innych badań, w które nadają się przydatnych umiejętności intelektualista dziecko, samolot społeczny i fizyczny. Ich odmian jest mnóstwo. Dla niektórych rozwijających gier wymaga materiał dydaktyczny, inni opierają się na innym podejściu.

Gry z wykorzystaniem materiału dydaktycznego

Gry te mają na celu rozwój umiejętności dziecka do wykonywania bezpośredniego i odwrotnego działania z przedmiotów o różnych kształtach. Zajęcia te pomagają rozwijać drobny silnik i czuciowych, aby stymulować zainteresowanie uczenia się i myślenia, uczy analizy, syntezy, porównania i uogólnienia. Na różnorodnych materiałów dydaktycznych są następujące rodzaje gier:

 • Ćwiczenia z kostki. Wymaga to zbiór tych elementów z powierzchnią nie więcej niż 4 cm i pustych pojemników o różnych rozmiarach. Umieścić kostki w pudełku i wstrząsnąć nimi. Należy zwrócić uwagę na dźwięk dziecka: „Co jest w środku?” Otwórz pokrywę i wsypać kostki. Wstrząsnąć pojemnik: „Czy słyszysz ciszę – puste w środku.” Otwórz pokrywę i niech dzieciak zrobić. Teraz wypełnić pola z kostek dzieci i wstrząsnąć. Dziecko poczuje różnicę. Można również zbudować wieżę z kostek i umieścić je w pociągu.
 • Odtwarzanie z wkładkami. Dla tej działalności trzeba będzie zestaw stożkowych wydrążonych przedmiotów o różnych kolorach i kształtach. Pokażesz dziecku strukturę zebranych wkładkami i konsekwentnie fotografowania przedmiotów, nazywania ich kolory, osiągając najmniejszy element. Zorganizować je po kolei i zapisać dziecko na ich kolor i rozmiar. Czy Twoje dziecko odebrać je samodzielnie.
 • Lekcja z piramidy. Te gry dla dzieci 1-2 lat doskonałej wzrostu rozmiarów i kolorów. Trzeba będzie piramidę z pręta bazowego i rozmaite barwy i wielkości pierścienia. Demontować strukturę i umieścić pierwszy kawałek siebie. Kolejnym elementem sugerują nawleczone dziecko. Jeśli to nie zadziała, zrób to sam ręką. Trenować dwa rodzaje rejestracji: górny i boczny pierścienia. Blurts wszystkie kolory i skupia się na wielkości. Nie zapomnij chwalić dziecko za ich wysiłki i zachęcić, jeśli nie wszystkie działania są uzyskiwane.
 • Zawód z kulkami. Z tych elementów można myśleć o różnych gier dla dzieci 1 rok. Perełki, na przykład, mogą być zwinięte wzdłuż rowka. Te ostatnie mogą tworzyć własne z kartonu lub grubą folią. Zaproponuj dziecku, aby otworzyć okno z kulkami, wstrząsnąć, wlać i na nich jeździć. Należy pamiętać, że dziecko, mogą zostać przeniesione. Następnie pokazać dziecku jak kulki może toczyć wzdłuż rowka. Kilka razy zbierać i nalał im po wyjęciu z pudełka.
 • Gotowanie obiadu. Do tej gry trzeba będzie pot i zbiór owoców i warzyw w plastikowych lub rzeczywistego (muszą umyć i wysuszyć). Umieścić na przemian elementy w pojemniku. Powiedz dziecku, „Co mamy na patelni,” Niech otworzyć pokrywę i przedmiotem dostanie. Zadzwoń wszystkie warzywa i owoce z kolei inwestować w rączce dziecka i zwrócić uwagę na właściwości powierzchni: gładka, szorstka, z pryszczami.
 • Gry z rurkami dla dzieci 1 rok doskonale rozwija wyobraźnię. Szczególnie cieszy, że materiał ten jest bardzo przystępne, a różnorodność ich kształtów i kolorów nie ma limitu. Wiele przykładów: piłka nożna powietrze, różne rzemiosła z rur i innych materiałów, ciekawych labiryntów, a nawet instrumenty muzyczne. Wszystko to z pewnością interesująca bude do Twojego dziecka.

Teatr Lalek w domu

Prawie wszystkie dzieci uwielbiają prezentację i zabawne historie. Powiedz dziecku, o artykuły gospodarstwa domowego: meble, akcesoria kuchenne, różnych urządzeń gospodarstwa domowego. Nie zapominaj także o różnych zwierząt, które można spotkać podczas chodzenia. W zabawny sposób dziecko jest o wiele łatwiej dostrzec i zapamiętać nazwy przedmiotów i czynności wykonywanych przez obiekty. Działać na małą bawić się lalkami, zabawka zwierząt, samochodzików i dania dla dzieci. Nie wymyślać zbyt trudnych tematów, niech to będzie proste codzienne sytuacje: lalka Masha picia herbaty, gryzaki dla psów na kości, kot pije mleko z miski, królik ucieka z lisa i więcej.

Należy zwrócić uwagę na baby zwierząt i lalki ciała, twierdzą, że ich nazwy. Dokonaj nacisk na mimika zabawek. Te bezpretensjonalny występy poszerza dzieciaka uwadze, wprowadza go do świata wokół nich.

gry palec

Szczególne miejsce wśród innych klas wziąć gry palcami dla dzieci od 1 roku życia. By tym wieku dzieci już mówić dwa sposoby manipulacji ręcznie, w tym uścisku kleszczy. W celu poprawy zdolności dziecka, konieczne jest, aby dać mu grać z różnymi przedmiotami, w kształcie i fakturze. Również po roku dziecko dostępnych do bardziej złożonych zadań: wiązanie węzłów i rozwikłania, aktywność z sznurowania zapinając pugovok, wylewanie cieczy z jednej butli do drugiej.

Świetna gra dla dziecka znajdzie zabawki w basenie z kaszy. Będzie to wymagało plastikową miskę. Będzie trzeba wypełniać żadnych zbóż i ukryć w jej małe zabawki. Czy Twoje dziecko znaleźć rzeczy w tym zbiorniku. Jest to nie tylko ekscytująca gra. W procesie dzieje rozwoju motorycznego, masaż dłoni, a także bogatsze wrażenia dotykowe dziecka.

następujące gry palec dla dzieci w wieku 1-3 lat mogą również:

 • "Shalunishka". Działalność ta towarzyszy wiersz:

Dziewczynka Masza gotowane owsiankę,

Navara owsianka, niemowlęta karmione.

(Wymawiając te słowa, konieczne jest, aby palcem okrągły ruch obrotowy dłoni dziecka)

Tom dał, że dał,

Tom dał, że dał,

(Składania oświadczeń zwrotów jesteś zgięte palce na dużym pierścieniem)

I to nie jest podana,

On, głupi, niegrzeczny,

Jego miska uszkodzony (tymi słowami, trzeba wziąć trochę palec i potrząsnąć nim w różnych kierunkach).

 • "kids-palce". Powinno być wierszem dziecko wymawia:

Jeden, dwa, trzy, cztery, pięć,

Będziemy liczyć palce,

Silny, odważny,

Wszystkie są ważne!

Wymawiając frazy trzeba podnieść uchwyt do góry, a palce rozsunąć. Następnie zginaj je jeden po drugim, zaczynając od dużego.

Cichy, spokojny, cicho!

Nasze dzieci nie obudzić!

Rano ptaki śpiewają

Nasze palce wstać!

Wraz z tych zwrotów muszą skakać krzywki w górę iw dół. Słowo „rosnąć” – rozewrzeć palcami i umieścić je szeroko.

Gdy dziecko staje się starsze i jest ponad dwa lata nie może towarzyszyć gier poezja palec. Wystarczy wytłumaczyć dziecku znaczenie ćwiczeń mowy i pokazać je sami. Bądź cierpliwy i dziecko szybko nauczyć się tych umiejętności. Przykłady mnożą się:

 • „Punkty”: zapytać malucha dołączyć kciukiem a palcem wskazującym w ringu. Powinno to odbywać się obiema rękami. Przynieś je na grzbiecie nosa, imitując okulary.
 • „Stołek”: palma z jednej strony, którą chcesz wyprostować, a drugi – aby zmieścić się w pięść. Teraz trzeba połączyć obu stronach fotela. Do dolnej części otwartej dłoni naciśnij pięść kciuk do siebie. Kiedy dziecko uczy się szybko wykonać to zadanie, ze względu na „raz” zmienić położenie rąk.
 • „Koza”: palec wskazujący i mały palec wysunięta do przodu, środkowy i pierścień – wciśnięty do dłoni i objęte kciuka.
 • „Statek”: do krawędzi dłoni na stole i podłączony. Umieścić kciuk pod odpowiednim kątem do dłoni.

Ćwiczenia te rozwijają ręce, stymulują ośrodki mowy. Bardzo ważne jest dla dziecka. Ponadto, powyższe gry palec dla dzieci 1-2 lat przygotowujących rękę dziecka do rysowania i pisania.

W zabawny sposób dziecko zna wszystkie rzeczy i pojęć szybciej i bardziej harmonijne. Dlatego nie należy brać klas strata czasu. Często grać z dzieckiem. To jest nie tylko użyteczny dla jego rozwoju, ale również daje dobry kontakt emocjonalny między rodzicem a dzieckiem.