264 Shares 9238 views

Kazan – miasto meczetów. Piękny meczet Kazan

Rosja – niezwykły stan, integralnie połączone różnorodne kultur, narodów i religii. Dlatego każdy z jej regionów i miast, i jest wyjątkowy na swój sposób wyjątkowy. Jednym z tych miast jest Kazan – swoista mieszanka gorącej Kaukazu i powściągliwy dobroduszny Rosja Centralna. W tym mieście są organicznie splecione kultury islamskiej i chrześcijańskiej. Przede wszystkim, Kazan będzie interesujące dla turystów z wielu meczetów.


Meczet jako obiektu architektonicznego

Meczety, w swej istocie, jest to unikatowe obiekty architektoniczne, prawdziwe arcydzieło architektury orientalnej. Ich wielkość kopuły, ostry i gwałtowny się minaretów, architektoniczne bogactwo dekoracji nie może pozostawić nikogo obojętnym osoby na ziemi.

Jest to szczególne miejsce modlitwy dla muzułmanów – wyznawcy islamu. Korzenie słowa ukryte w języku meczet staroarabskom w którym brzmiało to jak „Masjid”. Dosłownie, to tłumaczy się jako „miejsce kultu”. Czyli, innymi słowy, meczet – miejsce, gdzie każdy muzułmanin czcić swojego Boga w modlitwie.

Będąc w meczecie, należy znać podstawowe zasady postępowania w tym świętym miejscem dla muzułmanów. W szczególności, że w żadnym wypadku być:

  • całowania lub trzymając się za ręce;
  • dotknąć świętej księgi Koranu, ani żadnych szczegółów architektonicznych dekoracji wnętrz;
  • hałas;
  • iść w brudnej odzieży lub zaniedbany;
  • iść do meczetu w butach;
  • wprowadzić w spodenkach lub przeponę powyżej kolana.

Warto również zauważyć, że wejście do meczetu, wielu dostępne tylko dla muzułmanów.

meczet Kazan

Kazan – to najstarsze miasto w Federacji Rosyjskiej, ważnego portu rzecznego nad Wołgą. Ten ważny ośrodek gospodarczy i kulturalny jest słusznie nazywana trzecią stolicę Rosji. Kazan i jest często nazywany stolicą Tatarów na ziemi. Dlatego tatarski meczet na ulicach rosyjskiego miasta – nie jest rzadkością, są tutaj, istnieją dwa tuziny!

Proponujemy Państwu najciekawsze meczety Kazań, z których zdjęcia są prezentowane również w tym artykule. Większość z nich są uważane za historyczne, ponieważ zostały one zbudowane przed 1917 r. Ale największy meczet miasta – Kul Sharif – został zbudowany w naszych czasach.

Home Kazan meczet

Ten meczet jest głównym Kazan i całej Republice Tatarstanu. Znajduje się w zachodniej części tzw Kazaniu Kremla i jego rozmiar jest jednym z największych meczetów w Europie.

Meczet Kul Sharif został zbudowany na miejscu starego meczetu, który został zniszczony w czasie wojska Ioanna Groznogo. Budowa trwała prawie dziesięć lat, od 1996 do 2005 roku. Szacunkowy koszt tego ambitnego projektu szacuje się na 500 milionów rubli. Główną częścią tego imponującą ilość wykonanej darowizny, w których uczestniczyło około 40 tysięcy mieszkańców i różnych organizacji. Wielkie otwarcie meczetu odbyło się 24 czerwca 2005 roku, tego samego dnia obchodów Tysiąclecia rocznicy Kazaniu.

Co ciekawe, wewnątrz budynku utrzymane książki z nazwiskami wszystkich tych ludzi, którzy uczestniczyli w budowie. Szczególnie imponująco wygląda Kul Sharif Meczet w nocy, dzięki zastosowaniu inteligentnego oświetlenia architektonicznego.

Najstarszy meczet w Kazaniu

Poza Kul Szarif, istnieją inne meczety Kazan, godne uwagi i zainteresowania.

Najstarsza w mieście jest uważane Marjani Meczet, zbudowany w 1770 roku. Ponad dwa wieki był centrum kultury tatarskiej i duchowości. Meczet zbudowany jest w średniowiecznym stylu, natomiast barokowe elementy są widoczne w budynku. Dwupiętrowy budynek jest ozdobiony piękną trzywarstwowej minaret.

Najbardziej niezwykłe Kazan meczet

Meczet Kazan – niesamowite i pomysłowe. Najbardziej niezwykły meczet w mieście, można uznać za tysięczna rocznica Islam Meczet, który został zbudowany w 1926 roku. Przede wszystkim, to jest unikalny dla jego architektury, w której przeplata muzułmański funkcje motywów romantyzmu i modernizmu.

Innym ciekawym faktem o historii budowy tego budynku. Fakt, że pozwolenie na budowę meczetu w Kazaniu oddał się Iosif Stalin, i zrobił to osobiście. Dziś budynek jest wspaniałą ozdobą wyglądu architektonicznego miasta Kazań.

Kazan, najbardziej elegancki meczet

Ten zabytkowy meczet nazywa Azimovskaya i zachwyca swoim pięknem i elegancją. W jego architekturze, umiejętnie połączyła dwa style – eklektyzm i romantyzmu.

Budowa rozpoczęła się w 1887 roku i trwała trzy lata. Meczet pochodzi od kupca M. Asimov, który zapewnił fundusze na jej budowę.

Azimow Meczet stanowił budynek parterowy z wysokim minaretem 51 metrów wysokości. Wystrój budynków były powszechnie stosowane elementy wschodniej architektury muzułmańskiej.

Najbardziej „rosyjski” Kazan meczetu

Ale bornay meczet można nazwać najbardziej „rosyjskiej” meczet Kazaniu. Rzeczywiście, na pierwszy rzut oka i nie zidentyfikowano, to jest – cerkiew lub meczet tatarski? Bardzo organicznie i umiejętnie połączyć architekci są elementy tradycyjnej architektury rosyjskiej i muzułmańska Tatarów.

Zbudowali go w 1872 roku na kupca M. Burnaeva (w tym przypadku, meczet został nazwany po jego głównego patrona). Obiekt jest parterowy budynek z cegły z trójwarstwowej minaretu nad głównym wejściem.

Bornay meczet w mieście jest również nazywany „obcych”, jak większość jego parafian – że cudzoziemców.

Kazan – naprawdę miasto meczetów. W tym meczecie jest najbardziej zróżnicowana – mały i imponujący jak na swój rozmiar, starożytny i nowoczesny, cegła i drewno, tradycyjne i niezwykłe w jego architekturze. Dlatego też, jeśli są przyciągane do tej architektury, przejdź do „trzeciej stolicy Rosji”. Niesamowite Kazan meczet z pewnością nie pozostawi obojętnym!