734 Shares 5991 views

Mała bajka i sadzone głęboko w moralności

Iwan Andriejewicz Kryłowa – słynny bajkopisarz. Wiele z jego prac są dzieci wiedzą już od najmłodszych lat. Najprostszym sposobem, aby nauczyć dzieci, swoje małe projekty. Mała bajka „Lis i winogrona” jest łatwy do zapamiętania dla dzieci i dorosłych.


Oko widzi swędzenie zębów

W małym dziele Kryłowa „Lis i winogrona” główną rolę odgrywaną przez lisa. Ta rudowłosa łotrzyk wszedł do ogrodu jeść winogrona. Owoce wiszą uwodzicielsko i błyszczeć w słońcu, i prosi w ustach. Wszystko cokolwiek, ale lisa nie mogą uzyskać pożądane rezultaty. Ona idzie do Yakhontov jagody na jeden, drugi, ale bezskutecznie. Owoce mogą być wyraźnie widoczne, ale wiszą zbyt wysokie, więc drapieżnik nie może zrobić, aby przerwać co najmniej jedną jagodę. Wtedy Fox powiedział z irytacją, że tylko ten winogron wygląda dobrze, ale nie smakuje pewnie bardzo dużo. Owoce są zielone i niedojrzałe, więc nie ma sensu do nich dostać. Ta mała bajka niesie głębsze znaczenie. Czasami ci, którzy nie mogą osiągnąć jakieś wyżyny, zaczynają karcić tych, kto to zrobił. Z drugiej strony, jest bardzo przydatny dla jakości ludzkiego – nie martw się o to, co jest na horyzoncie wyłania przyczynę przegranej. Prace bajkopisarz uczy myśleć i szukać głębszego sensu. To samo odnosi się do innych swoich dzieł.

Mała bajka „Świnia pod dębem”

Opowiadania tej historii, to może być scharakteryzowana przez jedno wyrażenie: „Nie ciąć gałąź, na której siedzą.” Bajka uczy nas być wdzięczni. Świnia była pod dębem. Zjadła żołędzie wypełnić i nie miał nic wspólnego z jego nosa zaczęła podważać ziemi pod drzewem, a wraz z jego korzeni. Dobrze jest zobaczyć kruka. Powiedział, świnię, więc nie zrobić. Po tym wszystkim, to może wyschnąć i umrzeć całego drzewa. Ale głupie zwierzę powiedział, że ona jest nadal przede wszystkim mieć żołędzi, którą zjada. Głupia świnia nieświadomi, że na żołędzi martwe drzewa nie rosną. Dąb powiedział jej, że była niewdzięczna. Jak wiecie, świnie nie mogą podnieść głowę do góry. I bohaterka bajki. Wood powiedział, że gdyby mogła to zrobić, ona widzieliśmy – mianowicie żołędzie rosną na dębie.

Pod koniec tego małego bajka mówi czytelnikowi, że istnieją ludzie, którzy krytykowali doktrynę. Oni nie wiedzą, że są one czerpania korzyści z edukacji. Praca jest skierowane przeciwko nieświadomości.

Mała bajka łatwe do zapamiętania. To samo można powiedzieć o legendarnym dziele małpy.

„Małpa i okulary”

ancestress ludzki stał się na starość, aby zobaczyć źle. Ale jakoś słyszała, że istnieją okulary, które pomagają odnaleźć dawną czujność. Monkey kupił aż 12 sztuk. Ale nie wiedziała, jak z nich korzystać, a co się ubrać. Monkey długi kręcenie okulary w ręku, próbując na nich, nawet w ogonie, wąchanie, lizanie, ale widok to nie poprawi. Wtedy rozgniewał okulary zwierzę rzucony kamień. I były złamane. Pod koniec jego pracy sprawia, że inny wniosek Iwan Kryłow. Fables często protestują przeciwko jego niewiedzy. „Monkey and glasses” pompowana do wniosku, że nie da się powtórzyć bezużyteczność rzeczy, jeśli nie wiesz dokładnie, jak powinno być stosowane.