133 Shares 4042 views

Schemat dziania kapelusze z opisem plecionki szprych. Wzory dla Knitting kapelusze szprychy: schemat Spit

Dziane kapelusze są bardzo popularne. Ich zalety są oczywiste: są ciepłe, miękkie, puszyste i czasem kolorowe.

Oprócz funkcjonalności, kapelusze, ręcznie powiązane, mają jeszcze jedną zaletę – są bardzo łatwe i szybkie, aby związać. Jeśli istnieje nawet najmniejsze doświadczenie drutach tylko na wieczór, można dokonać ciepłą czapkę z trójwymiarowym wzorem. Dlatego diagramy dziewiarskie czapki z plecionki igieł są tak popularne.

Ogólne zasady czapki dziewiarskich

Specyfika produkcji nakryć głowy, że mają objętość. Nie możemy zrobić prosty tkaniny szydełkowane, takie jak szaliki na drutach.

Masters nasadki daje kształt odpowiadający umysłu ludzkiego poprzez zastosowanie techniki zmniejszania i dodając kilka pętli w sieci.

Zazwyczaj igły dziewiarskie czapki rozpocząć od dołu provyazyvayut płaskiej powierzchni i zaczyna się kurczyć, zmniejszając liczbę pętli do minimum. Pozostałą ilość zgromadzonych na pętli wątku szczelnie wyciągnąć razem i zamocowane.

Alternatywy dziewiarskie kapelusze

Wraz z tradycyjnym, istnieje również kilka innych sposobów na drutach czapki:

  • Gładka tkanina i związane z góry.
  • Beret (początkowe rozszerzenie, a ostrze ograniczenie).
  • Nakrętka preparatu (Beret) 5 lub 6 klinów.
  • Gładka tkanina przyszyte jeden szew (jeśli znajduje się na głowicy tworzy dwa kąty).

Wszystkie te metody są równie skuteczne, ale znacząco wpływa na wzorce używane do dziania kapelusze szprychy. „Spit” schemat do dekorowania niemal każdy model.

Funkcje i cechy charakterystyczne wiązek przewodów

Znane wielu nici, ale także pluć lub Arana, stał się niemal symbolem drutach. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie: od czapki i rękawiczki na stroje kąpielowe i buty.

plecionek wykonywanych podczas banalnej krzyżowania wymaganej liczby ściegów na igłę po provyazyvaniya je w tym położeniu. Wspieranie narzędzia do manipulacji igły wystaje więcej i dziewiarskich PIN. Zawiasy przesłać najpierw do trzpienia, a następnie zmienia swoje położenie i ponownie wprowadzane na główną igły.

Sploty mogą być różnych rozmiarów, w zależności od liczby skrzyżowanych pętli (1: 1, 2: 2, 3: 3 i tak dalej). Uzyskane plecionki może być połączone w różnych kombinacjach, w tym z innych nici ciągłych wzorów uderzeniami połączonych oddzielnie przyszyte do sieci lub nawet delikatnych kawałków.

Planując użycie wzór z warkoczami, należy wziąć pod uwagę to, co oni są ze względu na ich objętość wymaga dużej ilości przędzy (około 20% więcej niż gładkiej tkaniny).

Wiele czapki schemat dziania z plecionki szprychy sugerujemy użycie zasadę tworzenia wiązek przewodów do dziania „oczek”, w którym krzyżują się jedną pętlę przednia z jednej niewłaściwej i uzyskać gładkie linie ukośne.

Jak obliczyć ostrze restrykcyjne

Jedną z głównych trudności, craftswomen niedogodności, gdy próbuje połączyć czapkę, to złożoność obliczenia cięcia pętli. czapki dziewiarskie szprychy (obwód wzór „Spit” w szczególności) wymagają jednolitego zwężenie, w której przechowywany jest ukształtowaną strukturę i nie zbyt ostre przejścia.

Nagłówek forma jest prawidłowy, gdy redukcja pętli 12 w każdym rzędzie końcowego. Ten odejmowania może być rozpowszechniany w jakikolwiek sposób. Często zależy to od liczby powtórzeń, jak redukcja jest bardzo wygodne, aby między warkocze. W zależności od wielkości powtórzeń (może być 3-6 lub 6-12, możliwe jest również liczba nie jest wielokrotnością trzech) mogą zmniejszać dwa zawiasy pomiędzy dużymi fragmentami lub jeden – między małe.

Zmniejszenie pętlę ze względu na szerokość mierzei

Niektóre czapki schemat dziania z plecionki szprychy zapewniają bardzo małe luki między warkocze. Redukcje niewystarczające do utworzenia czapki, jednak odejmowania jest wykonywana bezpośrednio przez warkocze dziewiarskich. Ta metoda wymaga starannych obliczeń jako ewentualnego naruszenia plecionki proporcjach (zakładając zbyt ostre zwężenie). Najczęściej udany wynik, możliwe jest dopiero po kilku próbach.

W tym przypadku trzeba monitorować stan wątków: wielokrotne kwitnienie może uszkodzić jego integralność i pogorszyć wygląd. W przypadku korzystania z przędzy puszyste, rozwikłanie jest lepiej unikać, w przeciwnym razie można łatwo uzyskać chropowatą barwionego wątku tłoczyć dół.

Poziome dziewiarskie kapelusze z produkcją

Poniższy rysunek przedstawia stosunkowo prosty schemat druty kobiet nasadki z plecionki. Proste może być nazywany ze względu na brak konieczności wąskiej wstęgi i obliczyć pętlę. Najtrudniejsza część pracy – provyazyvaniya próbka, jego pomiar i obliczanie wysokości pierwszego rzędu szwów. dziania szerokość jest równa wysokości przyszłego produktu.

Następnie tkaniny gładkiej dziania trwa tak długo, jak wysokość ludzkiej głowy osiągnie wartość, dla której dzianiny nasadki. Oznacza to, że jeśli objętość głowicy 55 cm, wysokość dzianiny są takie same.

W końcowym etapie działać szew boczny i dokręcenia z jednej strony dzianiny. W razie potrzeby, zamiast skurczu można wszyć płaskiej dzianiny koło, które służą jako pokrywy dolnej.

Na taki model będzie pasować wiele programów drutach czapki z plecionki szprych.

dekorowanie kapelusze

Korzystanie z krosna jako głównych elementów dekoracyjnych czapki stała się już klasyką. Jednak, aby ozdobić dzieci lub kobiety nakrycia głowy i inne opcje mogą być uznane, jeśli to konieczne:

  • Mocowanie do gotowego internecie oddzielnie połączone fragmenty (aplikacje, kwiaty, gałki, pompony). Są produkowane z hakiem lub szprych.
  • Zastosowanie przędzy teksturowanej na drutach kilka rzędów (pionowy, poziomy, wykończenia krawędzi).
  • Korzystanie z koralików, koraliki i wstążki.
  • Knitting „uszy kota”. Efekt ten osiąga się poprzez sieciowanie wystające naroża prostokątnego nasadki.
  • Uszyć kaptur lub długi „uszy” w kapelusz z nausznikami.

Przejście z żebrowanej warkocze

Innym ważnym aspektem, który jest inny niż dzianie czapki warkocze kobietom (schemat rzadko rysunku) jest poprawne przejście z gumy do wykonywania connectedness warkocz siebie.

Jeśli nadal dziania bez zmiany liczby pętli, warkocze są zbyt ciągnąć płótna i nakładka zostanie zamknięte. Doświadczeni kapitanowie polecam zrobić po dodaniu gumy: Plus 1-2 pętle na każdej wiązce.

dzianiny pielęgnacji

Gotową czapka powinny być myte ręcznie, aby uniknąć gorąca woda, skręcania i wiszące. Suszone tylko w formie rozłożonej. Ignorowanie tych wytycznych, może się okazać, że rozmiar czapki spadły, lub przeciwnie, że jest rozciągnięta.

Po opanowaniu druty warkocze (schemat opisujący kapelusz można łączyć z różnymi wzorami), nadszedł czas, aby rozpocząć praktyczną realizację wszystkich swoich pomysłów i idei.