127 Shares 6046 views

Analgin i gidroperit – niebezpieczna mieszanka?


Co znane leki takie jak analgin gidroperit. Są one sprzedawane w aptekach, warte grosza. Wziąć Analgin głowy i gidroperita wypłukać usta i nos, przemywa się rany, a nawet farbowania włosów. Jednak w praktyce, można je znaleźć całkiem inną aplikację.

Okazuje się, że te dość nieszkodliwe, niedrogie i nietoksyczne składniki w domu, można zbudować bombę dymną. W przeciwieństwie do bomby, bomby dymne stosunkowo (!) Nieszkodliwe. Wytwarzają one tylko biały dym. Uczynić je łatwo.

środki bezpieczeństwa

Zanim przejdziemy do rzeczy, należy pamiętać, aby być ostrożnym. To działa najlepiej w rękawiczkach medycznych, ponieważ mamy do czynienia z pierwiastków chemicznych. Nie myśl, że gidroperit analginum i absolutnie bezpieczne. Jeżeli po doświadczenia z brudnych rąk dotknąć błonę śluzową (oczy, nos), może znacznie żałować braku rękawic.

Gotowanie doświadczenia powinien mieć temperaturę poniżej 25 ° C Po zmieleniu jeden rękawice leku należy prać lub wymienić.

Ten eksperyment (mianowicie detonacja) wskazane jest przeprowadzenie poza miastem, w odległych miejscach, na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Mieszać odczynniki przed detonacją. Mieszanina zużycie w dłoni lub w kieszeni, jest surowo zabronione, aby uniknąć obrażeń! Powinien trzymać jak najdalej od źródła ciepła.

Odpowiedzialność za swoje zdrowie nosisz go. Dlatego należy dokładnie przemyśleć przed spędzeniu doświadczenia.

Co jest potrzebne?

Materiały potrzebne: gidroperit, tabletki Analgin, kubki, 2 pojemniki metalowe, łyżka lub tłuczka.

Dozowanie – analgin: gidroperit = 1: 1.

Opis doświadczenia

Rozpakuj gidroperit dokładnie rozdrobnić łyżką lub tłuczkiem w filiżance. Im wyższa jest proszek, tym lepszy efekt. Powstały preparat wlać do pojemnika metalowego. Umyć ręce albo zmienić rękawice i umyć filiżankę.

analginum druk i po prostu posiekać. To jest bardziej solidny. Niektórzy rzemieślnicy wykorzystywane szlifierkę. Proszek wlać do innego pojemnika. W ten sposób (w dwóch oddzielnych pojemnikach) gidroperit analgin i mogą być przechowywane, ale nie ze sobą. Badanie najlepiej jest wykonywać w kraju. Aby zapobiec detonacji podczas odczynników wywoławczych można je schłodzić.

Przybywszy na miejsce eksperymentu, wystarczy podłączyć analginum gidroperit w jednym pojemniku i wymieszać. W interakcji leków uwalnianych białego grubego gryzący dym. Reakcja rozpoczyna się od siebie w ciągu 3-4 minut, jeśli jest gorąco. Wraz ze wzrostem temperatury czas reakcji ulega skróceniu. Bardzo najlepiej usunąć się na bok. Gorąco spray. Jeśli dymovuhu owinięty w folię i ogrzać do meczu, to będzie palić bez rozpryskiwania.

funkcje

  • Nie dodatkowym źródłem zapłonu.
  • Otrzymaną mieszaninę nie może być przenoszone.
  • Ilość dymu lekko, ma zapach dymu.

Mieszanki dymu może być stosowany jako oznakowanie lub sygnalizacyjnych środków, w pirotechnice, w wojsku do maskowania zasłony i inne przypadki, ale nie w grach i rozrywce.