459 Shares 6519 views

Co jest synechia u dziewczynek?

Zrosty u dziewcząt w medycynie zakłada stopniowe łączenie z warg sromowych mniejszych. Zdaniem ekspertów, tego rodzaju problemem u niemowląt jest dzisiaj stosunkowo rzadkie. Najbardziej niebezpieczne jest wiek jednego roku do trzech lat.


bezpośrednie przyczyny

Lekarze dzisiaj wyróżnić kilka głównych powodów dlaczego synechia mogą wystąpić u dziewcząt. Najczęściej jest to brak estrogenu. Dlatego dzieci po 10 roku życia nie powinny bać się diagnozy, ponieważ w tym wieku organizm może niezależnie produkować odpowiednią ilość tego hormonu. Z drugiej strony, synechia u dziewcząt i odbywa się ze względu na zwiększoną zawartość Polaka komórek ciała. Tylko w niektórych przypadkach, problem pojawia się jako reakcja alergiczna na niektórych pokarmów lub popularnej higieny.

objawy

Rodzice muszą najpierw zauważyć oznaki nieprawidłowego rozwoju małych warg sromowych u dziecka. Ponadto synechia u dziewcząt przejawia się w postaci bólu następnym razem oddawania moczu, a mocz spływa odchylenia od prawidłowego kąta. Na pierwszym podejrzeniem tej choroby ekspertów zalecamy rodzicom, aby pokazać moje dziecko do lekarzy. W przeciwnym razie, w tej strefie muszą być stale rozmnażać bakterie.

Środki leczenie i profilaktyka

Przed wyruszeniem na samej terapii, lekarz musi koniecznie zabrać dziecko kilka testów, które obejmują wymaz z pochwy, taboret oraz próbki moczu. Najczęściej, według ekspertów, leczenie zrostów u dziewcząt, zdjęcia, które można znaleźć w literaturze, obejść się bez zabiegu. Jeśli film na wargach sromowych prześwietlenie i jest cienki, najprawdopodobniej, można zatrzymać się na stosowanie specjalnych maści hormonalne. W przeciwnym wypadku, gdy lek ten nie daje pożądanego efektu, a sklejanie warg sromowych jest wystarczająco silny, operacja jest przypisany. Współczesna medycyna pozwala praktycznie bezbolesny i w możliwie najkrótszym czasie. Zauważ, że 25% wszystkich przypadków po zabiegu stwierdzono nawrotów.

pomocnych wskazówek

Przede wszystkim należy zauważyć, że jako środki zapobiegawcze, rodzice powinni zapoznać niekoniecznie popularne dosłownie na całym świecie wykładał Komarovsky. Mówi najwięcej szczegółów o tym, jak właściwie monitorować higienę dziecka, tak aby później nie pojawia się pytanie, w jaki sposób leczenie zrostów u dziewcząt. Komorowski jest rzeczywiście za dość wykwalifikowany lekarz, którego wiedza nie jest w wątpliwość. Nie należy również uruchomić choroby w jej wczesnym stadium rozwoju. Chodzi o to, że, jak wspomniano powyżej, film na wargach sromowych może zacząć rozmnażać bakterie, które znacznie skomplikować dalsze leczenie. Bądź zdrowy!