324 Shares 4078 views

Tale "Zaykina hut": fabuła i analiza

Rosyjska bajka ludowa „Zaykina hut” dzieci radzieckie wiemy prawie na pamięć, ponieważ są one różne od dzisiejszego pokolenia dzieci. Według tej opowieści został nakręcony wiele fascynujących, kolorowych i bardzo zabawnych kreskówek. Działki tego rodzaju opowieści często są filozoficzne i raczej głębszy sens niż możemy sobie wyobrazić. Dlatego tak umiłował tego gatunku, większość wielkich klasyków: Puszkin, Lermontow Michaił Sałtykow-Szczedrin, Tołstoj, etc. Tak dla dzieci, takie historie mogą służyć nawet coś w rodzaju podsumowującej Radę w późniejszym życiu.


Tale "Zaykina hut"

A teraz, w rzeczywistości sama bajka historia. Raz w lesie na polanie w sąsiedztwie mieszkał Chanterelle i Zajączek. Gdy nadeszła jesień, a stało się nieznośnie zimno w lesie, postanowili zbudować swój dom. Kurka zbudował sobie szałas lód i Hare zaczął budować sobie rozcięte. Więc kiedy przyszła wiosna (i zimę w swoich domach wybudowanych), z ciepłym słońcu lód lisa domu topiony. Następnie Kurka pomyślany przebiegły wziąć dom z królika, a po raz pierwszy poprosił spędzić noc z królika, a następnie całkowicie wyrzucił go na ulicę.

łzy Bunny

Tale „Zaykina hut” dalej mówi, że królik wędrował bez celu, a następnie usiadł pod drzewem brzoza i wybuchnęła płaczem. W tej samej chwili pies wyszedł z lasu. Widząc, że Bunny płacząc, prosił tych, którzy go skrzywdzili. Bunny zaczęła skarżyć się do niego i powiedzieć swoją smutną historię o tym, jak żył z kurkami w okolicy i jak oni zbudowali swoje domy, to jest – lód, a on – łyka i jak pojechaliśmy go na ulicę, gdzie jest jej dom stopiła się na wiosnę.

Pies zbuntował się i chciał pomóc biednym Zaika i poszedł z nim do jego domu, by wydalić zdradliwe kurki. Doszli do domu Bunny, warknął i szczekał na psa Fox, zaczął ją i wyrzucony z domu skarcić. Ale lisi spryt, a więc w odpowiedzi zaczął krzyczeć na niego, że przestraszony jej zły charakter i fakt, że będzie on rozedrzeć mu skórę, rzucili się do ucieczki.

znieść

Był jeden królik i płakała jeszcze bardziej. W tym czasie nie był niedźwiedź w lesie. Widząc zapłakaną króliczka i znał swoją gorzką historię, postanowił pomóc biedakowi i poszedł z nim do jego domu. Niedźwiedź nie miał czasu, aby przestraszyć kurki, natychmiast zagroził mu takiego bicia, którego nigdy nie widział. Znieść natychmiast struhnul i zniknął w lesie częściej.

Tale „Zaykina hut” może doprowadzić do takiego właśnie nieszczęśliwego końca, a więc kontynuowane.

Cock-zbawca

Królik był naprawdę zdesperowany i nie wiedział, że on i zrobić, ale potem przeszedł dzielnego koguta z kosą na ramieniu i ten nieszczęsny zapłakaną królika, który ponownie opowiedział swoją historię, jak obraził go Kurka i jak został pozostawiony bez jego łykowych domu ,

Następnie Cock obiecał wyrzucić kurki. Ale królik ma nikt nie wierzył. Jednak Kurek podkreślił. Gdy zbliżyli chatki Hare'a, kogucik krzyknął z całych sił, i doszli do grozić skośne kurki, potem cmoknęła ją na plecach. Była bardzo przestraszona, drżąc ze strachu i wybiegł z chaty. Bunny na nią i zatrzasnął drzwi. Królik był tak szczęśliwy, że zaprosił żyć z Kogucik. I tak skończyło się na rosyjską opowieść ludowa „Zaykina chatę”. Zaczęli żyć razem i szczęśliwy, i nikt nigdy nie zaszkodzi Hare.

Analiza opowieść „Zaykina hut”

Dzieci ważne jest, aby nauczyć się lekcji, że Kogucik przebiegły Lisek. Stał się dla słabych, a to sugeruje, że przyjaźń musi być pomoc i wzajemna pomoc. Kogucik również słusznie przywrócono porządek. I bajki „Zaykina hut” jest poczucie współczucia dla bohatera, który był nieszczęśliwy i samotny w swoim smutku. Kogucik Bunny ale obiecał, że nikt inny nie będzie go bolało.