500 Shares 3923 views

Raspberry Hercules: Konserwacja i cechy uprawy

Malina, ogród królowej, pierwszy asystent na przeziębienia, jest godnym ozdobą zdecydowanej większości przydomowych ogrodach. Lecznicze właściwości mają nie tylko pachnące rośliny jagodowe, ale także jego liście i korzenie.

Raspberry Hercules: opis

Spośród wielu odmian tej użytecznej krzew powinien zdecydować się na maliny Herkulesa, którego nazwa mówi sama za siebie. A jego pierwszą ważną zaletą jest znaczna wielkość jagód ważą od 9 do 15 gramów. Duży owoc bogaty rubinowy kolor mają kształt ściętego stożka i wysokiej gęstości, co jest bardzo wygodne do transportu. Smakowe owoców słodkie, słodko-kwaśny (według ekspertów szacunków, 4 punkty w skali 5-punktowej).

Powtarzające klasy Hercules

Malinowy Hercules dotyczy powtarzające odmian. Oznacza to, że w przeciwieństwie do malin zwykłym, których rozwój ma miejsce w ciągu dwóch cykli roku (pierwszy rok – wzrost pędów, a drugi – łodygi owocowania, az teraz dwuletniego), maliny powtarzające się w jednym sezonie miał czasu, aby rozwijać i nagradzać doskonałe zbiory. Po zebraniu dojrzałych jagód otplodonosivshie wynika w ostatnim miesiącu jesienią lub wczesną wiosną konieczności cięcia na poziomie gruntu, a także podejmować unichtozhit.Takzhe wraz z łodygami z obszarem jest eksportowana, większość szkodników i chorób, które są zwykle odmiany malin tolerują zima jest w nadziemnej części krzaków. korzyścią również maliny powtarzające Hercules jako reprezentatywny odmiany jest mało podatna na choroby i szkodniki. Robaczywe owoce uszkodzone przez larwy chrząszcza, wołka malinowym i midge, praktycznie żaden.

Zewnętrzne oznaki piękności ogrodowych

Malinowy powtarzające Hercules tuleja ma średnią wysokość (1,5 do 2 m), błędny patula, nie uginają się pod ciężarem uprawy; silne krzewy wyprostowanymi nie wymagają podwiązki do gobelinu. Bogate zielone liście, pomarszczone, lekko skręcone mieć średnią wartość. Pędy bieżącym roku jest nieodłącznym zielonkawy odcień w lecie, która jest zastąpiona przez spadek wiśni i dostaje powłokę woskową. Dla dwuletniego pędy charakterystyczny brązowy kolor. Łodygi pokryte są liczne ostre kolce obejmujące całą ucieczkę i skierowanej ku dołowi.

jagoda dojrzewanie odbywa się pod koniec sierpnia, okres owocowania trwa do przymrozków. Pod warunkiem, że w odpowiednim czasie i opatrunki wymagane agrotechniczne krzewu w stanie dać sezon 3 kg owoców doskonałej jakości, z czego trzecia część dojrzewa jesienią, co wyklucza możliwość niszczenia szkodników.

Mocne i słabe strony w bawełnę

Stabilność krzew z licznymi szkodnikami ze względu na późne owocowanie jest niewątpliwą zaletą w tej klasie, a także zwiększona odporność na Botrytis, choroby grzybowe i mróz. Niemniej jednak, maliny Hercules potrzebuje pre-zimowym krzewów przycinanie i schronienia.

Kwaśny smak jagód, liczne kolce na pędach, słabe powstawanie pędów i przedłużyć czas owocowania (w niektórych regionach żniwa nie mają czasu, aby w pełni dojrzeć) odnoszą się do niedociągnięć sorta.Malina Herkulesa, przeglądy, które w przeważającej części mają pozytywny nachylenie, to owocuje w górnej części pędów, czasami – praktycznie na całej swojej powierzchni. Słaby tworzenie pędów jest dość korzystne, ponieważ wymaga to żadnych dodatkowych krzewów rozcieńczania z powodu ich nadmiernego żelowanie.

Raspberry Hercules jest zalecana do uprawy w gospodarstwie i ogrodzie rolniczych i jest idealny dla regionów Europy Środkowej i Central Black Earth, czuje się dobrze w warunkach średniej taśmy Ukrainy, Rosji, Białorusi, ale nie całkowicie ujawnić swoje możliwości w lesie i północnych regionach.

Właściwości pielęgnacyjne

Krzewy należy sadzić w dobrze oświetlonych miejscach, ponieważ maliny kocha słońce. Dla równomiernego oświetlenia i wentylacji podczas lądowania pomiędzy krzewów jest wytrzymałe na około 80 cm pomiędzy rzędami – co najmniej 1,5 metra. Część nasady okresowo trzeba mierzwa i wprowadzić kilka razy w ciągu sezonu. Sposób ochrony chemicznej oznacza ewentualnie krzewów. Ważnym czynnikiem jest zgodność z regularnego podlewania. Po zbiorze owoców ostatniej części nadziemnej łodygi wskazane jest, aby całkowicie odciąć, aby uzyskać dobrą jakość i przyszłych zbiorów.

Odmiana Raspberry Hercules mogą rosnąć dwukrotnie zbiorach (i wczesną jesienią), co jest bardzo korzystne, gdy maliny uprawiane są na sprzedaż. Również piękno dwukrotnej zbiorów jest to, że można poddać się i pyszne jagody poza sezonem. Należy pamiętać, że ilość oddanych krzewów jagodowych wciąż będzie taka sama, tylko złamane przez chwilę.

Również malinowy Hercules może być uprawiana jako gatunku upadku, który został osiągnięty pre-zimowy przycinanie do poziomu gruntu. W tym przypadku, żniwa będzie późno, ale obfite. Pozostawiając niewielką część owocowania pędów ruszy w późniejszym terminie, który jest cechą wszystkich odmian powtarzające.

Jak uzyskać wysoką wydajność?

Na wczesne maliny jesienne praktykowane pełnego cięcia lub przycinania 2 nerki, trzeba wyciąć wszystkie młode pędy są cienkie, aby zmniejszyć obciążenie na obszarze dostaw Bush i rozwija. Środek ten doskonale nadaje się do wcześniejszego nabycia, jednak daje niższą krzew jest mniejsza niż oczekiwano. Przy pełnym jesiennej przycinanie krzewu mniej haju, ale o bardziej obfitych zbiorów. Raspberry Hercules – odmiana stosunkowo zima hardy, ale w bezśnieżne zimy, jak również zagrożenie oblodzenia i zamrażania zwrotu wymaga schronienie.

Raspberry Hercules: Opinie

Według opinii, jagody nie są dotknięte przez szkodniki; mogą one być stosowane w postaci świeżych i, jak stosowane do wytwarzania użytecznych jam, słodkie dżemy i smakowych kompoty. Malinowy powtarzające Hercules jako ogrodnicze zastrzeżenia sezon daje wydajność z jednego krzewu od 1,5 do 3 kg, wysokiej jakości owoców. To wszystko zależy od wielkości uprawy krzewów i agrotechnicznych warunkach.