731 Shares 3393 views

IBasso DX50: przegląd, specyfikacje i recenzje

Cyfrowy przenośny odtwarzacz audio IBasso DX50 o wartości 20 000 rubli jest zaskakujący dla wielu potencjalnych nabywców na rynku elektroniki. Użytkownicy nie rozumieją, kto jest zainteresowany takim kosztownym gadżetem, jeśli jest tańsza alternatywa – telefon komórkowy. Wielu ekspertów w swoich przeglądach zapewnia innych, że lepiej usłyszeć dźwięk muzyki na urządzeniu High-End, a nie usiąść na Ŝyciu z drugą akustyką wbudowaną w smartfony. I to jest logika.

Zastąpienie pojęć

Świat cyfrowych technologii uzupełnia się codziennie o nową elektronikę, która ciągle zaskakuje klientom swoją dużą funkcjonalność, ale większość użytkowników tak zatapia w technologii internetowej, że zapominają, co naprawdę jest jakością dźwięku. Naturalnie, przenośny odtwarzacz audio jest uważany przez wiele osób za antyki. Jednak niektórzy użytkownicy zdołali odczuć różnicę w dźwięku smartfona i drogiego odtwarzacza cyfrowego, który natychmiast dostał się do nich w kategorii akustyki zawodowej.

Faktycznie, zarówno ci, jak i inni użytkownicy są myleni. W końcu gadżet IBasso DX50 jest na rynku jako regularne urządzenie do odtwarzania plików audio. Nie można mówić o żadnej legendzie – to prosty gracz z zwykłą kartą dźwiękową. Ale wszystkie elektroniki, które otaczają ludzi XXI wieku, w tym urządzenia przenośne i telefony, zintegrowały rozwiązania, które odtwarzają niską jakość dźwięku.

Pierwszy znajomy

Warto zauważyć, że producent zaprezentował swój produkt w luksusowym, brązowym kolorze, przypomina pudełko z perfumem lub drogim alkoholem. Jednak poczucie wyrafinowania jest złamane natychmiast po rozpakowaniu, ponieważ wygląd gadżetu może rozczarować wielu nabywców – trzy ogromne przyciski wyraźnie nie powodują, że użytkownicy zaufają urządzeniu. To prawda, że to uczucie nie jest długi, dosłownie przed pierwszym włączeniem odtwarzacza audio.

Oprócz gadżetu, w pudełku można znaleźć ładny przypadek dla odtwarzacza, kabel micro-USB i krótki adapter interfejsu RCA-TRS. Co dziwne, producent nie dostarczył gadżetu ze słuchawkami, ponieważ większość drogiego sprzętu jest w pełni wyposażona. Sądząc z opinii użytkowników, nowi właściciele nie są bardzo zdenerwowani, ponieważ każdy nabywca ma swój własny smak, a tym samym wybór godnej akustyki na rynku będzie indywidualny.

Wygląd gadżetu

Odtwarzacz IBasso DX50 jest wykonany z metalu, a nie z tworzywa sztucznego, ponieważ może to wydawać się przy pierwszym znajomym. I to zasadniczo zmienia sytuację, ponieważ wyroby metalowe o nałożonej fakturze na powierzchnię ciała zawsze należą do elity. To prawda, że plastik jest wciąż obecny – niszówka do umieszczania przycisków ma plastikową wkładkę, a klucze wykonane są z tego samego materiału.

Ale jakość zespołu nie jest karpi – wszystko odbywa się na najwyższym poziomie. Wszystkie przeguby są idealne, nie ma luk lub zniekształceń. Nawet konektory i słuchawki są idealnie wyśrodkowane. Metalowa obudowa jest a priori chroniona przed zakrzykowaniem, ale plastikowy panel z przyciskami może powodować wątpliwości. Wszystko jednak jest idealne, klawisze mają bardzo mały udar i działają cicho.

Złącza i panel sterowania

Znajdujący się na przedzie odtwarzacza IBasso DX50 trzy ogromne przyciski wykonują zadanie panelu sterowania ("do przodu", "z powrotem", "play / pause"), a jak pokazuje praktyka, nic więcej nie jest wymagane, ponieważ ekran ciekłokrystaliczny jest ekranem dotykowym. Na górnym panelu producenta znajduje się złącze RCA, interfejs micro-USB i czytnik kart do odczytywania kart pamięci (microSD).

Na panelu dolnym użytkownik znajdzie przełącznik trybu wzmacniacza (urządzenie obsługuje wysokiej jakości impedancję słuchawek), wyjście liniowe i gniazdo słuchawkowe. Dość dziwna lokalizacja kontaktu, aby połączyć stereofoniczny, w rzeczywistości logicznie, porty powinny być na górze, jak na większości smartfonów, które mają być zużyte w przypadku. Po lewej stronie znajduje się przycisk zasilania i suwak blokady urządzenia, który wyłącza nie tylko ekran, ale wszystkie przyciski. Prawy panel zajmuje tylko przyciski służące do regulacji głośności dźwięku.

Ekran dotykowy

W dążeniu do przenoszenia wielu znanych producentów dostarcza cyfrowego odtwarzacza audio z małym wyświetlaczem, rozwiązując problem kontroli nad funkcjonalnymi przyciskami sterowania. Firma IBasso działała jednak bardzo dziwnie: mały wyświetlacz ciekłokrystaliczny nie pasuje do dużych przycisków. Tak, a pod klawiszami kontrolnymi jest dużo wolnego miejsca.

Rozwiązaniem problemu zarządzania oprogramowaniem na ekranie odtwarzacza może być opcja oprogramowania, dostarczanie urządzenia z aplikacją z dużymi przyciskami dotykowymi (na przykład zaimplementowane w odtwarzaczu Sony Walkman audio). Ale nawet tutaj najlepszy zawodnik zawiódł wielu właścicieli. W swoich odpowiedziach wielu użytkowników twierdzi, że zarządzanie odtwarzaczem IBasso dla wielu dorosłych jest trudne. Jeśli chodzi o jakość ekranu, to ma 2,4-calową matrycę IPS z rozdzielczością ekranu 320×240 pikseli na cal.

Specyfikacje techniczne

Gadżet IBasso DX50, którego cena wynosi 20 tysięcy rubli, po prostu musi mieć godne cechy. Zakres częstotliwości mieści się w zakresie 20-2000 Hz, z błędem wynoszącym zaledwie 0,2 dB. Ten wskaźnik jest wykazywany tylko przez profesjonalny sprzęt stereo. Moc wyjściowa wynosi 1,5 W, co jest dosyć dobre dla takiego urządzenia.

Pomaga wielu właścicielom pamięci wewnętrznej – tylko 8 GB, ale producent twierdzi, że obsługuje karty pamięci o pojemności do 2 terabajtów. Wyjmowana bateria o pojemności 2100 mAh wystarcza na 15 godzin ciągłego słuchania muzyki. Jeśli chodzi o obsługiwane formaty audio, to odtwarzacz może zniechęcić wszystkich miłośników muzyki, ponieważ wszystkożerny kodeks rozumie wszystkie typy plików, w tym FLAC.

Problemy z konfiguracją

W przypadku urządzenia IBasso DX50 instrukcja jest podręcznikiem dla świata cyfrowego, ponieważ bardzo trudno jest zrozumieć własne oprogramowanie. Jeśli chodzi o system operacyjny odtwarzacza na ogół dużo kontrowersji. Producent używał swojego gadżetu OS "Android", ale ograniczył się do korzystania z programów innych firm, zapewniając własną powłokę z własnym projektem. Jest oczywiste, że zostało to zrobione w celu ochrony właściciela przed złym oprogramowaniem, ale to ograniczenie nie pozwala użytkownikowi na zmianę, na przykład wielkości przycisków sterowania.

W podręczniku użytkownika użytkownik odkryje wiele ukrytych funkcji odtwarzacza IBasso DX50, którego przegląd po prostu nie mieści się w jednym artykule. Ale nigdzie nie jest powiedziane, że urządzenie audio może zostać zszyte. Jest on wykonany bezpośrednio z oficjalnej strony producenta.

Bezpośredni konkurenci

W kategorii cenowej "do 20 000 rubli" model ten ma wiele konkurentów na rynku, ale wielu ekspertów twierdzi, że wszystkie spory kończą się wykazaniem jakości dźwięku, dlatego też zaleca się odtworzenie odtwarzaczy audio z nieco innego kąta. W rzeczywistości najbliższy konkurent na rynku urządzeń High-End, który potrafi przekroczyć jakość przenośnego odtwarzacza, mieści się w przedziale cenowym od 100 do 120 tysięcy rubli (mówimy o gadżecie Astell & Kern AK240).

Co się tyczy odtwarzaczy audio Sony Walkman NW-ZX2, iPoda i innych znanych przedstawicieli, po prostu gasną one w porównaniu z urządzeniem IBasso, zarówno w ocenie jakości dźwięku przez ucho, jak i przy użyciu profesjonalnych technik pomiaru dźwięku akustyki. Z zewnątrz wszystko wygląda bardzo dziwnie – chiński przedstawiciel rynku przewyższa jakość gigantów japońskich, amerykańskich i koreańskich.

Właściwe podejście do wybierania słuchawek

Które słuchawki dla IBasso DX50 nie oferują w sklepie. Z jakiegoś powodu wszyscy sprzedawcy uważają, że wybór nabywcy powinien leżeć na urządzeniu, którego koszt odpowiada cenie odtwarzacza. W rzeczywistości jest to błędna opinia, a użytkownik powinien wybrać urządzenia stereofoniczne w oparciu o techniczne cechy i wygody, a nie na producenta i modę.

Naturalnie, słuchawki powinny działać w pełnym zakresie częstotliwości 20-20 000 Hz. Nie ma specjalnych wymogów co do oporu, ale, jak pokazuje praktyka, im wyższa jest, tym głębiej sam dźwięk. Ale z typem systemów stereofonicznych określono tylko właściciela odtwarzacza: liniowce, typu zamknięte lub otwarte, gagi lub zestawy słuchawkowe – aby rozwiązać ten problem. W żadnym wypadku nie można stosować się do zaleceń sprzedawców – interesują się sprzedażą drogiego sprzętu.

Opinie

Jeśli chodzi o jakość dźwięku i niezawodność urządzenia, czytelnik nie znajdzie w nim żadnych negatywnych informacji zwrotnych. Ale co do funkcjonalnego, zarządzania i wygody, właściciele nie ograniczają się do krytyki. Po pierwsze, mam wyjście stereo, które jest przeznaczone do podłączenia słuchawek. Umieszczenie gadżetu w pokrywie odtwarzacza do styków do góry, wiele osób początkowo zapominało, że urządzenie jest w stanie odwróconym, oczywiście, aby dostać się do ekranu, musisz wyjąć odtwarzacz z obudowy całkowicie.

Ludzie z brakującym uchem muzycznym z pewnością zauważą różnicę w dźwięku na kosztownym gadżecie i na tym samym telefonie. Jednak nie jest w mocy wielu użytkowników, aby ustalić, gdzie najlepsze gry. To właśnie ten czynnik powstrzymuje wielu kupujących. W związku z tym urządzenie IBasso DX50 jest bardziej odpowiednie dla miłośników muzyki, którzy znają muzykę i mają swobodę orientacji w jakości dźwięku.

Podsumowując

Podsumowując, możemy natychmiast wyciągnąć kilka wniosków, które są sprzeczne ze sobą. Z jednej strony jest to wyjątkowy odtwarzacz audio o bardzo wysokiej jakości dźwięku, z drugiej strony sam dźwięk sprawia, że wielu użytkowników nie osiąga rezultatu i nie przynosi efektu, ponieważ każdy słuch jest inny. Wygodna funkcjonalność i jakość produkcji są ściśle powiązane z wilgocią oprogramowania i złożonością zarządzania. Nie wspominając o wielu interfejsach, które nie są jasne, w jaki sposób znajduje się producent.

Jeśli mówimy o odtwarzaczu IBasso jako całości, to jest najlepszym graczem w segmencie, który jest dostępny dla wielu fanów muzyki "do 100 000 rubli". A jeśli jest chęć poczucia prawdziwego dźwięku wysokiej jakości – ten gadżet jest obowiązkowym zakupem dla każdego kolegi. Reszta pozostaje zadowolona z imitacji – zintegrowanego rozwiązania wbudowanego w smartfonie, ponieważ różnica jest wciąż niezauważalna.