262 Shares 1623 views

Marynata do Szaszłyk jagnięcy – klucz do udanych potraw

Pomimo prostoty przygotowania, to marynata do grilla danie jagnięcina nadaje ton. Jak pan wie, że mięso owiec ma specyficzny zapach i niezwykły smak. Dlatego musimy zastanowić się, jak upewnić się, że pozostał w tym samym delikatne, a jednocześnie uzyskał jasność i zapach przypraw i przypraw. Ale nie martw się: szaszłyki z jagnięciny nie tylko na Kaukazie. Jest to ulubione danie mieszkańców basenu Morza Śródziemnego. A zatem marynata do receptur jagnięce, istnieje wiele. Rozważmy niektóre z nich. Tradycyjna metoda gruziński bliżej nas w mentalności. Aby przygotować marynaty na kebaby jagnięciny powinny chop funta dojrzałych pomidorów, 500 g cebuli, dużą głowę czosnku. A wszystko to – jeden kilogram mięsa! Pungency dać przyprawy kebab i przyprawy – głównie paprykę. Złożyć pokrojone kawałki jagnięciny w szklanej misce, dodać marynatę, dobrze zapamiętać wszystkie ręce i pozostawić do czterech godzin. Jeśli nie możesz się doczekać, aby rozpocząć smażenie może zmniejszyć czas oczekiwania do dwóch godzin. Ale wtedy trzeba stale rozgnieść mięso lepszej impregnacji.


Abchaski marynata do kebabów z jagniąt to zrobić: wlać kieliszek białego wina 3-4 łyżki zupy energiczne adzhika. Do tej mieszaniny rozdrobnionego 2-3 bulw, jeden lub dwa ząbki czosnek, sól i przyprawy. Wypełnić go i umieścić mięso w lodówce (pojemności blisko do drzwi, który nie jest bardzo mróz) na noc. A dla tych, którzy nie lubią przyprawę do jagnięciny, możemy doradzić tej metody: Wlej pokrojone kawałki gazowanej wody mineralnej, wycisnąć sok z cytryny, cytrusowych miazgi i posiekać i dodać do mięsa. Metoda ta pozwala rozpocząć smażenie w ciągu trzech do czterech godzin. Ale przed tym, nie zapomnij dodać sól i pieprz kawałki.

Marynata do Szaszłyk jagnięcy zależy od rodzaju mięsa wybrać. Młodych jagniąt do trzech miesięcy nie trzeba moczenia wstępnego. Jagnięta od 6 miesięcy do roku, którego mięso jest intensywnie czerwone i białe smugi tłuszczowe – wymagają wcześniejszego przygotowania. Ale to jest krótkotrwałe. Wystarczy umieścić kawałki mięsa pierścieni 4-5 cebule, posypać je z ziemi czarny pieprz i sól, dobrze wymieszać, wlać kieliszek wytrawnego wina niekompletne i odrobiną oliwy z oliwek, ponownie mash ręce i pozostawić na pół godziny.

Nawet przy użyciu liści herbaty można gotować smaczne i delikatne szaszłyki z jagnięciny. Przepis z marynaty jest bardzo prosta. Warzymy bardzo silne herbaty (worek 50 g pół litra wrzącej wody). Dajemy to zaparzyć i schłodzić lekko. Ten zaparzania zalać pokrojone na kawałki mięsa i pozostawić na dwie lub trzy godziny. Przed przystąpieniem do smażenia, herbata wylewa, a owce solone i doprawione przyprawami.

Ale najlepsza marynata do jagnięciny – z jogurtu naturalnego i ziół. Środowisko kwaśne mleko całkowitego zmiękczenia mięsa, rozmaryn, tymianek i mi da potrawie jest niepowtarzalny aromat. cięcia mięsa, pieprz i sól. W osobnym naczyniu zmieszać kubek jogurtu (co jest dopuszczalne, aby zastąpić go tłuszczu jogurtu) z czterema łyżki oliwy. Dodaj pół łyżeczki wymienione zioła – suszone lub świeże. pranie cytryna, odciął mu skórę i wycisnąć sok do jogurtu. Obrać i pocierać i dodać do garnka. Wlej mieszaninę mięsa przez 5 godzin, a korzystnie przez noc.