473 Shares 6432 views

Filipiny organizacji krajowych

Znaczącą postacią w filipińskiego ruchu narodowego był patriotą, poeta i humanista, dr Jose Rizal. Urodził się w 1861 roku, małe prowincjonalne miasteczko i należał do zamożnej rodziny Metysów.

W 1879 roku jego patriotyczny wiersz „Do filipińskiego Młodzieży” znalazł ciepłą odpowiedź w Manili inteligencji. Organy ścigania zostali zmuszeni do ucieczki z Filipiny Rizal. Ukończył z wyróżnieniem w 1882 roku na Uniwersytecie w Madrycie wydziałach medycznych i filozoficznych, Rizal uprawiane w najlepszych klinikach w Europie i siedzibę przyjazne stosunki z czołowymi europejskimi naukowcami.

W swoich artykułach, mówił przeciw teorii rasowych, w swojej powieści „Noli me tangere” (Nie dotykaj mnie) castigated kolonialne tyranię, chciwość i zbrodnia mnichów.

Riealya książka została potajemnie przywieziony do Filipin, setki jego kopie były w kraju. Hiszpański żandarmi szukał wytchnienia i złowionych egzemplarzy książki. Kapłani rozbił swój pulpit. Filipińczycy były dziesiątki kilometrów, aby przeczytać lub posłuchać fragmentów powieści. Imię Rizal zyskał szeroką popularność wśród ludzi.

Emigrant Colony w Madrycie w celu wzmocnienia więzi z hiszpańskiego .liberalami. W 1888 roku został założony hiszpańsko-Philippine Association i była kierowana przez wybitnego profesora liberalnej hiszpańskiej i Mason Morayta. Dużą rolę w związku odegrała filipińskie Pilar. W domu, on opublikowany na tegalskom języka okresowych narządu „Te Gali Diary”, która narażona kolejność kolonialne i arbitralność z zakonów. Ciało Hispano-filipińskiego Stowarzyszenia „El Solidaridad” opublikowanych artykułów wymagających reform i Filipin reprezentację w hiszpańskiej Cortes. Przez stowarzyszenie jednostronna z progresywnymi Filipińczyków: Rizal, braci Luna, Hayena i wiele innych.

Rozszerzony program Hispano-Philippine Stowarzyszenie odzwierciedlenie postulaty ekonomiczne i polityczne rodzącym filipińskiej burżuazji wciąż miał nadzieję zreformować od hiszpańskiego rządu. Program zawiera wymóg reformy edukacji, sprawiedliwości, administracji stanu cywilnego. W dziedzinie gospodarczej, nalegała na promowanie upraw eksportowych trzymać linii kolejowych i autostrad, reorganizacji celnej tarifov.Filippiny Organizacji Narodowej …

Wymagania te są obsługiwane przez hiszpańskiego liberalnej burżuazji, jest w opozycji do hiszpańskiego absolutyzmu i kościoła.

Emigranci byli pod wielkim wpływem masonerii, które przyczyniły się do organizacji i realizacji anty-pisarskiego ruchu i walki o reformy. W Madrycie w 1891 roku, został założony przez Philippine loży masońskiej El Solidaridad. Kilka wrócił do Filipiny-filipińskich murarzy rozpoczął organizowanie domki wśród miejscowej ludności. W ciągu sześciu miesięcy, Filipiny wyłoniła 85 domków i trójkąty. Wolnomularstwo pozostawiła swój ślad i wszystkie następnie 41 organizacji politycznych na Filipinach.

W 1891 roku opublikował Rizal sequel powieści zatytułowanej „Flibustery”. Powieść została poświęcona pamięci Burgos, Zamora i Gomez. W 1892 roku wrócił do domu Rizal w lipcu tego samego roku założył tajne stowarzyszenie w Manila – Philippine League (Liga Phi lnppina). Napisany przez program wymaga zjednoczenia ekonomicznego i politycznego rizal”Filipin, ochrony przed przemocą i niesprawiedliwością, wdrażania niezbędnych reform i rozwoju rolnictwa, przemysłu i handlu.

Filipiny organizacji krajowych