270 Shares 8472 views

Copperhead zwyczajny – wąż z naszych lasów

Copperhead zwyczajny – niewielki rozmiar węża, który mieszka w europejskiej i azjatyckiej Rosji. Niestety, w ostatnich latach liczba tych gadów powszechnie skracane. Jest to spowodowane zniszczeniem siedlisk naturalnych. Medyanok również często niszczą, myląc je z jadowitych węży.


Miedziana vulgaris osiągnie nie więcej niż 70 centymetrów długości, przy czym ogon jest 5-6 razy krótszy niż korpus. Głowica gad spłaszczone, podzielone organizm słabo wyrażone. Uczeń rundzie oczu, jest czerwony. Tarcza szczęka wyróżnia się w porównaniu z tarczą mezhnosovym. miedziana zwykły kolor zmienia się w zależności od środowisku i mogą być z miedzi z odcieniem czerwonym, żółtym lub prawie na czerwono. Z tyłu na całej długości ciała są dwa rzędy dużych źle określonych miejscach. Od nozdrzy do ujścia ciemnych pasm są układane. Ogon ma kolor różny od koloru ciało węża. Wagi na grzbiecie genialny, w kształcie rombu lub sześciokątny kształt. Że mężczyźni mają czerwonawe ciało, podczas gdy kobiety – brązowy. Zwykle siedliskiem Copperhead lasach centralnej Rosji. można je znaleźć na krawędzi lasach iglastych lub liściastych mieszanych.

Ulubione miejsca copperhead węże są dobrze ogrzane słońcem i koszenia zaroślach. Na łąkach i terenach otwartych tych węży są niezwykle rzadkie, ponieważ unikają tych miejsc. W górzystych regionach Kaukazu, też można znaleźć tego węża, gdzie żyją na skalistych zboczach. Używanych jako Copperhead gryzoni otwór obudowy, jaszczurki. Można je znaleźć w naturalnych zagłębieniach skały i drzewa. Pęknięcia w kamienie i skały mogą również służyć jako doskonały dom dla węży. Gad jest szczególnie rozpowszechniona na Kaukazie, za km podróżował po leśnej ścieżce, można zobaczyć 5-6 osoby, a w środku pasa i nie może znaleźć jednego przedstawiciela tego gatunku.

Aktywny styl życia wąż zwany „zwykły Copperhead” jest od początku kwietnia do września. Czasami gadów można znaleźć na początku października. Po wykryciu zagrożenia Copperhead wąż, zdjęcie jest n To zwinięty w kłębek, chowając głowę w środku cewki. W tej postaci agresywnych działań wobec niej, ona reaguje jeszcze bardziej zaciskając się w kłębek i syk. Ponadto, wąż może uderzyć stronie wroga. Gody rozpoczyna się wczesną wiosną, jest niezwykle rzadko – w późnej jesieni. Wspólna Copperhead jest żyworodnych gady, czyli młode wylęgają się z jaj w czasie samicy opóźnienia. Ilość rodzi zmeenyshey może być od dwóch do piętnastu sztuk. Młody klapa od końca sierpnia do początku września. Długość młodych węży osiągnie około 14 centymetrów.

Kanały Copperhead, których wyniki są podane powyżej, korzystnie jaszczurki, małych gryzoni, żaby, owadów i małych zwierząt nie kurczy. Liczba węży stale spada. Na Białorusi, że zostały one już ujęte w Czerwonej Księdze. Oraz w Konwencji berneńskiej jest zarejestrowanym ochrona zagrożonych gatunków węża.