222 Shares 7927 views

Wędrówka w jaskini Kungur.

Przed 200000000 lata temu z powodu przemieszczenia warstw ziemi wziął na Morze Czarne z Morzem Kaspijskim i Uralu do miejsca, gdzie jest teraz, i jest utworzony przez dno. Ten kawałek ziemi jest multimetr warstwa skamieniałe szczątki życia morskiego. Stale erozji warstw wód podziemnych, a po milionach lat, tworzą ogromną jaskinię, zwaną Kungur. Tylko badane przez geologów części wynosi 6 km. Nieodkryte korytarze przypuszczalnie stanowić ścieżkę dwa razy dłużej.
Ci, którzy byli tu potwierdzi, że wewnątrz niej wszystkie „atrybuty” tej jaskini. IT nietoperze zwisające z sufitu, w całości własnością wilgoci, źródeł solankowych. Kungurskaya został nazwany po miejscu, w którym się znajduje, w regionie Perm w miejscowości Kungur.
To miejsce jest tak popularne wśród turystów, że w lecie nie znaleźć miejsce parkingowe. Ale w pobliżu jaskini jest to duży kompleks hotelowy o nazwie „stalagmit” i hotele „Irene” i „Malachit”.
Przed wejściem do jaskini u podnóża Lodowej Góry jest budowa biur. Istnieją dwie drogi, Mały i Duży Pierścień. Pobyt pod ziemią może być tylko w towarzystwie przewodników. Pomimo palącym zewnątrz ciepła w temperaturze jaskiń obniżono do -5. Dlatego konieczne jest, aby wziąć ciepłe ubranie.
Jaskinia, podobnie jak wszystkie tajemniczych miejscach, już porośniętych różnego rodzaju legend i mitów. Tak, mówią, że w jej wnętrzu wędruje Białą zapadnięciu, zapomniane przyjaciół. I tu mieszka podstępny dwulicowy Maria chwyta turyści pozostawiać śmieci w jaskini. I stara kobieta ciągnie Sinyushka maruderów podróżnych w głębokim jeziorze. Istnieje wiele legend o których opowiadają o niewzruszone twarze ciekawskich turystów lokalnych przewodników, którzy opuścili swoje miejsca pracy, a może główną siedzibę, w celu uczynienia tego ciekawą podróż.
Zatonięcia niższy głąb grocie, jest wzrost temperatury. Przed oczami pojawiają się całkowicie podziemne jeziora z czystą wodą. Wśród stosów bloków lodowych i podziemnej skały czuć nieswojo. To właśnie w tym miejscu przypomnienie wyłącza oświetlenie, a wszystkie są w ciemnościach. stan wyjątkowy, po kilku sekundach całkowicie dezorientirueshsya i przychodzi panikę.
W centrum największego groty ze znamiennym tytule: „Titanic” to ogromne jezioro, celem naukowców, którzy opuścili swoje sale lekcyjne i szafki biurowe, zejść do 70 km pod ziemią i odkrywania nieznanego świata. To właśnie z tego miejsca zaczyna chronioną część jaskini, gdzie wstęp jest zakazany dla turystów.