213 Shares 9398 views

Ile osób może żyć bez snu, bez szkody dla organizmu

Sen odgrywa ważną rolę w życiu człowieka. Reszta jest potrzebny każdy narząd, zwłaszcza mózgu, które bez niego nie będzie w stanie w pełni działać. A ile osób może żyć bez snu?


badania naukowe

Przez wiele lat naukowcy zastanawiali się: „Ile osób może żyć bez snu?” i Przeprowadzone eksperymenty na ten temat. Więc po raz kolejny wolontariusze zebrali w jednym pomieszczeniu i badania. Wyniki pokazały, że większość ludzi zasnąć po dwóch dniach bez snu, a tylko niewiele z nich odbyła pięć dni. W tym okresie nastąpił silny zmęczenie ochotnik, łagodna utrata pamięci i brak siły. Około dwóch dni później mózg zacznie automatycznie wyłączony, pogrąża się w płytkim śnie. Jeżeli osoba, jednocześnie nic nie robi, a potem zasypia w dowolnym położeniu.

dokumentacja

Wielu ludzi próbowało ustalić, ile osób może żyć bez snu. Absolutny rekord wpisany do Księgi Guinnessa – 12 dni. W tym czasie, Europejczycy, którzy nie spał tak długo, pogorszyła się pamięć i wystąpienia bólu głowy. Eksperyment miał negatywny wpływ na jego zdrowie.

Jednak są ludzie, którzy nie śpią, a przez dłuższy czas. Na przykład, jeden wietnamski nie spać przez 27 lat, a jednocześnie czuje się świetnie. I takie przypadki na świecie jest wiele. Co to jest wyjaśnione? Możliwość indywidualnego organizmu, aby wytrzymać duże obciążenia. Naukowcy uważają, tacy ludzie są fenomenalne zdolności, składające się z faktem, że ich ciała mogą być wyłączane indywidualnie, więc relaks. W rzeczywistości, jeśli trenować swoje ciało, to jest całkiem możliwe.

Dlaczego osoba musiała spać?

Próbuje dowiedzieć się, jak wiele osób może żyć bez snu, ludzie umieścić eksperymenty na sobie. Ale do tego nie warto, ponieważ można całkowicie zniszczyć swoje ciało. Po pierwsze kilka dni bez snu czuć się gorzej, złamane ciśnienie, pojawia się drażliwość. Dwa dni bez snu pozbawia osobę władzy, trudno jest myśleć. Po trzecim dniu nie jest depresja, zaburzenia nerwicowe. Następnie gorzej: człowiek widzi koszmary, halucynacje, słyszenie głosów lub innych dźwięków. Istniejące przewlekłe choroby nasilają się duszność, kołatanie serca. Stopniowo, komórki mózgowe umierają, co prowadzi do nieuchronnego zniszczenia człowieka.

Ile osób nie może spać? Dlaczego nie eksperymentować?

Ile osób może żyć bez snu, bez szkody dla zdrowia? Odpowiedź jest oczywista: 15-20 godzin. Dzień musi być co najmniej jeden sen z nie mniej niż 4 godziny. Ale to jest – skrajny przypadek. Ogólnie rzecz biorąc, człowiek potrzebuje pełnego, osiem godzin snu w ciągu 24 godzin.

Nie starają się siebie, aby sprawdzić, jak długo człowiek może żyć bez snu. To wszystko zależy od organizmu i jego wytrzymałość. Niektórzy ludzie nie mogą spać spokojnie przez pięć dni, i czuć się dobrze o sobie, inni jeden dzień stać się ospały, napięte i bolesne. Sen – to nie jest przypadek, gdy niezbędne do eksperymentowania. W przeciwnym razie będziesz musiał udowodnić, jak wiele osób może żyć bez snu, kosztu własnego życia lub zdrowia.