224 Shares 1963 views

Objawy przedwczesne odklejenie łożyska, na różnych etapach, pierwsza pomoc dla tego warunku

Łożysko nazywa się bardzo ważnym organem, który został pierwotnie opracowany z tej samej celi co sama dziecka. Do 11-16 tygodni, nazwał kosmówki kosmków powłoki embrion: jej kosmki penetrować grubość ściany macicy, tak aby mogły zapisać dziecko tlenu i pożywienia, wycofanie produktów jego życia i dwutlenku węgla. Po tym okresie tworzy kompletny łożysko, które ma również dużo szarpie, ale poza mocą, również produkuje hormony (np progesteronu), które pomagają w utrzymaniu ciąży (przed utworzeniem łożysko, które jest funkcją ciałka żółtego w jajniku).


Łożysko nie posiada funkcję skurczową, ale jest dołączony do macicy – mocne i duże mięśnie, które jeszcze przed datą dostawy, okresowe „szkolenie” przez krótki czas, co skutkuje zmniejszeniem jej poszczególnych obszarów na krótki okres czasu. Zwykle łożyska dopasowuje się do tych ruchów, nic się z nim, ale czasami sytuacja pojawia się, gdy większa lub mniejsza ich część jest odrywana od ściany macicy. Następnie owoce cierpi, ponieważ jego moc jest zepsuty. Ponadto, ten stan może prowadzić do śmierci matki i płodu, dlatego objawy łożyskowe abruption powinny być zgłaszane, a kobiety w ciąży i ich rodzin.

Co to jest przedwczesne odklejenie łożyska?

Normalnie, łożysko musi być przymocowany u góry, to jest dno macicy – zazwyczaj na tylnej ścianie, ale czasami jest bliżej do wyjścia – kanału szyjki macicy. Nazywa się to łożysko przodujące. Może to być w całości lub centralny, gdy fotelik znajduje się na każdej stronie wyjścia macicy, nakładanie wyjścia tych zaleceń. Może to być również, że łożysko jest tylko nieznacznie niższy niż jest to konieczne. Ten placentation jest czynnikiem predysponującym do oderwania.

W ten sposób, jest zwykle usytuowany na odrywanie lub łożysko Previa. W jaki się znajduje zależy objawy przedwczesne odklejenie łożyska.

Również przejawem będzie zależeć od takich czynników:

– kontynuowanie oddział lub mogła się powstrzymać;

– gdzie jest oddzielenie od ściany macicy – w środku lub na krawędzi;

– w każdym etapie ciąży lub porodu opracował taki stan: przedwczesne odklejenie łożyska we wczesnym stadium, jeżeli od ściany macicy przeniósł jego niewielką część, ma umiarkowany przebieg i rokowanie, ponieważ wtedy miejsce dla dzieci będzie nadal wzrastać i rozwijać się, i jest prawdopodobne, że wada jest zamknięty i „rosnąć”.

Jakie objawy mogą być obserwowane z przedwczesne odklejenie łożyska?

Główne trzy cechy są uważane:

1) krwawienie z pochwy o różnej intensywności.

2) Bóle brzucha, jego niższych lig.

3) Charakterystyka płodu cierpiących: zmiany częstotliwości uderzeń serca, zwiększenie lub zmniejszenie ich aktywności ruchowej.

Objawy przedwczesne odklejenie łożyska, w zależności od sytuacji klinicznej, są takie:

I. W przypadku oderwania łożysko Previa z krawędzi znajduje się w zasadzie tylko krwawienie, ból, prawie nie występuje. Jeśli płatkowane off niewielka część owoców nie jest naruszona.

II. Jeśli łożysko jest wszędzie tam, gdzie się znajduje, to jest oddzielana w obszarze centralnym, oraz zatrzymuje krwawienie (to znaczy nie postępujące odrywania), nie może być żadnych objawów. Tak było w przypadku kobiety znaleziono na USG, czy później, po fakcie, podkreślił kawałek brązowej krwi.

III. Jeśli złuszczają oderwanie normalnie znajdujące się łożysko w segmencie regionalnym, mogą być dwa z trzech objawów krwawienie i ból. Jeżeli krwawienie nie ustaje, a owoc zaczyna cierpieć, może rozpocząć skurcze i przedwczesnego porodu (lub poronienia, jeśli jest – oderwanie łożyska w pierwszym trymestrze).

IV. Kiedy doszło do oderwania części środkowej łożyska, łożysko zgromadzonego krwi. To się nazywa retroplatsentarnoy krwiak. To samo w sobie, nawet jeśli krwawienie został zatrzymany, łożysko jest w stanie na złuszczają. W wyniku tego znaczna część może łuszczyć się, a nawet całe łożysko. Krew gdy takie częściowe odstawanie nie zawsze wyróżnia. Następnie objawy przedwczesne odklejenie łożyska są: osłabienie, bladość, palpitacje kobieta, czuje ból w jamie brzusznej, napięcia macicy, dziecko pierwsze, często w ruchu, wówczas może się uspokoić w ogóle. Podczas impregnacji ściany macicy dalszego krwi z bólem krwiakiem wzrasta, macicy odpręża. Jeśli krew znajdzie wyjście, to wypływa z pochwy.

V. łożysko może łuszczyć się i podczas porodu. Wtedy też nie jest krwawienie, skrzepy można zwolnić. Macica jest źle rozluźnia skurcze, jeśli płód cierpi, to stoi ciemny CAL – smółki. Znaki te powinny obchodzić położników

Co zrobić, jeśli uważasz, że obrany przez łożysko?

Jeśli jakakolwiek wydzielina krwi w czasie ciąży, nawet jeśli jest to brązowy „kicz”, konieczne jest przyjęcie pozycji poziomej i poinformować swojego ginekologa, który patrzy. Jeśli wydany czerwoną krew, trzeba iść na raz, nawet nie dostać się do łazienki, należy wezwać pogotowie „i”, aby zapewnić maksymalny komfort. Jeśli dziecko (ultradźwiękami) rozwinął się normalnie, nie masz poważny stan przedrzucawkowy lub chorób przewlekłych, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ścisłe łóżko odpoczynku zatrzymać krwawienie, a następnie nadejdzie pomoc. Zatrzymać krwawienie w przypadku przedwczesne odklejenie łożyska, nie oznacza, że można obudzić, mają kilka dni, aby pójść do toalety, nawet leżąc na statku.