535 Shares 2819 views

Jaka jest różnica między naczynia z żelaza i stali?

ze stali węglowej jest miastem partnerskim z innym popularnym materiałem kuchni – żeliwo. Mają wiele wspólnego. Ale każda z tych dwóch materiałów mają różne mocne i słabe strony, swoje charakterystyczne cechy. Porozmawiamy o tym więcej.

żeliwo

Naczynia wykonane z żeliwa jest używany w życiu codziennym przez tysiąclecia. Ponadto, materiał ten jest szeroko stosowane w budownictwie, oprzyrządowanie i antykorozyjnych dekoracyjnego. Jest on wytwarzany z czystego domieszkowanego (nie więcej niż 2 procent zanieczyszczeń) żelaza. Ironicznie, te dwa procent wykonuje węgiel. Oznacza to, że żelazko zawiera jeszcze więcej węgla niż w stali wysokowęglowej. Ten materiał jest plastyczny, więc w normalnych warunkach nie mogą być sfałszowane. Jest delikatne i wrażliwe na odkształcenia.

stal węglowa

Jest to stop żelaza i węgla (mniej niż 2 procent). stal węglowa – nowoczesny wynalazek, który przyszedł do nas wieki 18-19 wraz ze stali nierdzewnej i aluminium. Materiał łatwo kucie, odlewanie i tłoczenie. To jest bardziej plastyczny i mniej kruche w porównaniu z żeliwa.

produkcja ware

Przy wytwarzaniu żeliwa kuchennych stopionego żelaza w stanie ciekłym wlewa się do formy. Oznacza to, patelni lub garnek jest faktycznie jednego kawałka metalu. W produkcji stali naczynia rozpocząć walcowanej blachy, które następnie będą stanowić określone kształcie przy użyciu maszyny prasowej. Uchwyty są kute oddzielnie i przymocowany do patelni z nitów.

Najczęstsze formy

Żeliwo jest popularny w produkcji patelnie, kotły, kuchenki, patelnie, grille, piekarniki holenderskich, pojemniki do pieczenia babeczek i innych popularnych urządzeń kuchennych. stal węglowa jest bardziej popularny w produkcji różnych patelnie, garnki, wiadra i inne naczynia.

waga

Standardowe żeliwa patelnia (30 cm średnicy), waży 3,5 kg. misa nierdzewna o podobnej wielkości jest prawie dwa razy lżejszy.

Cebulki i ochrona cieplna

Żeliwo jest ogrzewany stosunkowo powoli, ale zachowuje ciepło przez długi czas. Wynika to z grubymi ściankami naczyń. stal węglowa jest bardziej wrażliwe na ciepło. Jednak to również szybko stygnie.

Wbrew powszechnemu przekonaniu doskonale jednolitego ogrzewania nie jest znakiem jakości garnków. Na przykład, aluminium lub miedzi są lepszymi przewodnikami.

pielęgnacja

Oba materiały wymagają tego samego uwagi: przemycie gorącą wodą z metalową gąbki z minimalnym wykorzystaniem detergentu. Oba materiały, takie jak suszenie. Kucharze zalecamy użycie smażenia lniany, kokosowy, masło orzechowe i bekon. Tradycyjne oleje z oliwek i słonecznika mają niską temperaturę dymiący. Oba te materiały są wytrzymałe.

Wskazówka: Żeliwo Kuchenka nie nadaje się do warzywami. W przeciwnym razie istnieje ryzyko coraz rozgotowane kolację. Naczynia ze stali nienawidzi wody, kocha olej.