494 Shares 9338 views

Angiopatia siatkówki. Cechy jej cukrzycy i nadciśnienia

W wielu chorobach narządów wewnętrznych występują zmiany patologiczne w naczyniach. Są one nazywane angiopathies i stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Jedną z głównych zmian naczyniowych jest angiopatia siatkówki. To jest przyczyną znacznego pogorszenia wzroku, a nawet ślepoty. Bardzo często rozwija się cukrzyca i nadciśnienie.

Angiopatia siatkówki może być spowodowane niedociśnieniem, tkanki łącznej, rzucawki (ciężkie zatrucie krwi ciąży), uraz klatki piersiowej, angiopatii młodzieży.

Przyczyną zmian naczyniowych naruszającym nerwowego regulacji napięcia naczyniowego. W odpowiednim czasie i odpowiednim leczeniu, mogą one zniknąć. Jeśli leczenie nie jest przeprowadzane, angiopatia siatkówki staje angiosclerosis i jest nieodwracalny. W przypadku naruszenia nerwowego regulacji skurcze tętnic i żył. Jeżeli pojawiają się zmiany w ścianie naczyniowej organicznych w postaci jego uszczelnienie, to znaczy, w angiosclerosis początku. Charakteryzuje się występowaniem szczególnych oznak, objawów zwanych srebrny i miedziany drut lub autorów Salus-Hun.

Jeśli, oprócz dna pojawiających się uszkodzeń w postaci obrzęku, zapalenie lub krwotoku, ten obraz jest nazywany retinopatia.

Angioretinopathy – połączenie zmian naczyniowych i retinopatia. Z porażki, a nawet nerwu wzrokowego będzie musiał przejść o neyroretinopatii.

Zmiany w siatkówce w cukrzycy

Zmiany naczyniowe cukrzycy związane z odkładaniem mukopolisacharydów na ścianach, pogrubienia ściany, co zmniejsza prześwit naczynia. Zwiększając zdolność erytrocytów do przylegania do ścian naczyń (nazywa się to agregacja zwiększona). Z tego powodu nie jest słabe krążenie i rozwija niedotlenienia siatkówki. Wyrównawczy zwiększa powstawanie nowych naczyń krwionośnych, ale jest wadliwy i wybuchnął łatwo. Może to doprowadzić do odwarstwienia siatkówki.

Zmiany dna oka w cukrzycy jest podzielona na trzy etapy. Początkowo angiopatia siatkówki w obu oczach pojawia się żylaki, wygląd tętnic mikrotętniaków, odizolowane krwotoki. W drugim etapie te zmiany zwiększają istnieje krętość żył, ich rozszerzenie w postaci kuleczek, obrzęk siatkówki. Istnieją liczne krwotoki w postaci pasków, płomienie plamy. W trzeciej fazie, pokazują rozwój tkanki glejowej. Są to nowo utworzone naczynia krwionośne. Możliwe staje odwarstwienie siatkówki.

Siatkówki zmiany występują częściej u kobiet. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest większe u chorych na cukrzycę pierwszego typu. Aby zapobiec angiopatii i retinopatii u chorych na cukrzycę, należy uważnie monitorować poziom cukru we krwi, zapobiegając jego wzrost.

Zmiany w siatkówce w nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie charakteryzują się znaczące zmiany w dnie. Kontrola w tej chorobie jest to niezbędne do wyjaśnienia stadium choroby i jej rokowania, monitorowanie prawidłowego leczenia.

Siatkówki zmiany odbywają się w kilku etapach. W pierwszym etapie, który odpowiada do wystąpienia nadciśnienia, tworzy z żył siatkówki angiopatii, wygląd zwężenia tętnic. Kąt rozbieżności zwiększa 3rd żylnej i 2-go rzędu. Może to być niewielkie zaczerwienienie na nerw wzrokowy. Gdy ciśnienie spada trwały wszystkie te zmiany mają miejsce.

W drugim etapie opracowania naczyń sklerotycznej zmian. Ich ściany gęstnieje, a klirens ulega zmniejszeniu. nabywają żółto-czerwonej i białej barwy (Objawy miedzi i srebra drutu). Jednocześnie uszczelnić tętnica ściska żyły w momencie przejeżdżania, a tam objawy Salus. zmiany fazowe trzeci i czwarty przedstawiają rozwój retinopatii i neyroretinopatii. Jeśli siatkówki angiopatii nadciśnienie we wczesnej chorobie całkowicie przejściach kolejnych naczyń dna oka stadium i zmiany są nieodwracalne.

Wszystko to wskazuje na znaczenie terminowego i prawidłowego leczenia choroby podstawowej. Nie zapomnij o tym, i dobre zdrowie dla Ciebie!