805 Shares 3759 views

Opowieści o dawnych czasach: Ślub bochenek – przepis na receptury

Aby sprostać naszym drogim gościom z chlebem i solą – najstarszej tradycji Słowian. Do tej pory ten piękny zwyczaj zachował się w przestrzeni poradzieckiej, a bardzo często zaobserwować na niektórych świąt i specjalnych okazjach. Chleb – symbol życia, hojność, ciepło, gościnność. Salt – uosobieniem życzliwość, szczerość, radość ze spotkania (w Rosji, na przykład, zawsze było drogie, i traktuje to oznaczało, że właściciele dzielić najcenniejszą rzeczą oni mają). Taki jest sens tej tradycji. Szczególnie istotny był rytuał wesela.


Bochenek na ślub

Po ślubie upieczone chleby, recepta próbowali odebrać tak, że szczególnie pyszny chleb, słodki, soczysty. Po tym wszystkim, tym bardziej udany poszedł, bardziej przyjazny, to był silny, aby stać się nowa rodzina. Propechonny starannie, z rumiana skórka smaczne i odurzający zapach, ozdobione skomplikowanych wzorów, towarzyszył młody do kościoła i spotkał się z łuku w rękach rodziców na progu domu, w którym mąż przyniósł jego zwężenie. Ponadto chleby weselne przepis miał tajemnicę: jest często w cieście położono monetę. A jeśli miałaby pociągnąć kogoś z męskich gości, który obdarzył pocałować pannę młodą. A jeśli kawałek jest w jego jej kobiety – całuje pannę młodą. Cóż, ja spotkałem jednego z nowożeńców – które mogą mieć pocałować gości sami. Okazało się, zabawa, zabawny, zabawny, że oczywiście zgodne z ogólnym nastrojem ślubie.

Piec razem: przepis №1

A teraz więcej o tym, jak przygotować chleby weselne. Pierwszy przepis. potrzebne do ciasta: 1 kg mąki pszennej, drożdże – 50 g, mleko – 200-250 g masła – 75 g cukru – 150-200 g, jajka – 1 kawałek sól – łyżeczkę .. Mleko jest lekko ciepły, dodać drożdże i pozostałe składniki i zagnieść ciasto. Przykryć i umieścić 2 godziny w ciepłe miejsce. Gdy wzrost masy w objętości, uderzył i ponownie odstawiamy na pół godziny. Następnie z powrotem do linii. Następnie wyjąć z miski, rolki w kształcie kuli i umieścić czysty ręcznik, dają rasstoyatsya. Jeśli potrzebujesz pewnej kwoty w chlebów weselnych, przepis zaleca zwiększenie liczby produktów o połowę, etc. Potem trzeba zrobić ciasto odpowiedni formularz poprzez wydzielenie jej części do dekoracji.

W tym celu, odpowiednie takie symbole: podkowy, pierścienie, łabędzie serca. W ogóle, dekoracja ślub bochenek – delikatna sprawa, należy rozważyć z góry. Figury vyleplivayutsya przeznaczone do tego testu. I na powierzchni chleba, można wycisnąć kwiaty, liście, łodygi, ptaki, kwitnie. Pozostaje załączonych figur, tłuszcze bochenek bity jajka i pieczono w piecu w gotowości w temperaturze 240 ° C. Podawane na ręczniku lub bochenek haftowane serwetki eleganckie piękna. Często jest związany wstążki i kwiaty.

Piec razem: przepis №2

Jak sprawić, by ślub inny bochenek? W przypadku potrzebna jest nowa recepty: mąka – 8 szklanek lub nieco większej (850 g-1 kg) masy drożdży – 20-25 g, masło – 100-120 g, pół szklanki mleka 10 jaj 6 szklanki cukru, 50 g soli, skórka z 1 cytryny i łyżeczkę cynamonu. Wyrobić ciasto i przygotowaniu. Wybierz część do dekoracji, z luzem kształcie bochenka. Jak warkocze dekoracji tworzą splot, liści itp dołączyć go do powierzchni chleba. Zostaw go w taki sposób, aby podnieść, a następnie szczotkować z jajkiem i piec.

Zabawa ślub, i niech wasze bochenki będą najbardziej piękne i pyszne!