424 Shares 3935 views

Lekarz rodzinny: jak pozbyć się jęczmień?

Jeśli słowo „jęczmień” mają związek ze zbóż, których głowy na polu, to są po prostu szczęśliwi ludzie! Oznacza to, że nie trzeba było ukryć zapalenie powiek pod ciemnymi szkłami okularów i gorączkowo szukać sposobów i środków, aby pozbyć się jęczmienia na oku! Bóg wam błogosławi! Niestety, szczęście mało! Dla większości ludzi, „ziarna” w oczach – znane zjawisko. Dzisiaj, dla tych, którzy są często cierpi na bolesne czyraki, Pokażę ci, jak szybko pozbyć się jęczmień. Przyczyny zapalenia


Jęczmień – zapalenie ropny, który występuje w rzęs mieszków włosowych (lub gruczołów łojowych). Powodem tego – sprawczy mikrob stafilokkok. Wiele osób uważa, że jęczmień – jest wynikiem zimnego ciała. Towarzysze, to nie jest tak! W żadnym wypadku nie jest to stan zapalny nie wynika z hipotermią. Jego przyczyn innych:

 • Wyniki zakażenia kontaktu oczu brudnymi rękami;
 • jeśli hit drzazgę i nie zostało usunięte w terminie do oka;
 • niewłaściwa higiena;
 • korzystanie z cudzego na makijaż twarzy;
 • Niedobór witaminy A, C i B;
 • osłabiony system odpornościowy.

Jak pozbyć się jęczmień?

 1. Jeśli jesteś dziewczyną, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić na wczesnym etapie wystąpienia jęczmienia, więc nadszedł czas, aby zapomnieć o kosmetykach! Ponadto, nie starają się oderwać ból z wieku!
 2. Można palić zapalenie wódki lub jakimkolwiek innym roztworze alkoholowym.
 3. No to pomaga ocieplenie suchy upał! Ugotować jajka, owinąć ręcznikiem i zastosować się do chorego oka krótko. Pamiętaj, że ocieplenie dzieje się to suchy upał! Należy pamiętać, że spowoduje to owrzodzenie szybko dojrzała i wybuch!
 4. Nocą użyć maść na jęczmień. Tutaj bardzo pomocne „chloramfenikol”, „Tsipromed” i, oczywiście, maść tetracykliny.
 5. Jeśli infekcja jest w oku regularnie daje Ci spokój, a potem nadszedł czas, aby przyjmować antybiotyki. Zresztą leki znacznie przyspieszyć proces gojenia jęczmienia. Stosowanie kropli do oczu, zawierające antybiotyki (na przykład „sulfacetamid” roztwór penicylina). Doskonałe dopasowanie i maści, wspomniany I: tetracykliny i eritromitsinovaya.

Jak pozbyć się jęczmienia na oku za pomocą środków ludowej?

Tylko nie trzeba przestrzegać słów babci i pluć w oku pacjentów – w żaden sposób nie przyczynia się do szybkiego gojenia zapalenie powieki. Używamy ziołowe wywary i rozwiązań. Fakt, że znacznie przyspieszyć tworzenie się ropnia, jego dojrzewania i zużycia, a także zwalnia straszny ból. Tak więc, oto kilka wskazówek, w jaki sposób pozbyć się jęczmienia na oku szybko i niedrogo.

 1. Wywar z nagietka. Wytwarza się wywar z suszonych kwiatów. Aby to zrobić, trzeba zalać wrzącą wodą ze szklanki, a następnie schłodzić i pozostawić do zaparzenia ciecz o pół godziny. Przemyć oczy przygotowany rosół, środki zwilżające, aby gazy i gadżetów.
 2. Sok z aloesu. Wyciskanie soku z aloesu macierzystych i gotuje go rozcieńczyć wodą (w stosunku od 1 do 10). Zrobić okłady z otrzymanego roztworu.