710 Shares 8574 views

Wodobrzusze u kota: przyczyny, objawy, leczenie, rokowanie

Od domu znajduje się mały puszysty cud, każdy członek rodziny daje mu trochę ciepła i miłości. Małe dzieci próbują podzielić się z ich kotek śniadaniu dorośli często brać na ręce i pogłaskał.


Zwierzę silnie odbywa się nie tylko w metrach kwadratowych, ale w sercu gospodarzy. Te znęcających wolno wszystko: wspiąć się na zasłony i stolik, spanie z dziećmi na igraszki i grać o każdej porze dnia. Każdy członek rodziny przyczynia się do wychowania dziecka. Koty czują takiej opieki i zawsze odwzajemnić ludzi.

Wodobrzusze. Co to jest

Niestety, koty przynoszą zhin ludzie nie tylko jasne, pozytywne aspekty, ale też wiele doświadczeń. Oni, podobnie jak ludzie, którzy są chorzy. Jedną z takich chorób jest wodobrzusze u kota. Wpływa na narządy wewnętrzne, a w przypadku zbyt późnego rozpoznania prowadzi do śmierci zwierzęcia. Nieuwaga dla zdrowia czworonożny przyjaciel jest pełen smutnych konsekwencji. Więc trzeba bardzo uważnie monitorować nastrój zwierzaka – apatyczny, bierny kot może coś chory.

objawy

Wodobrzusze lub wodobrzusze, – co to jest? Każdy właściciel jest bardzo zadowolony, kiedy jego zwierzę przybiera na wadze, ale zbyt duży brzuch kota może wskazywać rozpoczyna choroby. Ta choroba jest rzadkością, ale aby pomóc zwierzęciu, ważne jest, aby zauważyć pierwsze objawy. Nie jest konieczne do samoleczenia, jeśli chodzi o życie na oddziale. Na pierwszym podejrzeniu wodobrzusze kot powinien skontaktować się z autoryzowaną weterynarza.

diagnostyka

Zazwyczaj wodobrzusze jama brzuszna u kotów jest wynikiem pewnych zmian wewnętrznych narządów. Może to być wynikiem cukrzycy, chorób układu sercowo-naczyniowego lub marskości wątroby, w tym drugim etapie. Otrzewnej (grzybów lub bakterii) może powodować, że zwierzę w jamie otrzewnej zbierano wodę.

Perkarmlivanie lub spożywanie dużych ilości produktów solonych i wędzonych przyczyniają się do powstawania takich chorób jak wodobrzusze u kota. W czasie, aby pomóc zwierzęciu i nie przegap pierwsze oznaki choroby, powinny być okresowo dla testów i prowadzącego lekarza weterynarii.

Jak nie przegapić choroby

Z wyglądu troskliwy i kochający właściciel nie znika zmiany w zachowaniu kotów, które towarzyszą wystąpienia choroby. Jego żołądek zaczyna cheveronogo inne dmuchane symetrycznie po bokach, dzięki czemu właściciele niedoświadczonych po prostu założyć, że kot odzyskane. Taki zaokrąglony brzuch zwierzęcia jest bardzo podobny do ciąży, a więc wiele osób nie zauważy pierwsze objawy.

Rozwiać te wątpliwości może się lekko na brzuchu kota – w dropsy ręka chuvtvo pustki. Tak, a poza tym w czasie ciąży brzuch kota rośnie znacznie wolniej.

Chorują zwierzę staje się ospały i pasywny, wciąż wolą leżeć na boku, aby nie grać lub run.

Duszność i zmęczenie powinien również powiadomić właściciela, jak również zwiększona jama brzuszna zaczyna wywierać nacisk na klatkę piersiową i krążenie krwi. Kot może żałosny jęk bólu w kończynach.

Klinika dla zwierząt istnieje specjalna procedura, która pomaga zdiagnozować wodobrzusze u kota kiedy jamy brzusznej zwierzęcia jest przebita za pomocą specjalnej igły. Jeśli wiąże się to z cieczy, konieczne jest, aby przygotować się na leczeniu zwierząt domowych.

Jako leczonego

Przed rozpoczęciem walki z chorobą, to należy rozumieć, że leczenie wodobrzusza u kotów jest możliwe tylko w specjalnej klinice weterynaryjnej. Jeżeli jest niepoprawny uzdatniania wody w jamie brzusznej zwierzęcia gromadzą się w dużych ilościach, a to może zostać utracone w ciągu zaledwie kilku godzin.

Tylko lekarz weterynarii może w czasie pompowania płynu z jamy brzusznej i wpisać odpowiedni antybiotyk, aby zapobiec zakażeniu. Ponadto zwierzę musi być znieczuleniu, poza taka procedura nie jest możliwe. Wyjście ze znieczulenia steruje również lekarza. Nawet jeśli właściciel ma nadzieję, że ich siły, nie trzeba podejmować ryzyko.

Weterynarz rozpoczyna leczenie z usunięciem przyczyny choroby, a ignorant ludzie mogą tylko pogorszyć sytuację i starają się leczyć siptomatiku.

Za pomocą chlorku wapnia, który jest podawany domięśniowo, normalnego przepływu krwi. Dodatkowe leczenie przepisane przez lekarza specjalistę, powinny być kontynuowane w domu.

Jak pomóc zwierzaka

Ścisłe przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza weterynarii usunie wszystkie pytania na temat „Czy istnieje lekarstwo wodobrzusze kot?”. Tylko systematyczne stosowanie się do wybranego przebiegu leczenia, aby pomóc uratować zwierzę przed wyginięciem.

Przede wszystkim, koty potrzebują specjalnej diety. Jedzenie powinno być naturalne i nie zawierają żadnych wędzonych i suchych karm. Gotowane na parze mięso i ryby może być tylko nieznacznie prisalivaem. Warto również obserwować i dieta woda. Im mniej płynny wypije kota, tym łatwiej będzie to organizm do walki z chorobą.

Herbaty ziołowe, ma działanie moczopędne, mogą całkowicie zastąpić wodę i pomaga pozbyć się nadmiaru płynów w organizmie.

W żadnym wypadku popularne zabiegi nie mogą być stosowane, ponieważ można je usunąć tylko objawy, a przyczyna choroby pozostaje. To samo nie pomaga zwierzęciu, ale tylko przyspieszyć jego zniszczenia.

Jeśli choroba nie jest uruchomiony, kompleksowe leczenie może uratować kota i przedłużyć jej życie. Troskliwy i uprzejmy gospodarz, a także dobrze dobrane leki pomogą umieścić zwierzę na nogi.

Ale nawet po całkowitym diecie odzyskiwania konieczne jest tryb obserwować.

profilaktyka

Najlepsze leczenie każdej choroby – jest jej zapobieganie. Koty, podobnie jak ludzie, muszą być zgodne z dietą. Nie trzeba do rzeczy swojemu pupilowi wszelkiego rodzaju produktów, w których istnieje dodatki nienaturalne. Ciało zwierzęcia jest bardzo wrażliwy na tej „chemii” i nie może poradzić sobie z obciążeniem na narządy wewnętrzne.

Jest udowodnione, że wodobrzusze jest znacznie częstsza u zwierząt, które nie są w stanie często chodzić na świeżym powietrzu. Bez względu na wielkość nie było mieszkanie lub dom, kot jest w potrzebie dvigatmsya Estesstvenno siedliska. U tych zwierząt jest bardzo rozwinięte instynkt przetrwania, i czując pierwsze cechy przypisując oneself choroby, mogą sami znaleźć trawę i oczyścić żołądek.

Okresowe wizyty w klinice weterynaryjnej pomoże zidentyfikować chorobę we wczesnym stadium i rozpocząć leczenie na czas. powinno się wybrać właściwą kombinację witamin niezbędnych dla harmonijnego rozwoju zwierzęcia.

Ilu koty mieszkają z wodobrzuszem, to zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania choroby i troskliwego właściciela.