842 Shares 5098 views

21074 – legendarny model krajowego przemysłu motoryzacyjnego

21074 samochód należący do klasy sedanów budżetowych. To może być słusznie nazywany legenda radzieckiego przemysłu samochodowego. Po tym wszystkim, historia jej produkcji niemal od momentu powstania samochodu Wołga. Prawdopodobnie każdy zna tego modelu VAZ i jej nie widział.


Rozpoczęcie produkcji

Maszyna ta ma pewne podobieństwo do VAZ 2105 „pięć”. W rzeczywistości, „Siedem” był luksusowy wersja piątego modelu. Produkcja seryjna rozpoczęła się jego protoplasta w 1980 roku. Dokładnie dwa lata później Volzhsky roślin wprowadzono nowy model Rosjan w 2107, który natychmiast został nazwany „Siedem”. Stało się to rodzaj rosyjskiej „Mercedes”, według samych właścicieli samochodów. Rzeczywiście, w tym czasie był to najbardziej prestiżowy samochód (nie licząc „Wołgi” i „Mewa”) na całym terytorium ZSRR. Nowością został stworzony na podstawie VAZ 2105, który z kolei był „zaciśniętych” zagranicznym „Fiat” 124-tego modelu.

21074: Specyfikacja

W ostatniej dekadzie pomysłem samochodu Volga obsadzone vosmiklapannym silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra. Spełnia wszystkie normy ekologiczne normy Euro 3. Przez cały okres jej istnienia (30 lat) samochód pozostaje jednym z najbardziej popularnych w Rosji, na Ukrainie i Białorusi. Samochód posiada znaczny prześwit 17,5 cm (nie każdy sedan ma takie parametry drożności). Model ten może być w pełni wykorzystany jako SUV. Tani i zwrotny – może to być uznane za prawdziwe marzenie każdego kierowcy.

Wnętrze i wygląd

Głównymi elementami, z których możliwe jest odróżnić „piątce” w „Siedem” – duża chromowaną kratą, zderzak z chromowanym paskiem, konkretnej postaci maski i bagażnika zmodyfikowanego bit. Ponadto, samochód posiada reflektory halogenowe i drogowe. Salon stał się bardziej wygodne i ciekawe – wszystkie detale podkreślają solidność maszyny (nic dziwnego, że nazywany Rosji „Mercedes”).

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy – jest to wygodne regulowane fotele z zagłówkami. Deska rozdzielcza się bardziej funkcjonalne, a konkretnie – obrotomierz i prędkościomierza igły dodano 180 km na godzinę. Chociaż ta szybkość to na pewno nie rozwija się (być może projektanci chcieli dać nowość jakiegoś sportowego, zapewniając nabywcom w doskonałych cechach prędkości). Jednak w praktyce okazuje się inaczej – silnik jest w stanie osiągnąć prędkość 90-100 km na godzinę. Jednak jest to zupełnie wystarczające do długich podróży. Bardziej pojemny bagażnik i przestronna kabina oferuje 21074 (zdjęcie samochodu zostały przedstawione w artykule).

Kilka słów o kosztach

Warto zauważyć, że wyposażenie opcjonalne Volzhsky roślin przez 30 lat nie pracował. Jest tylko jeden komplet – standardowy (jeden dla wszystkich). samochód 2012 uwolnienie Koszt to około 170 tysięcy rubli (samochód został wycofany w 2012 roku). Na rynku wtórnym można kupić za 40-50 tys 21074 rubli. Niska cena – jest kluczowym czynnikiem wpływającym na popularność tego modelu.