833 Shares 4652 views

Gerhard Schroeder – Kanclerz Niemiec: biografia

Jeden z najbardziej znanych polityków w Niemczech początku XXI wieku – Gerharda Schroedera (Fritz Kurt Gerhard Schröder – brzmi jego pełna nazwa). Jego los nie można nazwać proste i łatwe. Wszystko udało mu się w życiu w pełni na swoim koncie.


Początek podróży życia

Gerhard urodził się w Mossenberge że w Dolnej Saksonii (obecnie landu Nadrenia Północna-Westfalia). Schroeder rodzina należała do najbiedniejszych. Jak kiedyś powiedział Gerhard, byli „elementów aspołecznych”.

Rodzice nie mieli wykształcenia. Przed II wojną światową, Fritz ojciec pracował jako dzień robotników i otrzymać całkiem sporo. Pieniądze to nie wystarczy, ponieważ dzieci dorastają w rodzinie. Trzy dziewczynki (Gunhild, Hayderoze i Ilsa) i chłopiec Lothar stale w potrzebie. Ale dochód ten jest zatrzymywany po wywołaniu mężczyzn do wojny w 1940 roku. Po Fritz udało się uciec do domu na krótki urlopie. Było to pod koniec 1943 roku. Po tej wizycie, rodzina ma inną głodne usta – 7 kwietnia 1944 roku urodził się Gerhard. Narodziny syna żony żołnierza powiedział w piśmie, które otrzymał w lecie. Zobacz syna do ojca nie udało, kilka miesięcy po urodzeniu (4 października 1944) Sr. Schroeder zginął w Siedmiogrodzie niedaleko małej miejscowości bicia Mare (Rumunia).

Matka Gerhard Eric pracował na farmie. Aby nakarmić swoje dzieci, wziął żadnej dodatkowej pracy: mycie podłóg, pranie ubrań. Po wojnie ponownie za mąż. Ojczym był chory na gruźlicę. W chwilach ulgi Kochałem mocny napój. Nie głodzić pomogły materiały informacyjne dobrych sąsiadów, świadczeń socjalnych i emerytalnych babci.

dni szkolne

Iść do szkoły przez dłuższy czas, Gerhard Schröder nie mógł. Musieliśmy jakoś zarobić na życie. Koledzy często boli słaby i mały chłopiec. Gerhard nauczył się wykorzystywać swoje zalety, aby złagodzić niedogodności. Siła nie było, ale miał zdolność. Chłopiec na radości mojej matki był dobrym uczniem. Jego wiedza, położył się na służbie: Niech odpisać najsilniejsze kolegów w zamian za ochronę.

Gerhard Schroeder śmielej czuł nauczycieli. Będąc pewny swoich przekonań, mógł godzinami dyskutować z nimi, udowadniając, że jest niewinny. Zauważając jego oratorskie umiejętności, nauczyciele już przewidział jego wielkie przeznaczenie.

Z czternastu lat, chłopiec zaczął się połączyć naukę i pracę. W 1958 roku przeniósł się do działu wieczorem i zaczęła szukać pracy w sklepie z narzędziami. Sprzedaży różnych przedmiotów metalowych (gwoździe, śruby, klamry, zawiasy, haki, zamki i koniecznych napraw zmianie) nie przyniosła dużo dochodów. Pierwsze ostatnim miesiącu 150 marek, uporczywy uczeń starał się uzyskać certyfikat. Spędzać życia wśród materiałów budowlanych nie jest granica jego snów. Postanowił dla siebie i obiecał matce, że na pewno się prawnikiem.

W drodze do snu

Zrealizować swoje marzenie Gerhard Schröder był w stanie tylko 22 lat. W tym wieku, wstąpił na Uniwersytet w Getyndze Wydziału Prawa. Wśród studentów z bogatych rodzin, lekarzy, prawników i biznesmenów, tylko musiał połączyć studia z pracą. Na wydajność nie jest naruszona, udał się niemal idealnie.

Jeszcze przed wejściem na Uniwersytecie w Getyndze (1963) Schroeder został członkiem SPD. Praca, nauka, działalność polityczna – to wszystko udało się celowego studenta.

kwalifikacje zawodowe

Otrzymał upragniony dyplom w 1971 roku, przyszła polityka niemiecka pozostaje w uczelni macierzystej. Pracuje na Wydziale Prawa. W 1978 roku zaczyna angażować się w prywatnej praktyki prawniczej. Nowe miejsce życia i pracy – stolicy Dolnej Saksonii Hanowerze. Tam przebywał do 1990 roku. Karierę rozpoczął jako prawnik w celu ochrony praw swoich klientów, w najprostszych sporów pracowniczych. Stopniowo wzrosła do udziału w postępowaniu karnym. Stał się znany adwokat w Hanowerze i jego przedmieść.

To miasto zapoczątkowało karierę polityczną utalentowanego prawnika. Niemal równocześnie z tworzeniem się w zawodzie, stał szef „Młodych Socjalistów”. Tak zwany ruch młodzieżowy partii SPD.

Kariera w polityce

Prace na drodze prawnej szybko stał blisko. W 1980 roku, pierwszy zastępca Bundestagu wybierani Gerhard Schroeder. Biografia osoba od tego czasu jest ściśle związana z historią Niemiec. Już w 1986 roku został szefem frakcji Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, w Dolnej Saksonii. Trzy lata później, to zajmuje miejsce członka Prezydium SPD.

21 czerwca 1990 – znacząca data w życiu polityki. Shreder Gerhard jest wybrany premier Dolnej Saksonii.

Połowie lat dziewięćdziesiątych przyniósł utratę głosów dla SPD. Chociaż stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych kandydata partii został nominowany Shreder Gerhard, minister nim nie okazał. Partia nie dość uzyskać niezbędne procent głosów i nie brał udziału w tworzeniu rządu.

Na czele Niemiec

1998 rok wybory wykazały skuteczność i prawidłowość wniosków wyciągniętych po klęsce w poprzednich wyborach. Sojusz z Partii Zielonych, socjaldemokraci doszedł do władzy. Koalicja kierowana przez Gerharda Schroedera. Zapowiada się zlikwidować bezrobocie, aby rozpocząć rozwoju gospodarczego elektoratu kraju uwierzyli. Tym bardziej, że niemiecka kanclerz obiecał modernizację gospodarki, wspieranie działalności gospodarczej i utrzymanie integralności systemu zabezpieczenia społecznego.

Pierwszy termin na czele Niemiec stała się sprawdzianem wytrzymałości polityce opinii. Schroeder został zmuszony do wyboru pomiędzy dwoma możliwymi drogami rozwoju kraju. Neoliberałowie oferowane do wprowadzania zmian konstrukcyjnych w cięć w programach socjalnych dla ludności. Lewicowi socjaldemokraci domagać się podwyżki podatków dla najbogatszych grup ludności. Była to pierwsza wersja Shreder Gerhard zatrzymany, minister gospodarki Oskar Lafontaine zajmował drugą ścieżkę. Doprowadziło to do przerwy i upadku prestiżu partii wśród ludności.

We wrześniu 2000 roku, po panowania szesnastu rezygnuje Helmut Kohl. Schroeder pełnił funkcję kanclerza Niemiec.

Kolejne wybory w 2002 roku prawie zakończony w nowej klęski. Niespełnione obietnice spowodowało niezadowolenie politykę Schroedera. Tylko uporczywy sprzeciw amerykańskiej inwazji na Irak pomógł uzyskać minimalną przewagę nad HDZ. Powódź we wschodnich Niemczech, skuteczną pomoc dla ofiar rząd również odgrywa rolę w zwycięstwie SPD. Chociaż polityka ta doprowadziła do stagnacji w stosunkach Niemiec, Stanów Zjednoczonych, na horyzoncie pojawił rzeczywistość Związku Rosja-Niemcy-Francja.

W następnym roku był początek programu ( „Agenda 2010”) Agenda 2010. Głównym celem programu było liberalizacja prawa pracy. Aby zmniejszyć polityki stóp bezrobocia w celu stymulowania tworzenia miejsc pracy, zmniejszenie kosztów emerytalnych i świadczeń socjalnych została przeprowadzona, ograniczonych środków przeznaczonych na opiekę zdrowotną. Jego obietnica kampania walczyć kanclerz bezrobocia spełnione: liczba bezrobotnych w połowie 2007 roku spadła do 8,8% ogółu ludności w wieku produkcyjnym, co stanowi około 3,7 miliona osób.

Kanclerz federalny polityka, nie biorąc pod uwagę życzenia lewej socjaldemokratów, doprowadził do ich wyjścia z partii. Lewica, składający się z komunistów byłej NRD i SPD wyłonił się radykalny powstała w 2005 roku. Na rok przed tym wydarzeniem, Shreder Gerhard, kanclerz Niemiec, przekazał stery swojemu następcy Party, Franz Müntefering.

W maju 2005 roku SPD poniósł porażkę w wyborach lokalnych. Zdobył 37,1% głosów wykazało niezadowolenie z polityki partyjnej. I choć przepisy partią w kraju przez ostatnie trzydzieści dziewięć lat, większość głosów wyglądał w CDU (44,8%). Takie rozwiązanie spowodowało utratę większości SPD w Bundesratu, która zostaje przeniesiona do Związku CDU-CSU. Dlatego Schroeder podjął inicjatywę zorganizowania przedterminowych wyborów we wrześniu 2005 roku, na rok przed upływem kadencji.

Wybory zaplanowano na 18 września. Ich wynik nikt nie mógł przewidzieć. Partia Socjaldemokratyczna i koalicja CDU-CSU zdobył niemal równą liczbę głosów. Ani jedno, ani drugie nie jest podany blok prawo utworzyć rząd jednopartyjny. Partia weszła negocjacji i zgodził się na utworzenie „wielkiej koalicji” z SPD-CDU-CSU. Kanclerz Niemiec, 10 października 2005, Angela Merkel stała.

SPD udało się uzyskać osiem portfeli. Klucz pod przewodnictwem socjaldemokratów były następujące ministerstwa: finansów, sprawiedliwości, spraw zagranicznych, Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, praca, zdrowie, środowisko, transport. Były kanclerz odrzucił propozycję objęcia żadnego stanowiska w rządzie Niemiec, powiedział, że odmowa mandatu w Bundestagu.

Życie po polityce

Shreder Gerhard (kanclerz Niemiec w latach 1998-2005) wycofał się z polityki i zanurzył się w biznesie. Według niego, w wieku sześćdziesięciu jeden rok nie może być przyczyną jego usunięcia z przypadków. Siedząc w domu, drażnić jego żonę i wychowywać dzieci, on nie zamierza. Dlatego też, po przejściu na emeryturę zajmował ważne stanowiska w międzynarodowych projektach.

Schroeder został szefem komitetu akcjonariuszy spółki-operatora budowy gazociągu północnego na dnie Morza Bałtyckiego. Każdego roku, tylko „Gazprom” płaci mu ćwierć miliona euro. Od 2006 pracuje jako doradca rady doradczej europejskiej grupy bankowej inwestycyjny Rothschild zadu.

Rodzina: sekwencja w nieprzewidywalności

Gerhard Schroeder próbowała tworzyć własne rodziny cztery razy. Już sam ten fakt mówi o swojej nieprzewidywalności. Sam Gerhard uważa tę kolejność realizacji.

Pierwsze małżeństwo było najkrótsze tylko cztery lata. miłość studenta minęło szybko, Eva Schubach w 1972 roku złożyła pozew o rozwód. Gerhard wkrótce ożenił się ponownie. Druga żona Anna Tashenmaher trwały życia rodzinnego z Schroeder dwunastu lat. W 1984 roku rodzina łamie się, aby stworzyć warunki dla trzeciej próbie. Małżeństwo z Hiltrud Hansen zakończył trzynaście lat.

Teraz Schroeder jest żoną Doris Koepf. Ten młody dziennikarz żona pod dziewiętnastu lat. Z pierwszego małżeństwa miała córkę Clara. Jego dzieci Schroeder nie ma. Para zdecydowała się przyjąć dwoje dzieci. Zarówno dziecko z domu rosyjskich dzieci w Petersburgu. Tak więc, w 2004 roku doszło do trzech lat Victoria w ich rodzinie, aw 2006 – mały chłopiec sierota Gregor.

Duża rodzina cieszy tenisa. Ojciec stara się zaszczepić we wszystkich chęć opanowania języków obcych, zwłaszcza angielskiego, jest językiem komunikacji biznesowej. Gerhard uwielbia jazz tak znajomy z niego, nawet najmłodszego członka rodziny Gregor.

Gerhard znał swojego ojca, ale kult przodków rozwinął się znacznie. Na pulpicie polityka jest zawsze obraz Fritz Schroeder w postaci żołnierza Wehrmachtu. W 2004 roku Gerhard raz pierwszy odwiedził masowego grobu w bicia Mare, gdzie jego ojciec jest pochowany. Stało się to, gdy dostał starszy ojca (w tym czasie miał 60 lat).

Analfabeci matka raz nie wierzy w słowa swego syna, nie rozumie jego życie. Zawsze starał się zrobić wszystko dla swojej matki.

Krytyka polityki Schroeder

Obecność wynikach niezadowolenie z działalności polityce mówi o nim jako udany figur. Gerhard Schroeder, którego polityka jest pełna sprzeczności, a nie wyjątkiem.

Przede wszystkim, wielu przywódców państw były na straty po podpisaniu porozumienia między Rosją i Niemcami w sprawie NEGP (gazociągu północnego na dnie Morza Bałtyckiego). Aleksandr Łukaszenka nawet nazwał projekt „najbardziej głupie” przez Rosję. Szef jednej ze stron Niemiec Guido Westerwelle kanclerza vyvshego podejrzany o korupcję. Jednak taka opłata została zaskarżona w sądzie przez Schroedera decyzji której niemożliwe byłoby oskarżać byłego kanclerza w jego osobistego zainteresowania NEGP.

Drugi obszar polityki spowodowały urazy, Schroeder stała odmowa rządu w 2004 roku w celu wspierania nas w czasie inwazji na Irak. Kongresman Tom Lantos podczas otwarcia pomnika w Waszyngtonie, poświęconej ofiarom komunizmu, zwane działania „prostytucji politycznej” Schrödera w 2007 roku.

Wyborcy zaczęli skarżyć się po opublikowaniu w Bild. Uzależniony od drogiego wina z Francji, miłością do kubańskich cygar (około pięćdziesiąt euro za akcję), kult eleganckich włoskich garnitur dwudziestu tysięcy euro wyobcowany wyborców od razu ulubionego polityka.

Wybory 2005 do wygrania Schroeder nie mógł dokładnie. Wydawałoby się, że to nie ma znaczenia, ale wyborcy reagują negatywnie, oraz na fakt, że polityk farbuje sobie włosy.

Wyniki rządów siedmiu lat

Wynik zarządu Schroder stał niejednoznacznych przepisów. To wtedy było włączenie prostytucji w wykazie zawodów, stało się prawnym małżeństw osób tej samej płci. Jednocześnie, kobiety zdobył prawo do służby w Bundeswehry. Słynny ustawa Hartz IV zazwyczaj spowodowane zamieszanie. Takie prawo antyspołeczne można oczekiwać od nikogo, ale nie od człowieka, który znał skrajne ubóstwo w dzieciństwie.

Pozytywnych ludzi w danym kraju do odważnej konfrontacji z USA, gdy ujście kanclerz odmówił wzięcia udziału w wojnie w Iraku. Slogan „Making świat stabilny” realizowany jest w sposób systematyczny. Niemcy zatwierdza wszystkie swoje ruchy w polityce zagranicznej z interesami europejskimi. Jako elementu mocującego UE, kraj ten nie przedstawia się poza europejskim kontekście.

Sam ex-kanclerz nie ukrywa pozytywną ocenę ich życia. Przez pół zagłodzony chłopiec, sierota na czele zjednoczonych Niemiec – to wynika z jego politycznej karierze.

176 shares 8712 views
Historia Domu rządu w Moskwie
832 shares 2031 views
Termin ekonomia polityczna
861 shares 4572 views