830 Shares 2935 views

Stosowanie grysów – twórcza praca i sposób rozwoju zdolności intelektualnych dziecka

Aplikacja – jedna z najbardziej interesujących działalności artystycznej, na podstawie zestawienia obrazu z wielu cząstek różnych materiałów. Wykorzystywane do dekoracji i stosowania niektórych artykułów i tworzyć indywidualne obrazy.

Najprostsza odmiana zajęć twórczych, takich jak stosowanie zbóż, perełek lub papieru rozwija wyobraźnię niemowlęcia, myślenia, wyobraźni, estetycznego smaku, umiejętności motorycznych i dotykowych wrażeń. Dlatego zaleca się, aby zacząć ćwiczyć aplikacja dzieci od najmłodszych lat.

Historia aplikacji

Pojawienie zastosowania określone odległych chwilami wystąpienia ściegu (nici) na odzież ze skór zwierzęcych. Zakłada się, że ludzie robili wszelkiego rodzaju elementów garderoby kawałków tkaniny tylko dlatego, że nie było możliwe dokonanie ubrania z jednego kawałka materiału. Dopiero po jakiś czas aplikacja nie był wymuszony sposób robienia rzeczy i prawdziwe dekoracji różnych przedmiotów. Na przykład w czasach rycerstwa ona zdobione herbem, które były używane, z udziałem wybitnych kobiet w turniejach.

Później małe kawałki kamieni szlachetnych, metali i gatunków drzew zaczął ozdobić meble. Aw przypadku braku drogich materiałów, jak elementy dekoracyjne zaczęli używać słomę. na przemian pojawiają się i inne rodzaje tej działalności artystycznej: Stosowanie zbóż, papier, suchych roślin, koralików i innych rzeczy.

Stosowanie grysów

Ten rodzaj tworzenia obrazu ulga jest przeznaczony dla najmłodszych twórców (1,5 lat). Zastosowanie kaszy jest bardzo przydatne dla rozwoju umysłowego dziecka. Dzięki niej dziecko poznaje materiałów i narzędzi wykorzystywanych w pracy. Podczas pracy młody czarodziej opanować zasady pracy ze szczotkami, nożyczki, kredki.

Jest to bardzo ważne przy tworzeniu aplikacji, aby zwrócić uwagę dziecka na zmienność kolorów i kształtów (w różnych porach roku, drzewa), położenie obiektów w przestrzeni (a latania wróbel, siedząc, skoki). Na podstawie tego wszystkiego doskonale ukształtowana jasne wyobrażenie o świecie i poszerzanie zasobów wiedzy.

Stosowanie grysów często tworzone na kolorowym papierze lub kartonie. Do pracy w razie potrzeby klej (PVA) szczotki, grochu, ryżu i prosa. Może być stosowany do zabezpieczenia jako dziecko klejącą skrobi gotować się lub, w skrajnych przypadkach, kija kleju. Początkowo papier stworzył szkic rysunku, na przykład miód, drzewo, grzyb. Następnie rysunek jest pokryta klejem, po czym wylewa się zboża. Po wysuszeniu, ziarna nadmiar usuwa się. Ukończony zastosowanie zbóż umieszczonych w ramce pod szkłem, w którym mogą być przechowywane przez wiele lat.

Zastosowanie słomy

Słomkowy jak konwencjonalna kompozycja, składająca się z jednego elementu i na poważne wstęgi z pięknym scenerii. Takie zdjęcia są bardzo korzystne ze względu na złotej, błyszczącej powierzchni słomy. Ten rodzaj aplikacji jest bardziej złożona pierwsza i pokonać go może tylko starsze dzieci (od 7-8 lat).

Przed rozpoczęciem tworzenia pałeczek zastosowanie często poddawane tonowania Przy ogrzewaniu termicznemu w wodzie, przez zanurzanie w roztworze nadmanganianu potasu lub bielenie nadtlenkiem wodoru. Ponadto materiał barwiony specjalnych farb aniliny.

Następny jest wykonywana poczęte szkicu kompozycji w tempie jeden do jednego. Każdy element obrazu jest cięte nożyczkami i pokryta klejem. Następnie, części ułożone słomy wcześniej wybranego koloru i wielkości. Ważne jest umieszczenie pasków materiału roboczego blisko siebie, nie pozostawiając żadnych przerw. Następnie wszystkie części są umieszczane pod prasą. Po wysuszeniu, wszystkie elementy przycięte nożyczkami i wklejony na dekorowanie element.