430 Shares 1993 views

Dlaczego koty depczą nasze nogi? Powrót do dzieciństwa

Właściciele kotów domowych wiedzieć, że czasami swoje zwierzęta jak „zacieru” swoich łapach. I najczęściej występuje przed snem zwierzęcia. Czy to kolana lub koc one pokryte, kot nadal – to depcze i depcze ci. Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, co spowodowało takie zachowanie zwierzęcia? Jeśli tak, to ten artykuł będzie dla Ciebie interesująca. W nim, możemy wyjaśnić, dlaczego koty mają łapy deptane.

Jak to się dzieje?

Być może zauważyliście, że „oznakowanie” może mieć inny charakter. Pierwszy kot, skacząc do swego pana, delikatnie masuje nogi lubisz sprawdzając reakcję. Jeśli w tym momencie nie reaguje, ruch wkrótce Statut bardziej rytmiczny i bolesne, jak zwierzę odchodzi do uwolnienia pazury, chwytając cię w tym samym czasie.

Skąd ten zwyczaj?

Jeśli kiedykolwiek oglądał kota pielęgniarską i jej młode, pytanie „dlaczego koty deptać naszych nóg”, to jest mało prawdopodobne, że wystąpi. Tak, w porządku. Kocięta, kiedy piją mleko z sutków matki, wykorzystywać swoje łapy w celu stymulowania jej dopływów. Dzieci są jeszcze małe, nie ma pazury, więc ich ruch bez szkody dla kota nie przyniesie. Ale kociaki się zapamiętać ten nawyk na całe życie. Po tym wszystkim, akcja jest związana z najcieplejszych i najbardziej przyjemnym doświadczeniem, kiedy w pobliżu ciepłego matki, które będą karmić i ciepłe. Jednak dlaczego koty łapy deptane? Koty domowe, których życie polega na tym, że oni jeść, spać i czasami grać, kocięta są prawie cały czas. Ale jako matka otrzymuje od właściciela, a potem miłość zaczną okazywać. Jak inaczej pokazać swoje uczucia, ale bez starej metody – czas oznakowania? Nie wierz mi? Spróbuj spojrzeć w oczy swojego zwierzaka w momencie, gdy deptane na ciebie. W nich widać szczęście, zadowolenie i pełną spokoju, ponieważ chcą wyrazić swoją miłość, choć nie bardzo przyjemny sposób na ludzi. Nie wszyscy gospodarze trzymane „masaż” pazury i często zaganiania kotów z siebie, zastanawiając się: „Dlaczego deptać kocie łapy”? Rozumiem takich ludzi, oczywiście, możliwe, ponieważ bardzo niewiele osób miło, gdy pazury są chodzenie tam iz powrotem po skórze. Ale jeśli chcesz zobaczyć prawdziwe ból i gniew, a następnie przyjrzeć się tej kwestii w oczach zwierzęcia, po prostu odjechali. Zwierzę będzie Odesłano i nie rozumiem, dlaczego z tak traktowane.

Co robić?

Dlaczego koty łapy deptane nas, teraz wiesz, że nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak zachować się w takiej sytuacji. Po tym wszystkim, jest oczywiste, że zwierzę nie chce obrazić, ale toleruje to Scratchy na siebie zbyt nie jest przyjemne. Co możemy zrobić, aby wszyscy byli zadowoleni?

  • Położyć na kolanach małą poduszkę lub koc dla zwierzęcia Toptalo, ale nie ty.
  • Kup sklepie zoologicznym antitsarapki – Special cheholchiki za pazurami. Z nich nie będzie już czuć bólu czasu oznakowania kota.

Tak, teraz wiesz, dlaczego kot Łapy deptanie człowieka. Jest to podstawowa wersja tego zachowania. Istnieje również prawdopodobieństwo, że zwierzę po prostu „ugniatać” powierzchnię, że to bardziej wygodne do spania.