683 Shares 1846 views

Park "Sparrow Hills" – symbol Moskwie

Prawie wszystkie prace, gdzie narracja przychodzi do Moskwy, o których mowa Sparrow Hills. Voland Bułhakow oglądał starożytne miasto z tej wspaniałej poszukiwania. Można zobaczyć to miejsce i na filmach, ale to lepiej, aby zobaczyć na własne oczy. Sparrow Hills są wypełnione historią i duchem czasów starożytnych. Kilka razy zmienili nazwę. W rzeczywistości, to nie jest w górach, nawet na starych mapach ten Sparrow klify, że stał się Lenin w czasach sowieckich, a teraz – park „Sparrow Hills”.


Nie wycieczka po Moskwie nie jest kompletna bez wizyty u nich, jest taras widokowy, a wraz z jego wspaniałymi widokami stolicy.

informacje historyczne

To nie pozostawia wątpliwości, że Sparrow Hills były zamieszkane już w czasach starożytnych. Około 2. tysiącleciu, ziemia wchłania osoby. Wskazują na to liczne znaleziska archeologiczne, na przykład, pod budynkiem narzędzi kamiennych Uniwersytetu Moskiewskiego zostały znalezione. Również w różnych momentach znaleźliśmy groty, różne ozdoby, ślady osad.

Imię góry Vorobiev od jednej z pierwszych właścicieli okolicznych wsi Cyril wróbla. Sparrow – pseudonim, który miał, ewentualnie z narzędzi, tablice, że spacery na gwoździu. Wiele razy, wieś zmieniała właścicieli, w jednym czasie były dóbr królewskich, a królowie różnych epok spoczywają, ukrywanie i zbudowali swoje plany.

Sparrow Hills w XX wieku oraz w naszych czasach

wieś Vorobyevo pozostawała przez długi czas. Tu mieszkał ogrodników, podniósł sady i gospodarstwa domy herbata dla turystów. W 1924 roku wieś ma 180 gospodarstw domowych i ponad tysiąc mieszkańców.

Od 1917 roku odbyła się w Worobiowe lokalnych festiwalach konna, karuzele, targów, stoisk z lodami i goframi. Po śmierci Lenina, góra stała się znana jako Lenina i nawet najbliższa stacja metra jest tak nazwany. Znajduje się na dolnej kondygnacji mostu. Stacja, podobnie jak samego mostu, przebudowany wciąż ponawiane wiele lat był zamknięty do użytku. Teraz park na Sparrow Hills jest jego nazwa zwyczajowa.

Narodziny strefa zielona

Przez kilka stuleci, terytorium wezwanej Metropolitan University Sparrow Hills dla budynków i konsekwentnie odmawia. Tylko wtedy, gdy moc Sowietów w 1948 roku zezwolenie zostało udzielone, oraz budowa budynku Uniwersytetu Moskiewskiego. Truckers dom został zburzony, w pobliżu uniwersytetu podniesiony ogród botaniczny, wzmocnione stokach, poprawione chropowaty brzegu rzeki Moskwy, w ogóle, uszlachetnionej terytorium. Więc nie było to park.

Dlaczego warto odwiedzić park

Jeśli jesteś w Moskwie, na liście miejsc, które warto odwiedzić, należy zaparkować przechowywać „Sparrow Hills”. Jak się tam dostać? To pytanie z wielu poprawnych odpowiedzi. Można to zrobić w metrze, jest stacja o tej samej nazwie, w pobliżu „Frunzenskaya”. Jeśli wolisz samochód, przód Uniwersytetu Moskiewskiego na Kosygin uliczne przestrzeniach duży parking.

Park „Sparrow Hills” to obszar chroniony jako zielone strefy Moskwie. Nie należy prowadzić pojazdów samochodów, ale rowerzyści i piesi idący. Zielona strefa ma łączną długość 10 km i biegnie wzdłuż nabrzeża. Wtedy nie ma lasów, cieniste stawy i przy dobrej pogodzie można zobaczyć rodzime zwierzęta, zwłaszcza białka. Gdzie można odłączyć od ruchu non-stop kapitału, odpocząć, odetchnąć świeżym powietrzem, słuchać śpiew ptaków, cieszyć się zapach krzewów bzu, które zostały posadzone wzdłuż promenady.

Niedaleko widokowa znajduje się kawiarnia, gdzie można zjeść, a dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu w cieplejszych miesiącach, wypożyczalnię rowerów.

Oprócz tarasu widokowego i natury, nie ma kreselnik lub kolejek linowych, gdzie można chodzić w dół do molo. Całoroczne skok 72 metrów długości narty. Niedaleko poszukiwania jest Trinity Church, dobrze znany fakt, że to właśnie tu Kutuzow modlił się przed bitwą pod Borodino. Vorob'evy korzystających z góry, można dopłynąć przyjemność na molo i zobaczyć rzeki Moskwy z boku. I przy najbliższej okazji należy ponownie odwiedzić Sparrow Hills.

Gorky Park

Słynny rezerwat w Moskwie jest pożądanym miejscem dla każdego dewelopera, mieszkańcy, ponieważ mogą one przeciwdziałać. Ale nie tak dawno temu, że prawa do niej przeniesiony do Parku Kultury. Gorkiego. To wszystko jest bardzo podekscytowany jako pierwsza akcja przez zarząd parku była budowa ogrodzenia wzdłuż granicy rezerwatu przyrodniczego, a ograniczony dostęp do parku bywalców, sportowców, trenerów i innych. szafka zbudowany, zamknięty jeden z trampoliny i zniszczone nieformalną parkingu, który był używany przez długi czas i są przyzwyczajeni. Po pogłoski o zwiększeniu wysokości budynków oraz budowę podziemnego parkingu pod mieszkańców widokowych pisać listy i skargi do administracji miasta.

Ludzie nie chcą zmienić, ponieważ nie są często najlepsze. Wiele zachować kawałek natury, a nie zasłaniać cały sztucznej murawy, do prowadzenia komunikacji, dzięki czemu oświetlenie na dużą skalę. Jak ta historia się skończy, a nie będzie, czy park „Sparrow Hills” kolejny kompleks handlowo-rozrywkowe, jest nadal nieznany. Miejmy nadzieję na najlepsze.