544 Shares 9031 views

Virdzhiniya Henli: biografia, książki, kreatywne funkcje i opinie

Wiele kobiet ze wszystkich gatunków wybrać historię miłosną, i to jest zrozumiałe. Gdzie indziej można zobaczyć zawarte w rzeczywistości historia Kopciuszka w nowy sposób? Romans, piękne postacie, zmysłowe sceny pozwalają zrezygnować rzeczywistość na chwilę i być w bajce. W tym przypadku jeden popularne nowoczesne książęta i księżniczki, inni wolą historycznych romansów, gdzie atmosfera i choć dalekie od realiów życia, ale jest pełna zniewalającym uroku, a znaki wszystkim jako o wyborze szlachetny i piękny, nie tylko duszy. Druga kategoria obejmuje powieści Virginia Henley. Piraci, książęta, rycerze i Wayward młode piękności walczą o ich szczęścia w kartach książek, wywołanie poważnych doświadczeń dla własnego losu.


biografia

Brytyjski pisarz Virdzhiniya Henli urodził się 05 grudnia 1935 w Bolton. Od dzieciństwa, lubiący Virginia historii, więc nie dziwi fakt, że wybrał ten zawód na uczelni, którą ukończył z powodzeniem stopni naukowych. W 1956 roku Virginia żonaty kanadyjski Artura Henli i stał się domem.

W wolnym czasie, prace domowe zabawy dziewczyna czytając historie miłosne. Henli Virdzhiniya raz, będąc pod wrażeniem jednego z nich, postanowiłem spróbować napisać swoją własną historię. Rękopis wysłała do wydawcy Avon Books, i, ku jej zaskoczeniu, lubiła go. W 1982 roku opublikował pierwszą książkę autora. Później Virginia napisał 18 powieści i trzy krótkie historie, zdobył kilka prestiżowych nagród i zdobył sympatię wielu czytelników.

Funkcje sztuki

W swoich powieściach Virdzhiniya Henli przykłada dużą wagę nie tylko do komponentu emocjonalnego, ale także tła. Autor próbuje zrekonstruować szczegóły czasu, o którym pisał: Tradycja, moda, wydarzenia historyczne. Oprócz jasnych bohaterów powieściopisarz dokładnie określa znaki uzupełniające. Nie są one uzyskane przez anonimowa cieni utworzonych wyłącznie jako tło dla głównych bohaterów, a zintegrowana osobowość, przygody, które powinny być interesujące.

"Plantagenet"

seria powieści opowiada historię członków jednej rodziny i ich prób, aby znaleźć tę samą prawdziwą miłość, pomimo przeszkód i przeciwności. Te książki Virginia Henley trochę onieśmieleni szczegółów historycznych, ale generalnie pozostawić dobre wrażenie.

„Wezwanie Gody”

Co pociąg dworzan piękności? Wszystko, co jest szlachetne przydatna w poszukiwaniu męża śpiewu, tańca, oraz zdolność do utrzymania konwersację i sztukę podboju serc z jednym pociągnięciem rzęsy. Czy potrzebujemy tej wiedzy do przyszłej żony uncouth rycerza, nie przyzwyczajony do królewskich kulkami i spożywczy i walk? Mało. Więc Rosamond Marshall będzie musiał podbić Roger de Leyburn inaczej, że wierzy, że dziewczyna nie była pusta-headed urody nałożone na niego jako żony.

"The Falcon i Flower"

Jasmine po śmierci matki wziął na edukacji babci. Pani była chociaż szlachetnej krwi, ale z bardzo osobliwego poglądu na świat. W rezultacie, nauczyła się nie tylko śpiewać, tańczyć i utrzymać dom, ale nauczyłem się podstaw magii i ziołolecznictwie. Raz, podczas rytuału Jasmine widział w Kryształowa kula twarzy mężczyzny i myślał, że to sam diabeł. Trudno jest przekazać grozę dziewczyny kiedy poznała realia Falcon de Berg. Rycerz zapłonął również chęć zawarcia małżeństwa jest na nim, nawet wiedząc, że Jasmine posagu weirdo. Młodzi ludzie mają wiele do pokonania, zanim naprawdę kochać siebie.

„Smok i skarb”

Co się stanie, jeśli uparcie iść do celu, wierząc, że los? Virdzhiniya Henli mówi, że co najmniej zamachu zdrady bliskich, rozlewu krwi. Czy warto? Smok przekonany, że tak. I jest gotów przenosić góry, jeśli tylko piękny Eleanor odwzajemniona jego uczucia.

„Klan Kennedy”

Trudne relacje z Anglii i Szkocji zawsze był podatny grunt dla powstania romansów. Virdzhiniya Henli nie wymyślili niczego nowego, po kanonów, ale przeczytać o niepowodzenia członków jednej rodziny jest dość interesująca.

Czytelnicy zauważyli, że zarówno seria książka napisana dobrym językiem, oprócz osobistych relacji bohaterów, autor zwraca uwagę na drobnych znaków i wydarzeń na świecie. Książki to nie znudzi i stać się rodzajem głębi i autentyczności.

„Zdobyty pasja”

W XVI wieku, dziewczyny nie mają wielkiego wyboru: król powiedział wziąć ślub, to trzeba iść. Bezcelowe oprzeć: ponieważ stawką jest nie tylko jego własne życie. Beauty Valentine z klanu Kennedy nie są entuzjastycznie o zbliżającym się ślubie z znienawidzonego Lord Ramsay. Tak, ładny, huh, charyzmatyczny, ale on – wróg, lider klanu Douglas. Zebrane? Nie ma mowy! Możliwe wbrew woli do zawarcia małżeństwa, ale kochać się – nigdy. A mąż też nie jest entuzjastycznie o zbliżającym się ślubie i narzeczona.

"Spellbound Love"

Jeden szkocki lord Heath Kennedy poszedł na działalność w strefie przygranicznej i spotkał biednego Cygana. Lady Raven Carlton los przyniósł do rozbójnik. Pierwsze wrażenie było więcej niż błąd, że nie zatrzymać młodych ludzi zainteresowanych sobą.

"De Warri"

Kolejna seria autora. Historycznych romansów Virginia Henley jest często oskarżany o istnieniu zdolności psychicznych bohaterów i wielką dbałością o życiu politycznym omawianym okresie. Wszystko to jest tu obecna, ale czy można żyć z takich rzeczy jak jasnowidzenie i oswojonych zwierząt dzikich, książka może być interesująca.

Liczne fani twórczości Henley zauważyć, że najbardziej zainteresowany w pierwszym i trzecim z serii książek, drugi jest dość dobre, ale nieco gorsze w rysunku postacie bohaterów.

"Talisman"

Scot Dzheyn Leysi niemal z mlekiem matki wchłonął nienawiść do zaborców-brytyjskiej. Oprócz niezachwianym przekonaniu, że wszyscy Anglicy – zła dziewczyna wiedziała też na pewno, kto jest jej zaręczona. Po tym wszystkim, był jej wizje. Kiedy Jane spotkała Lynx de Warren w prawdziwym życiu, była w szoku: jej kochanek okazał się rycerz angielski. I co teraz zrobić? Śledź wielowiekowej tradycji i nienawiść, albo niech serce sam decydować?

"Notorious"

Mardzhori De Varennes jest prawie idealny dziewczyna: ona jest piękna, wychowany, ale taka jest natura zawodzi – zaklinacz zawzięty i uparty jak muł. A ona wie lepiej niż ktokolwiek inny, czego potrzebuje. I musiała mu Guy de Beauchamp – znanego wojownika i Heartthrob. Oczywiście, jak małżonek. I to upryamitsa prawie się jego własna: ma się odbyć ślub. Tylko opiekunowie nie zgadzają się z wyborem Marjorie i dołożyć wszelkich starań, aby rozdzielić kochanków.

"The Secret Marriage"

Życie Brianna de Boshar była spokojna i mierzone, ale dziewczyny wszystko ułożone, że zamierza poślubić bogatego arystokratę. Jednak spotkanie z Wilka Mortimer odwrócił znajomy życie urody na głowie. A teraz będzie miała trudny wybór: porzucenia nagle obudzony uczucia lub stracić wszystko, co ma, a przy tym narażać życie.

poza serią

Byłoby błędem sądzić, że Virdzhiniya Henli łączy wszystkie książki w serii lub pisze tylko o członków tych samych rodzin. Oprócz serii prac, autor powieści mają zupełnie nowe postacie i działek.

Virdzhiniya Henli „zniewolenie”

Diana była o tym, co może tylko pomarzyć: piękny wygląd, ogromny państwa, lojalnych fanów. Brakuje tylko miłość. Niechcenia patrząc w antykwariacie, kobietą dla zabawy przykładzie starożytnego kasku … i znalazł się w innym świecie. Tak, gospodarz kask diabelsko atrakcyjna, ale ma jedną poważną wadę – nie chcą wiedzieć o niezależności kobiet. Sam, w obcym kraju, a nawet niewolnika … jeśli Diana może przejść wszystkie testy i nie pękają, by wierzyć, że w tym sensie, dumnego i potężnego wojownika?

Ta powieść jest dla wielu fanów autora, według licznych opinii i stał się jednym z najbardziej lubianych i ponownie przeczytać wiele razy.

"Seduction"

Jak pozbyć się niechcianego męża przyszłości? Tak, więc to nie było możliwe, aby naprawić sytuację? Z gwarancją? Alexandra Sheffield po pewnym wahaniu postanowił pójść na całość i zniszczyć reputację siebie. Kto potrzebuje dziewczyny, która szepcze po kątach? Alexander zdecydował, że do nikogo. Pozostaje sprawa za mały: do wyboru kandydata, którego sława nie pozostawia żadnych wątpliwości. Perfect "bad guy" Nicholas Hatton – doskonały wybór! Piękne, atrakcyjne, nie przegap jedną spódnicę. Po prostu coś i trzeba rozmawiać uwieść jej nachylenia. I, oczywiście, ani nawet nie mówi o naturze miłości.

"Hawk i Dove"

Co może być gorsze niż ślub z niekochanej i niechcianą konkurent? Nic? I to nie tak! Gorzej – to jest, gdy niechciany narzeczona rzuca cię na ołtarzu i znika w nieznanym kierunku. Co pozostało do zrobienia w takim przypadku, dumnej dziewczyny? Cicho płakać i zapomnieć? Znajdź i zrobić żal za to, co zrobił? Sarah Biskup wybrał drugą opcję, i obiecał, że Shane będzie wygrać i zrobić cierpieć.