520 Shares 2557 views

Jak następuje zapłodnienie?

Jak następuje zapłodnienie? Nawet dziesięć lat temu to może się tylko domyślać, ale teraz z pomocą supertechnologies procesy te mogą nawet być postrzegane.


Aby rozpocząć, pozwól nam na początku procesu – dojrzewania oocytów. dojrzewają one w jajnikach, które odżywiają je ze wszystkimi niezbędnymi materiałami. Dzięki nim, stymuluje proces wzrostu i dojrzewania oocytów. Nie daleko w tyle, a pęcherzyk, który otacza jajo – to również aktywnie rośnie i pęka i uwalnia jajko do jamy brzusznej osiągnie pewną wielkość. W tym czasie, sygnały hormonalne układu frędzlami lejek jajowodów , że jajo jest już na zewnątrz i jest to czas do „powrotu do fałd”. Lejek jak odkurzacz, jego włókien wahania przyciąga jaj w jajowodzie. Jeśli z jakiegokolwiek powodu plemnik i komórka jajowa nie postępują w macicy, ale pozostają w rurze, to nazywa się jajowodów ciąża pozamaciczna lub. Ta anomalia, w którym w czasie wzrostu zygoty pęknięć rur, więc lekarz usunięto takiego zarodka.

Jajowodu jest najczęściej jajo i plemnik spotyka i proces zapłodnienia. Proces ten jest bardzo wrażliwe czasu, ponieważ jajo żyje około jeden dzień, a sperma dostaje się do obszaru ceniona przez około sześć godzin.

W tym czasie dostać tylko najsilniejsi, najbardziej opłacalnej plemniki. Po drodze napotykają wiele przeszkód. Jeden z nich – śluz szyjki macicy, która staje się cieńsza w konsystencji podczas uwalniania komórki jajowej. Dlatego kobiety czują się podczas owulacji wzrost wilgotności pochwy, nieco większej ilości światła przejrzysty rozładowania. Na czubku głowy spermy są specjalne substancje, które rozpuszczają się w ścianę jaj. Zanim nastąpi zapłodnienie, środki te współdziałają ze sobą, a ścieżka jest otwarta do wewnątrz nasienia. W filmie, zdarza się dość szybko, jeśli plemniki do jaj skręcone ich spiralny ruch ogona. Stanowi pierwszą formę zarodka – zygoty. Już na tym etapie nasienia, łączących ze sobą, prowadzi do 23 chromosomy informacji genetycznej, która wraz z pozostałą częścią chromosomów jajo określenia dalszego rozwoju płodu. Gdy plemniki przeniknął do komórki jajowej, powłoka staje się bardziej zwarta, co uniemożliwia dalszą penetrację nasienia.

Raz pojawia nawożenie, układ hormonalny, aby szybko reagować na zmieniające się sytuacje. Organizm dostaje sygnał, że poczęcie miało miejsce. Czy to możliwe, aby poczuć zapłodnienia? Nieważne, jak brzmiało to ostry, ale w żaden sposób w momencie poczęcia, organizm nie wie o tym. Dopiero tam będzie innych kroków, ciało kobiety zaczną odczuwać pierwsze oznaki ciąży.

Jeżeli nastąpiło zapłodnienie zwykle zygoty opada jajowodu do macicy, który jest pod wpływem hormonów już przygotowuje się do odbierania zarodków. To trwa około sześciu dni, a zygoty „wybiera się” na kilka dni jeszcze w łonie matki. Endometrium w tym momencie stał się dość gruba, luźna – każde miejsce jest gotowy do podjęcia zygoty. W większości przypadków, jest przymocowany do przedniej i tylnej ściany macicy i po drugim tygodniu zygoty jest całkowicie zanurzony w warstwie macierzystego. Przez cały ten czas embrion jest zasilany przez co dostarczane mieszek egg – korzystnych składników odżywczych – tłuszczów i białek. Po zapłodnienie występuje, a dołączenie do macicy, łożysko zaczyna się rozwijać i rozpoczyna dziewięciomiesięczny okres ciążowy z rozwojem dziecka.