858 Shares 1752 views

Dowiedz się, jak korzystać ze skrótów klawiszowych Windows XP

Wielu użytkowników, zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają się uczyć do pracy z komputerem, nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest, aby wiedzieć, skróty klawiszowe Windows XP. Ale wiedząc, jak wykorzystać tę zdolność do interakcji z systemem, można znacznie zwiększyć oszczędność czasu, które byłyby korzystne dla wydajności pracy.


Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że aby nauczyć się najgorętszych klawisze Windows XP będzie długa i trudna. Jednakże, należy rozumieć, że znajomość tych przycisków i ich kombinacje pomogą nie tylko przy pracy z systemem operacyjnym. Większość z nich będzie aktywować bardzo wszechstronny zespół, który będzie przydatny podczas pracy z wielu popularnych aplikacji do przetwarzania tekstu, grafiki lub surfowania po stronach internetowych. Zgodnie z tym, czas spędzony na rozwój, na pewno nie nazywaj wydatkowane na marne.

Oczywiście, aby znać wszystkie przyciski i ich połączenie nie trzeba. Ale jest w klawisze Windows, które są najczęściej używane. Oto najczęstsze kombinacje każdy użytkownik powinien wiedzieć.

Tym samym seria «cntrl + C», «cntrl + V» i «cntrl + x» pozwala, odpowiednio, kopiowanie, wklejanie lub wyciąć obiekty. Prosta kombinacja «cntrl + A» pomoże im zidentyfikować wszystkie w jednym oknie. Te gorące klawisze Windows XP praktycznie we wszystkich programach i będzie szczególnie przydatna podczas pracy z programem Word lub jej analogów. Jest też bardzo przydatna kombinacja wiedzy «cntrl + Z», które anuluje wszelkie poprzednie działania, które często pomaga przy przypadkowych błędów.

jest kluczowym «Del» lub «Delete» do usuwania elementów. Jednak korzystając z niej, plik trafia do kosza, z którego jest łatwo przywrócić. Aby produkować całkowite usunięcie jest konieczne nacisnąć Shift + Delete «». Do poruszania się po stronie jest bardzo wygodne dla przycisku stosowanie «Strona główna» i «koniec», które poruszają się odpowiednio w górę iw dół okna.

Wiele początkujący użytkownicy mają do czynienia z „problem”, który występuje, gdy przypadkowo naciśnięty klawisz”CapsLock” i «Insert». Ich lokalizacja często prowokuje je do uruchomienia, w wyniku oszałamiającej pracy na osobę komputera. Pierwszy z nich zawiera przyciski trybu administracji litery, natomiast druga produkuje automatyczną wymianę stoi na prawo od symbolu kursora na danych wprowadzonych przez użytkownika. Naciśnięcie tych klawiszy wyłącza tryb aktywny.

Podczas przełączania między oknami jest bardzo wygodny w użyciu «Alt + Tab», «użyteczną Alt + F4» do natychmiastowego zamknięcia każdej aplikacji. Może być również przydatna wiedza przycisk «Win» lub «Windows» znajdujący się pomiędzy «cntrl» i «Alt». Ona nadal mogą mieć symbol graficzny w postaci logo systemu operacyjnego firmy Microsoft. Korzystanie «Win + Tab» również pozwala poruszać się pomiędzy przyciskami, «Win + F» – otwiera menu wyszukiwania obiektów w systemie, «Win + D» – minimalizuje wszystkie okna i ponownie przywrócić poprzedni widok.

Te skróty klawiszowe Windows XP będą pomocne w najbardziej typowych sytuacjach, które wymagają od użytkownika do przeprowadzenia. Wiele z nich nie pomoże, jak wspomniano powyżej, i podczas pracy z innymi aplikacjami, więc bardzo ważne jest, aby dać im trochę czasu zapamiętywania.

Należy zauważyć, że każda najczęściej używaną aplikacją należy dokładnie zbadać, od momentu otwarcia jego „Opcje” lub „Opcje”, widać przewidzianych deweloperów skrótów klawiszowych i ich kombinacje, które znacznie uprościć zarządzanie głównych funkcji programu. Na przykład, opanowanie skrótów klawiszowych Windows Media Player, nie jest już konieczne, aby przeciągnąć kursor myszy do głównych przycisków sterowania, aby otworzyć menu kontekstowe. Będzie tylko trzeba nacisnąć odpowiednie klawisze na klawiaturze. W rzeczywistości, wiele nowoczesnych klawiaturach pochodzą z grupą «ScrollLock» przycisków, które są usytuowane na drugim i pozwolić, aby dać podstawowych komend wszystkie aplikacje multimedialne.