308 Shares 3870 views

Rozbudowa domu daczy z rękami

podmiejskich właściciele nieruchomości często myślę o tym, jak uczynić dodatek do letniego domku domu, bez uciekania się do pomocy firm budowlanych. Instrument ten pozwala rozwinąć struktury funkcjonalnej przestrzeni, która nie jest tak ważne, czy jest on otwarty lub całkowicie zamknięty. Z samodzielnego montażu konstrukcji możliwe jest zmniejszenie kwoty wydatków w budżecie.


Planowanie na wczesnym etapie

Zanim zrobisz dodatek do domu, domów letniskowych, powinien być jasno określony cel przyszłych pomieszczeń. Na przykład, zwykle oszklone werandy mogą być wykorzystywane jako miejsce do rekreacji lub letnim warsztacie. W zimnie, to dodatkowo chronić wnętrza budynków z przenikaniem zimna. W izolowanej konstrukcji może zapewnić dodatkowe miejsca do stworzenia ogrodu zimowego oraz pomieszczenie gospodarcze.

Po określeniu, które mają być wykonywane przez budowy można przystąpić do projektowania. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wymiary przyszłej struktury, w szczególności gleby, lokalizacja. Należy wziąć pod uwagę strefę klimatyczną i kierunek światła, która będzie przedłużeniem do domu daczy. Zdjęcia innych obiektów pomoże określić konstrukcję.

Podstawowe materiały budowlane muszą być dobrane z uwzględnieniem wielu czynników, ale nie zapomnij o danych zewnętrznych. Zbudowany w konstrukcji powinien najlepiej być połączone ze strukturą daczy. Na przykład, jeśli w trakcie budowy domu kraju używany przez drzewa, to lepiej jest użyć ganek był jego. Mimo, że niektóre materiały mogą być skutecznie połączone.

Na temat zalet i wad materiałów ściennych

Gdy rozszerzenie jest przeprowadzane do domu weranda daczy, nie wszyscy deweloperzy mogą szybko reagować, co mają zamiar zrobić ściany. W rzeczywistości, opcje nie są tak bardzo. Najczęściej wybór sprowadza się do kilku popularnych materiałów, plusy i minusy, z których zostały omówione poniżej.

  1. Drewno jest najbardziej popularne, więc gdy jest on przetwarzany nie ma trudności. Jego koszt jest niski, ale materiał wymaga specjalnego podejścia do ochrony przed gniciem. Stosowane składniki (belki, log pokładzie) w celu przetworzenia substancji konserwujących w celu wydłużenia okresu działania.
  2. Cegła posiada wysoką wytrzymałość lecz niskie właściwości termoizolacyjne. Do pomieszczeń mają często budować ściany o grubości co najmniej 50 cm. Ponadto, struktura cegły konieczne jest ułożenie masywne fundamenty.
  3. Bloki betonu lekkiego w ciągu ostatnich lat są popularne, ponieważ pozwalają one na osiągnięcie dopuszczalnych wartości izolacyjne. Są one jednak znacznie gorsze w cegle siłowego. Spośród nich, często zbudowane przedłużenie do domu daczy. Projekty takie konstrukcje są proste.
  4. Poliwęglan doskonale nadaje się do stworzenia przestrzeni, to działa tylko w miesiącach letnich. Jest to zazwyczaj związane z metalu lub drewnianymi ramami. Główną zaletą takiej konstrukcji jest łatwość w urządzeniu tak masywna podstawa nie jest konieczne. Jako alternatywę dla poliwęglanu może być zwykłego szkła.

Tradycyjna forma lub zatoki?

W fazie przygotowawczej będzie musiał wybrać konfigurację struktury. Konieczne jest, aby wyobrazić sobie, jak to będzie wyglądać przedłużenie domu daczy. Photo pomocy wizualnych jest lepiej znaleźć wcześniej, jeśli to konieczne. Patrząc na niego, można zrozumieć, coś dążyć w przyszłości.

Tradycyjna forma konstrukcji pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni, ale duża weranda laurowe bardziej estetyczne. Najczęściej mają od 3 do 5 powierzchniami bocznymi. Jak do projektowania dużych powierzchni zatoki, to zależy od układu całym terytorium kraju. Struktura występu architektonicznego mogą być łatwo wykorzystane jako jadalni lub ogrodu zimowego.

Urządzenie posiada różne bazy

Zanim zostanie wprowadzone do daczy domu przedłużacza weranda własnymi rękami, to jest niezbędne do oceny gleby, a następnie wybierz odpowiedni rodzaj fundamentu. Planowanie powinno uwzględniać ciężar przyszłej budowy. Poniżej cechy głównych rodzajów baz.

rodzaj fundamentu

Plusy i minusy

Charakterystyka budowy

wstążka

Powierzchnia wewnętrzna jest chroniony przed zimnem, nośność pozwala na przeniesienie dużego obciążenia. Zużycie materiałów stosowany jest wystarczająco duży.

Po obwodzie i na ścianach nośnych wyjęto z wykopu, szerokość, która powinna być większa niż grubość ściany. Na dnie układa się piasek. Umieszczone na górnej deskowania do której wlewa się beton.

kolumnowy

Jest to opłacalne, a wsparcie to dobra odległość od siebie. Jednak to nie nadaje się do ciężkich budynków.

W większości bloków betonowych ułożonych na poziomie w tej samej odległości od siebie. Są one umieszczone bezpośrednio na prętach interpolacji.

stos

Idealny dla obszarów o miękkim gruncie. Zaleca się, aby powiązać ze sobą elementów profilami poprzecznymi poprawy nośności.

Pale są zainstalowane na tej samej zasadzie jak kolumnowego wsparcia podstawowego. Odległość pomiędzy elementami zależy od przekroju poprzecznego belki nośne.

Przy konstruowaniu ławie fundamentowej w przygotowanej wykopu musi koniecznie zasypywane piaskiem łóżko od 10-15 cm. Należy przyjąć materiał hydroizolacji, po czym polewając wdrożenia. Podstawa osiąga pełną wytrzymałość dopiero po 28 dniach, gdy beton wysycha całkowicie.

Murowe w technologii rama

W konstrukcji z powierzchni bocznych można wybrać ekonomiczne, ale w tym samym czasie jest dopuszczalnym rozwiązaniem w zakresie izolacyjności termicznej. Wiedza o tym, jak dokonać rozszerzenia do domu daczy zrębowej, pomaga deweloper nie tylko do zmniejszenia kosztów, ale również w celu zmniejszenia czasie.

W większości przypadków, część ramy jest umieszczony z prętów 50 lub 100 x 150 x 50 mm. Najpierw podłącz pasków, które znajdują się na obwodzie. Po wycofaniu przekątnej ramy wewnętrznej jest wypełniona stojaków w odstępach czasu nie więcej niż 40-50 cm. W ramach drzwiowych i okiennych otworów mogą być instalowane wzmocnionych prętów.

Po zainstalowaniu prefabrykowanej ramy zewnętrznej części obwodowej jest wyposażony w uszczelnienia, a pokryte odpowiednim materiałem. Do wykończenia można stosować drewniane panele lub bocznicy. Po montażu izolacji dachu jest umieszczony pomiędzy słupkami. Zamknęła pary folię barierową i powlekanego materiału stoi.

Ciepłe przedłużenie tuszy do domu domów letniskowych zaleca wełny mineralnej, ponieważ szczelnie wypełnia przestrzeń pomiędzy prętami. W przypadku korzystania z pianki, w każdym przypadku pozostają szczeliny, przez który zimne powietrze przedostanie się do wnętrza pokoju.

Ściany murowane rąbane lub tarcicy

Jako podstawowe materiały mogą być wykorzystane elementy z litego drewna. Należą do nich belkami i kłody. Trudno nie zauważyć stosunkowo prostej technologii instalacja takiego rozszerzenia do domu daczy. Ręce mogą być gromadzone w krótkim czasie.

Dzienniki i deski w pracach ułożone jedna na drugiej. Na rogach umieszczone są specjalne zamki w formie jaskółczego ogona. Wzajemnie są połączone za pomocą kołków, które są drewniane pręty mające zaokrąglony kształt. Dla nich otwory są wiercone.

Nowoczesne technologie pozwalają na produkcję dzienników i belki idealny kształt, więc przy zakupie tych produktów dodatkowo wykończenie nie mogą być wykonane. Wystarczy go traktować elementy powierzchniowe kompozycji ochronnych i dekoracyjnych.

Ściany Cegła

O wiele bardziej poważna sytuacja powinna być rozpatrywana jeśli rozszerzenie daczy domu weranda będą prowadzone z wykorzystaniem cegły. Materiał jest ciężki, więc bez silnego względu na to jest niemożliwe. Ponadto, proces układania jest dość czasochłonne i trudne.

Grubość ścianek przyszłości wybrany biorąc pod uwagę właściwości klimatyczne i przeznaczenie lokalu. Ze będzie to zależeć od liczby rzędów ułożonych elementów. Najczęściej murów jest przeprowadzone w połowie lub w dwóch klocków. Artykuły są umieszczone na specjalnym torze, bandażowanie siebie. Taki sposób umożliwia prawidłowe Układanie rozprowadzania obciążenia na powierzchnię ściany.

Dla papierów przygotowane zaprawy cementowo-piaskowej w proporcji. Stosunek cementu wypełniacza wynosi zwykle od 1 do 3. Przy pomocy rogu metalowej w jednej linii pierwsze kątowych klocków, po czym pozostałe elementy są ułożone na żyłce.

Używanie bloków ściennych

Jest mniej czasochłonny sposób, w porównaniu z cegły. To jest stosowanie bloczków betonowych bloków. Produkty są lekkie i stosunkowo duże rozmiary, co pozwala szybciej pracować. specjalne spoiwa mogą być stosowane zamiast mieszaniny cementu i piasku.

Bloki są ułożone w ten sam sposób, co cegły, ale każda seria 4/3 wytwarzane wzmacniających prętów metalowych. W przypadku stali wyciętych elementów rowki szlifierkach. Są one wstawiane do prętów zbrojeniowych.

Ściany boczne z poliwęglanu

Najprostszym rozwiązaniem – jest to rozszerzenie do domu daczy taras. Bo to jest możliwe, aby używać arkuszy poliwęglanu. Łatwo jest stworzyć struktury dla ochrony od wiatru i opadów atmosferycznych. Materiał może być dołączony do metalu i ramy drewnianej.

Podczas instalacji poliwęglanu powinni przestrzegać pewnych zasad:

  • usztywniające muszą być ustawione pionowo do kondensatu nie pozostać wewnątrz;
  • Średnica otworów do mocowania arkuszy do wykonania 1 mm większa niż pole przekroju na urządzenia;
  • elementy łączące jest najlepiej realizowane za pomocą paneli jednego kawałka;
  • końce tkwią poniżej taśmy perforowanej, a na dodatek – jak zwykle.

Dach i dach

Wzniesiony rozszerzenie do domu daczy może być stłumiony lub dwuspadowy. W pierwszym przypadku krokwi ułożone ukośnie do dołu od ścianek struktury kapitału. Jedna ręka, opierają się one na ścianie zewnętrznej, a drugi – na pasku przymocowanym do ściany budynku. W drugim przypadku, krokwie są połączone na górze. Downsides powinny leżeć na ścianach bocznych.

Krokwie są ustawione w odstępach co 40-50 mm. Bezpośrednio przyłączone do nich skrzynkę Deski. Jest on dostępny na krawędziach części okapowej urządzenia. Odległość pomiędzy elementami zależy od materiału pokrycia dachowego. Dla niektórych powłok ułożone ciągłą listwę z desek ułożonych blisko siebie, lub arkuszy SIR.

Gdy dach miał być ogrzewana, a następnie bezpośrednio do krokwi powinny być rozłożone materiał impregnujący. Jest on przymocowany za pomocą zszywek małe zszywki. W tym przypadku, paski są stałym przekroju 40 x 40 mm, dalej wzdłuż krokwi. Są one niezbędne do wentylacji przestrzeni wewnętrznej. Już podlegają skrzyni.

zespół pomostowy

Po rozszerzenie do domu domów letniskowych zostały umieszczone pod dachem, to możliwe jest, aby przystąpić do układu dolnej części. Najczęściej na tablicach opasywania lub wystająca krawędź podstawy ułożone kłód. Przekrój poprzeczny elementów wybiera się biorąc pod uwagę szerokość zakresu. Odległość pomiędzy nimi zależy od grubości ułożone deski.

Maksymalne dopuszczalne parametry podane są w tabeli.

Sekcja oznaczanie w milimetrach

Umieszczenie krok w centymetrach

Wielkość span

Wymiary nadaje drewna

Grubość podkładu

Odległość między elementami

2000

110 x 60

2

30

3000

150 x 80

2.4

40

4000

180 x 100

3.5

60

5000

200 x 150

4.5

80

Podczas podgrzewania dolnej stronie jest umieszczony opóźnienia podłoża. W tym celu belki brzegowe gwoździami prętów 40 x 20 mm. Te elementy są przymocowane SIR lub krawędzi desek o grubości 20 mm. Powierzchnia tej osłony jest pokryta uszczelniania, w którym elementy są ułożone izolacji. Izolacja przymusowo zamknięty membranę barierową dla pary, a następnie płyt desek szyn kontrolnych, które nadziewa się na legarach do wentylacji przestrzeni wewnętrznej.

Instalowanie drzwi i okien

Aby rozszerzenie do domu daczy wyglądał zakończone, konieczne jest, aby produkować wysokiej klasy wykończenie. Polegają one na montażu okien i drzwi, jak również listwy stawów obudowie architrawami i listew dekoracyjnych. To może również wymagać leczenia dekoracyjne kompozycji.

Do okien, są zamocowane do powierzchni bocznych za pomocą wieszaków z metalu. na obwodzie przestrzeni jest wypełniona pianką. Drzwi są zwykle ustalone w otworze za pomocą specjalnych wsporników lub śrub o grubości. Między ramą a końce ścianek zawsze wstrzykiwana pianka. Jego wysokość nie powinna być zbyt wysoka, w przeciwnym razie słupki metalowe mogą być trochę historia.

Końcowa część

Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem – niezależna oficyna weranda do domu daczy. Zdjęcia przedstawione powyżej pomogą ustalić ogólne rozwiązania projektowe i konstrukcyjne oraz określone informacje dotyczące najlepszych materiałów do pracy i zdobyć niezbędną wiedzę. Apel do specjalistów będzie kosztowne, zwłaszcza jeśli nie jest zwykły zespół pracowników, a wyspecjalizowana firma.