168 Shares 6767 views

Słodko-kwaśne ogórki na zimę: Receptura

Pikle są doskonałą przekąskę, że jest idealny do wielu potraw mięsnych. Ponadto, mogą być dodawane do sałatek, na przykład sałata lub Olivier. Słodko-kwaśne ogórki do zimowego rolki dużo. Po tym wszystkim, produkt ten jest jednym ze składników pizzy, kaszy, hamburgery i marynaty.


Porady Gotowanie

Kiedy po raz pierwszy postanowił zakasać słodkie i kwaśne ogórki w zimie, konieczne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami. Oto niektóre z nich:

 1. Banki przed użyciem należy dokładnie oczyścić i, oczywiście, być sterylizowane. Najczęściej one eksplodować z powodu złej szkolenia.
 2. Przed nieświeży konserwowanie Ogórek należy moczone w wodzie przez kilka godzin. Gdyby tylko warzywa z ogrodu, nie trzeba.
 3. Aby ogórki zachowały swój zielony kolor, można pominąć im trzy sekundy we wrzącej wodzie.
 4. Nie jest konieczne, aby umieścić w ząbkowanie dużo czosnku. Składnik ten sprawia, że produkty podczas długotrwałego przechowywania gorzkie.

Jak marynowane ogórki z wódką?

Słodko-kwaśne ogórki w zimie mogą być marynowane z wódką. W końcu oni okazują pachnące i chrupiące. Do przygotowania potrzebne będą:

 1. Kilka kg ogórków.
 2. Woda czysta – 1,5 litra.
 3. Kilka dużych łyżek cukru piasku i soli.
 4. 8 g kwasu cytrynowego.
 5. Kilka szefów czosnku.
 6. 50 g wódki.
 7. porzeczki liście i korzeń chrzanu, liście wiśni, koper.

Jak marynować?

Czy lepsze takie ogórki w zimie w bankach, których objętość wynosi 1 litr. Zacząć zielone i warzywa powinny być dokładnie przemyto zimną wodą. Po tym, banki powinny być mocno położył przygotowane ogórki. Pojemniki muszą być wstępnie sterylizowany.

Aby przygotować marynaty należy wlać wodę do naczynia i dodać kwas cytrynowy, sól i cukier. Wszystko dokładnie i doprowadzić do wrzenia. Pojemniki z ogórków trzeba zalać gorącą marynatą. Po tym, każdy bank powinien wlać wódkę – i może być zwinięte.

Ogórki, marynowane z marchewką i cebulą

Jak inaczej można marynowane ogórki w zimie? Przepisy takie przekąski Coś między sobą wyglądać. Ale najważniejsza różnica – to przyprawy i dodatkowe produkty. Gotować ogórki i marchewkę i cebulę, trzeba będzie:

 1. porzeczki liście, korzystnie czarna.
 2. Parasol koper, korzystnie mała.
 3. Cebuli.
 4. Czosnek.
 5. Marchew.
 6. Ogórki, niewielki rozmiar.

Aby przygotować marynaty na litr cieczy konieczne jest:

 1. 50 g soli.
 2. 130 gramów cukru.
 3. 300 g 9% Tabela octu.

przygotowanie

Cebula i czosnek powinny być oczyszczone z łuski. Wszystkie warzywa powinny być dokładnie myte. Marchew należy oczyścić i pokroić w kostkę. Ogórki należy umieścić na kilka godzin w zimnej wodzie. Zioła i liście mają także oczyścić.

Banki powinny wstępnie czyszczone i sterylizowane. Przygotowany pojemnik do umieszczenia na 1 posiekaną marchew, trzy ząbki czosnku, kilka żarówek liści czarnej porzeczki i małą parasola kopru. Po tym, banki powinny wypełnić nasączone ogórki.

Teraz można przygotować marynatę. Aby to zrobić, wszystkie niezbędne składniki należy zmieszać w oddzielnym pojemniku. Ocet należy dodać pod koniec gotowania. Otrzymaną mieszaninę doprowadza się do wrzenia. I dopiero po tym można wlać ocet. Ostateczny skład należy wlać gorąco banków. Po tym, umieścić ogórek powinny być sterylizowane. to wystarczy 8 minut po ugotowaniu. Przekąska stoi rolkę, chłodny i umieścić w chłodnym miejscu do przechowywania. To wszystko. Słodko-kwaśne ogórki gotowe na zimę.

pikantne ogórki

Ten przepis jest idealny dla tych, którzy lubią ostre niewiele. Do przygotowania potrzebne będą:

 1. 4 kg ogórków.
 2. Filiżanka cukier.
 3. Trzy łyżki soli.
 4. Tabela 9% octu szkła.
 5. Szklanka oleju roślinnego.
 6. Kilka łyżek mielonego czosnku i suchej musztardy.

Sposób wytwarzania

Aby rozpocząć przygotowania zimnego slodko marynatę do ogórków. Aby to zrobić w głębokim pojemniku wymieszać wszystkie składniki z wyjątkiem ogórka. Warzywa powinna obniżyć się podłużnie lub w postaci kawałków, tak aby uzyskać 6 części.

Rozdrobniony ogórki muszą być mieszane z marynatą i pozostawić na kilka godzin. W tym przypadku, warzywa należy mieszać przez około 30 minut każda przekąska powinny przenieść do miski szkliwa i umieścić w ogniu. Trzeba gotować, aż ogórki nie zmieni kolor. Następnie, produkt powinien być natychmiast rozprzestrzenia się do przygotowanych pojemników i rolki. Chłodny ogórek powinien znajdować się pod kocem.

wniosek

Jak zrobić słodki ogórek w zimie w bankach? Istnieje wiele przepisów kulinarnych. Cooka słodkie i kwaśne ogórki można z cebuli, goździki, kolendra, estragon z jagód czerwonej porzeczki. Ponadto, każdy rozrusznik będzie miał niepowtarzalny smak i jego skórkę. Najważniejsze – aby dokładnie przestrzegać przepisu. Jeśli dodać więcej konkretnego składnika, można zepsuć smak marynaty. Aw niektórych przypadkach, zaciski po prostu nie będą przechowywane przez dłuższy czas.

Kawior karp: recepty
848 shares 6798 views
Jak zrobić śliwki w domu
442 shares 6700 views