229 Shares 5671 views

Yves Sen Loran: biografię wielkich couturiers

Światowej sławy projektant mody Yves Sen Loran, którego biografia jest droga od sukcesu do sukcesu, była, jak mówią, kochanie fortuny. W dziedzinie projektowania, dotarł na szczyt.


pomysłowy prowincjonalny

Król i trendy wie prawie wszystko. „Singer kobiecość”, założyciel unisex – który właśnie wygrał tytuły którykolwiek z jego genialnym wieku Yves Sen Loran, którego biografia zaczęła się w 1936 roku i zakończyła się w 2008 roku narodzin mody w mieście Oran (Algieria, wówczas francuskiej kolonii), w arystokratycznej rodzinie , Ale co najważniejsze, był zdominowany przez stosunków szacunku i przyjaźni. Miłość i życzliwość od najwcześniejszych lat był otoczony Yves Sen Loran. Biografia wielkiego mistrza wskazuje, że dalsze życie przyjaciół miał nieporównanie więcej niż wrogów.

Violator od tradycji rodzinnych

Z pokolenia na pokolenie w rodzinie Laurent mężczyzn zajmował prawnych oraz, oczywiście, tę samą drogę i oczekują trochę wierzba, który ponad wszystko kochał rysować w ogóle, aw szczególności, aby wymyślić i wdrożyć kolory stroje dla lalek dwie młodsze siostry. Matka była w stanie coś zobaczyć na rysunkach jego syna, jest silnie wspierany swoją pasję, a po ukończeniu szkoły w Oranie, ruszyli razem w 1953 roku w Paryżu. Nie dając sobie czas do zapoznania się z przyjemności życia miasta, przyszły projektant mody idzie do szkoły Tworzenie konsorcjum wysokiej mody. Stawki „haute couture”, odwiedził więcej niż chętnych, tutaj rozpoznaje i jest zdolny do udziału w konkursie, który jest organizowany przez International Wool Syndicate.

Ulubieniec muz

Czy to nie jest niesamowite szczęście, gdy 17-letni chłopiec w światowej stolicy mody we właściwej konkurencji na pierwszym miejscu? Mała czarna sukienka popołudnie lub sukienka, która stała się jedną z wizytówek geniusza mody, został stworzony w czasie, w 1953 roku.

Yves Sen Loran, którego biografia pełna jest cudownych zbiegów okoliczności, od tej pamiętnej chwili, stał się znany w świecie mody. Na nim znajduje się laudatory artykuł w „Wok” magazynu, który towarzyszy szkiców młodych prowincjonalny. Konkurs początkujący projektant mody wysłał trzy szkice, wygrał jury.

Dwa lata później, Laurent bierze udział w innym konkursie – „Woolmark”. Oto jego praca zostanie nagrodzona pierwszą nagrodą, lecz dzieli go innym młodym geniuszu – Karl Lagerfeld. Niektórzy badacze życia i twórczości Laurent uwierzyć, że od tego momentu zaczęła się przyjaźń-rywalizacji dwóch wielkich prawodawców świata mody. Może dzięki tej konkurencji olimpijskich oboje osiągnął szczyty w swojej działalności.

Początek błyskotliwej kariery

Po tym wydarzeniu zaprasza Laurent Kristian Dior w swoim słynnym „Domu Dior”, który podczas pracy 1955-1957 został Yves Sen Loran. Biografia, życie osobiste, młody człowiek pracy staje się bardziej interesujące dla ogółu społeczeństwa. Do jego sukcesu zaczyna uważnie monitorować fanów i znawców mody. Dior czyni go jego asystent. Ich współpraca jest bardzo owocna, pomimo faktu, że właściciel „Dior” jest bardziej ukierunkowany na kobiety w średnim wieku, a Laurent – młodzież.

W 1957 roku Dior zmarł nagle i Laurent w wieku 21 lat został dyrektorem słynnej marki. W 1958 roku został on opublikował swoją pierwszą kolekcję „Trapeze” po dokonaniu splash w świecie mody. Krótkie sukienki w kształcie trapezu otrzymał wiele potwierdzeń. „Zmysłowość” – tak prasa nazwany nowy styl, autorstwa Yves Sen Loran. Biografia, zdjęcia, szczegóły życia intymnego nie opuszczają wsie gazet.

czarny pasek

Ale nie było w życiu trendy i trudnych chwilach. Został wcielony do wojska i wysłany do Afryki. Okropności wojny porządku organizacją duchową Laurent, którzy mieli do czynienia z subtelnym pięknem, nie mógł tego znieść. Silne lekarze zaburzenie psychiczne umysłowe dział szpitala wojskowego leczono uspokajających i terapii szokowej. Jednocześnie na stanowisko dyrektora „Domu Dior” nielegalnie powołać inną osobę. Laurent zaczyna i wygrywa proces. On zapłacił karę w wysokości 700.000 franków. Zwycięstwo nad przestępców nie prowadzi projektanta głębokiej depresji psychicznej.

znowu szczęście

On przyszedł z pomocą Per Berzhe, z którym w 1961 roku na pieniądze amerykańskiego miliardera Mark Robins, otwiera «Yves Saint-Laurent», która staje się prawowitym właścicielem Yves Sen Loran. Biografia wielkich couturiers nie kończy się prób samobójczych, które zostały wykonane wielokrotnie. Od tego momentu, Yves Sen Loran rozpoczyna nowe życie pełne sukcesów – on ciągle wymyśla nowe style, które są sprzeczne z głównym nurtem. Prasa nazywa go anarchistą z mody.

Podejmuje śmiałe eksperymenty – między modą modele pojawiają dziewczyna z ciemną skórą Laurent stylizacji garnitury kobiety spodni, kurtki safari i przezroczystą sukienkę.

Nowe wysokości i zasłużone uznanie

Mark «YSL» staje arhipopulyarnoy, aw 1964 roku wydał perfumy o nazwie «Y». Kobiety smokingi wszedł im w modę w 1966 roku, stając się kolejnym z jego znakiem towarowym. Kolejne nagrody padł jeden po drugim, i IV Sen Laurent imperium staje się ogromna, przechwytuje wszystkie nowe gałęzie przemysłu.

Zbiór stylu kamuflażu, wydała je w środku wojny wietnamskiej, przyniósł autorowi pierwszego „Oscar” i międzynarodowego uznania. Wbudowany im stylu dandysa i perfumy damskie „Opium” podnieść Laurent na nieosiągalnych wysokościach – to tylko jeden z projektantów, których praca była poświęcona wystawa życia w muzeum „Metropolitan”, a następnie w 1985 roku, a następnie przez innego „Oscar”, tym razem – dla dzieło udane i długotrwałe w świecie mody.

Jego muzy były Katrin Denov i Maja Plisiecka. Wielcy projektanci pożegnać się świecie mody w 2002 roku. W Centrum Pompidou, została pokazana scena z jego ostatniej kolekcji. Przed ich 72-lecie w 2008 roku zmarł Velikiy Iv Sen Loran, biografia, życie osobiste, zdjęcia, który, podobnie jak jego słynnej kolekcji, są powszechnie dostępne. Poniższa fotografia została schwytana projektanta z dwóch jego muzy. Reasumując bogatą i pełną sukcesów karierę projektanta jest jego słynne zdanie, że w tym życiu żałuje tylko, że nie miał on wynalazł jeansy.