574 Shares 3996 views

Jak naprawić błąd „Rozważ wymianę baterii na notebook”? Co zrobić w tym przypadku?

Zdarza się, że komputer jest w prawym dolnym rogu monitora zaczęły się pojawiać alarmujący czerwony krzyż. System wskazuje, że zaleca się wymianę baterii na laptopie. Co zrobić w tym przypadku? Czy istnieje rozwiązanie tego problemu? Oczywiście, że jest. Jednak warto zauważyć, że nie zawsze jest to system obsługi wiadomości jest poprawny i nie musi ślepo ufać. Być może problem leży gdzie indziej.


Przyczyny awarii

Na szczęście, nie są one dużo. Najbardziej logicznym wersja błędy – to naturalne zużycie baterii i jej nieprawidłowe praca jako konsekwencja długi okres eksploatacji. Sam system operacyjny posiada analizę wydajności akumulatora i wskazuje, że konieczne jest, aby to zmienić.

Nosić – pewną ilość cykli rozładowania / ładowania, w którym bateria traci swoją skuteczność. Nawiasem mówiąc, okres ten jest określony w instrukcji obsługi, a więc dziwnego, że jest średnio 2-3 lata. Chociaż, oczywiście, to wszystko zależy od właściwego użytkowania. Być może bateria laptop, który pracował przez 6-7 lata będzie działać jak zegar.

Innym powodem – jest to awaria systemu. Zdarza się, że system otrzymuje baterię do wadliwej pracy, a zatem występuje taki błąd. Jest to kolejny czynnik, który z powodu zaleca się wymianę baterii na laptopie – to jest problem z gniazdka. Czasami jest to spowodowane przepięciami zasilania lub gniazdka niepowodzeń. Jak rozwiązać ten problem, można się domyślić, dla siebie, ale podobnie jak dwa poprzednie, przyjrzeć się bliżej.

proste czynności

Zanim zagłębić się zmian systemowych i innych trudności, należy spróbować uruchomić:

  1. Wydać kilka cykli ładowania i rozładowania. W tym przypadku, bateria powinna być ładowana tylko w stanie wyłączenia laptopa.
  2. Spróbuj też wyciągnąć baterię i pozostawić na 10-15 minut na odpoczynek. Następnie włóż i włącz laptopa.
  3. Zaakceptować i używać laptopa jak komputera stacjonarnego. W tym przypadku – brak kosztów.
  4. Kupić nowy akumulator. Mogą wystąpić problemy ze znalezieniem odpowiedni model.
  5. Obejmować naprawę baterii. Ta opcja nie jest samyyluchshy ponieważ nie zawsze uzasadnia same koszty finansowe.

driver Update

Więc przyjrzeliśmy dlaczego laptop pisze: „Rozważ wymianę baterii”, a teraz omówić szczegółowo sposobów, aby naprawić. Pierwszy z nich – jest aktualizacja sterowników. Ta opcja jest najlepsza używany, gdy masz pewność, że bateria działa. Kombinacji Win + R otwarta linia poleceń wprowadź kontrolę. Wybierz z menu „Widok” i „Duże ikony”. W Menedżerze urządzeń, wybierz „baterie”. Z wyświetlonej listy wybierz „Bateria z zgodny z ACPI sterowania” i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby usunąć ten element. Teraz, aby zastosować zmiany, uruchom ponownie komputer. Po włączeniu nie będzie widać komunikat „Rozważ wymianę baterii” na laptopie. Co jeśli to nie zadziała?

skalibrować baterię

Do przeprowadzenia tego procesu konieczne jest, aby zrozumieć, co to jest? Jeśli nie pójść na wiele trudności i warunków, przystąpić do takiego pojęcia jak „efekt pamięci”. W prosty sposób – jest zmniejszenie początkowej pojemności. Dzieje się tak, ponieważ albo wad fizycznych lub w wyniku ciągłego ładowania nie jest całkowicie rozładowanego akumulatora. Po prostu, jeśli twój laptop nie jest całkowicie rozładowany, to są to ładowanie, ale znowu to samo – nie całkowicie, to traci energię, ale w końcu nie dostać.

Bateria staje się słabsza ze względu na fakt, że jeśli bateria „pamięta” limit, do którego mogłoby nie być naładowana, i widzi to jako ograniczenie jego pojemności. Wtedy nie ma masę błędów, a bateria nie działa prawidłowo. Proces kalibracji nie wyniosą więcej, tylko usuwa wszystkie błędy pamięci i wznawia limitu pojemności.

Istnieją dwa rodzaje baterii:

  • Litowo-jonowa;
  • nikiel.

Każda z nich ma swój własny proces kalibracji. W pierwszym przypadku, „efekt pamięci” jest praktycznie nie wpływa na baterię. Ale nosić, jak każda sztuka, zawsze dzieje. Dlatego kalibrację wykonuje się w tym przypadku, aby uniknąć nieprzewidzianych przestojów występowały w 30% ładunku. Jeśli jednak, zaleca się wymianę baterii na laptopie, co zrobić w przypadku baterii niklowych?

Wymagają okresowej kalibracji. Tak, trzeba pracować w trybie offline do pełnego wyłączenia. Następnie naładować baterię do pełna. Sam proces jest pożądane, aby powtórzyć kilka razy więcej. Ale do tej kalibracji jest konieczne, aby dostosować plan zasilania. „Power” znajduje się w zakładce Panel sterowania. Ci kilka planów życiowych akumulatorów zostaną zaprezentowane. Na różnych laptopach są nazwane inaczej. Musisz wybrać „Portable” lub „zrównoważony”. Następnie naciśnij przycisk „Mode Set Power” i wiersze „wyłączyć wyświetlanie” i „uśpienia”, wystawiać ustawienie „nigdy”.

Odłączenie akumulatora

Ta metoda nie rozwiązuje problemu, jeśli laptop pisze: „Rozważ wymianę baterii” Co zrobić w tym przypadku? Robi wszystko, tak samo jak w przypadku aktualizacji sterownika, ale zamiast „Usuń”, wybierz „Wyłącz”. W tym przypadku, właśnie stracił ten przykry komunikat.

Jak sprawdzić?

Jeśli system powie: „Zaleca się wymianę baterii na laptopie”, to najpierw trzeba sprawdzić wszystkie taką samą baterię. "Start" – "Run", linia poleceń przepisuje powercfgenergy. Nie będzie sprawdzenie i raport można znaleźć w wierszu „więcej informacji” – „O baterii”. Im większa wartość „ostatniego pełnego naładowania” na „pojemności znamionowej”, tym lepiej.

Jak wymienić?

Wymień starą baterię jest bardzo prosta. Wyłącz laptopa. Pokrywa tylna ma dwa suwaki. Jeden z nich, kiedy odpycha, powraca na scenę, a druga pozostaje w żądanej pozycji. Dlatego też, gdy drugi otschelknuli najpierw musimy przytrzymać i wyciągnąć baterię. Aby wstawić nowy, wystarczy je zatrzasnąć.

Winić systemu Windows 7

Co masz na myśli – zaleca się wymianę baterii w laptopie? W zasadzie, już do czynienia z tym problemem. Ale czasami zdarza się, że cały problem w systemie Windows 7. Wydaje się, że system operacyjny jest winien tej usterki. Pomimo faktu, że Microsoft stara się rozwiązać wszystkich użytkowników OS czasami skarżą się na problemy z bateriami.

Jak użytkownicy reagują, po zakupie laptopa z zainstalowanymi Windows7 2-3 tygodni skrócenie czasu ładowania i żywotność baterii jest prawie dwukrotnie. Jak dotąd wiemy, że zaleca się wymianę baterii na laptopie z powodu niezgodności niektórych elementów w systemie BIOS, a niektóre elementy, jak w tym przypadku, potrzeby Ładowanie akumulatora Postojna i nosi bardzo szybko.

Jeśli natrafisz że zaleca się wymianę baterii na laptopie, co z nim zrobić, wiesz. Jeśli wszystkie z powyższych metod nie pomoże, konieczne jest, aby zwrócić się do specjalistów z centrum serwisowym. Zwłaszcza jeśli laptop jest nowy i na gwarancji. Wtedy naprawa będzie kosztować cię za darmo.