785 Shares 8158 views

foteliki dla pojazdu: Opis, cena i producentów


Obecnie wszystkie nowoczesne samochody mają pasy bezpieczeństwa, które znacznie zmniejszają ryzyko obrażeń podczas wypadku. Jednak są one przeznaczone tylko dla tych osób, których wzrost jest ponad 150 centymetrów. Ale co wtedy robić naszych młodych pasażerów? Dzieci noszą regularny pas – to jest niebezpieczne, ponieważ pada ukośnie w okolicy szyi, a nawet głowy. W tym przypadku ryzyko zranienia nie zmniejsza liczby wypadków. Ale jak wtedy będzie? Jedyne wyjście – urządzenie przytrzymujące dla dzieci. Opinie Eksperci twierdzą, że takie urządzenie zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dziecka podczas zderzenia. W tym artykule będziemy mówić o rodzajach fotelików dziecięcych i dowiedzieć się, ich średni koszt.

gatunek

W tej chwili wszystkie specjalne urządzenia przytrzymujące dla dzieci można podzielić na 3 kategorie. Pierwszy – narzędzia przeznaczone do przewozu niemowląt, czyli tych, którzy nie osiągnęli wieku 1,5 lat i ważących mniej niż 13 kg. Przez ich konstrukcji, są one swego rodzaju kołyski – obudowa z tworzywa sztucznego, która jest oparta na metalowej ramie. Schować się poza jego szmatką, a wewnątrz wyściełane.

Drugi typ, które są podzielone na pojeździe urządzenia przytrzymujące dla dzieci, to miejsce jest dla dzieci w wieku od 1 do 4 lat, o wadze 9-18 kg. W postaci przypominają one mieszankę podstawce z krzesła. Często nie są one obsadzone przez wewnętrzne pasy bezpieczeństwa. Ich rola jest spełniony przez pracowników, ale przechodzą przez specjalne prowadnice na krześle.

I ostatnia kategoria – Urządzenia dla dzieci w wieku poniżej 12 lat, o masie 20-36 kg. Wizualnie są one rodzajem pad, który siedzi dziecko. Te foteliki do samochodu również nie jest obsadzone pasy wewnętrzne.

producenci

Produkcja foteli samochodowych może dotyczyć nie tylko z firmami działającymi w dziedzinie akcesoriów dla dzieci, ale również tych, którzy są zawodowo w tuningu pojazdów. Obie firmy mogą być dobre produkty. Jak dla firm produkujących nich są rzeczywiście bardzo, bardzo dużo. Zasadniczo, takie rzeczy, które są zaangażowane w Niemcy, Francuzi i Włosi, więc jeśli chcesz kupić tylko produkty najwyższej jakości, jest prowadzony na producentów europejskich. Wśród nich szczególne miejsce zajmują takich firm jak: Recaro, EuroKids, BebeConfort Graco i Bebecar.

Koszt urządzeń przytrzymujących dla dzieci do pojazdu

Średni koszt takich towarów jest 100-250 dolarów. Większość z nich to tanie produkty z Chin – od 65 $ za sztukę. No przecież, że cena będzie zależała od rodzaju foteliku. Około $ 250 będzie musiał zapłacić za jednostkę dla dzieci od 4 lat, dobrze, a najdroższe (opcje uniwersalne) może kosztować około $ 500 mm.

zdrowa rada

I wreszcie, w poduszki powietrzne. Jak pasy, urządzenia te są przeznaczone szczególnie dla osoby dorosłej. Po airbag wpływ jest rozszerzona i pasażer dostaje w okolicy klatki piersiowej. Dziecko to miejsce może być głowicę, która może spowodować poważne obrażenia, więc jeśli podróżować na przednim siedzeniu swojego dziecka, należy odłączyć poduszkę powietrzną i nie zapomnij o fotelików samochodowych.