421 Shares 8730 views

Konstelacji Hydra: lokalizacja i interesujące

Nie wszystkie gwiazdy można zobaczyć gołym okiem. Niektóre niebieskie postacie składające się z takim słabym świetle, które wymagają one do podziwu, co najmniej, lornetki i idealne warunki do obserwacji. Dobrym przykładem – gwiazdozbiór Hydry, znany wielu ludzi w południowej części naszego kraju. To słynie z imponujących rozmiarów i trudne do odróżnienia światła w jego składzie.

lokalizacja

Hydra zajmuje duży obszar na niebie, jednak odnosi się do równikowych konstelacjach, a zatem w pełni przestrzegać go tylko na południu Rosji. Aby znaleźć konstelację, konieczne jest, aby znaleźć bardziej znaczącą sąsiadów. Znajduje się na południe od niebieskich figur Matki i Lion. Najjaśniejszym punktem Hydra Alphard Star, położony w odległości spaceru od Regulus (alfa Leo). Najbardziej zauważalną światło sierpnia znakiem zodiaku jest na północ od niebiański esparto opisany rysunek.

Najlepszy ze wszystkich konstelacji Hydra widziana od lutego do marca. Podziwiam uzyskał pod warunkiem dobrej pogody i braku sztucznego oświetlenia. Jeśli nie można zidentyfikować konstelacji Hydry, zdjęcie z Internetu, w tym lokalizacji wszystkich jego elementów, znajdzie je.

legendarny potwór

Pomimo jej osłabienia, konstelacja odnosi się do najstarszych. Jest on wymieniony w katalogu Ptolemeusza sporządzoną w drugim wieku naszej ery. Nie Hydra jednak, nazywany jest "Water Serpent". Prawdopodobnie jest to związane z legendą o pochodzeniu konstelacji. W jej greckiego boga Apollo wysłał kruka po wodę. Występował zadanie, ale z wody misce życiodajnego chwycił węża. Zły Bóg wyrzucił wszystkich uczestników na niebie. Więc to była konstelacja wody wąż, Raven i miski.

Częściej jednak, niebiańska postać związana z Hydra Lernejska, który pokonał Hercules podczas jego drugiej feat. Ogromny potwór z wieloma głowami i trującym oddechem był prawie nieśmiertelny. Deal z nim nie była siła wszystkich. Na miejscu odciętej głowy natychmiast vyrostayut dwa nowe. Bohater był w stanie pokonać potwora z pomocą sprytu i towarzysz Jolaos. W pamięci bohaterstwa bogów umieścić Hydra na niebie.

wąż serce

Konstelacji Hydra ma tylko jeden jasny wystarczająco dużo światła. Ten Alphard alfa niebieskich wzorca. Imię Gwiazda tłumaczy się jako „single”, który po raz kolejny podkreśla brak pobliskich obiektów jak zauważalne. Również świeci nadal jest nieco mniej dźwięczne nazwy: Heart of the Hydra, Serce Wielkiego Węża, wąż emeryturę. Jej jasność jest szacowany na 1,98 wielkości.

Alphard jest potrójnego układu. Jego głównym składnikiem jest 40 razy większa niż na słońcu i wielkości odnoszą się do zmiennych opraw oświetleniowych. To obraca się wokół małej gwiazdy podwójnej. Alphard jest usuwany od Słońca o 177 lat świetlnych.

W starożytnych chińskich kronikach Alpha Hydra nazwie Red Bird. Powodem tego nie jest trudno znaleźć – wystarczy odnaleźć gwiazdę na niebie. Ma odcień czerwonawy.

fala uderzeniowa

Jednak nie tylko zdobi konstelacji Hydry Alphard. Obwód ta obejmuje kilka niebieskich przedmiot zainteresowania. Jeden z nich – to gwiazda zmienna R Hydra Mira Ceti. oddziela go od Ziemi o 538 lat świetlnych. Oświetlenie odnosi się do czerwonego giant klasy widmowej M.

R Hydra Jasność zmienia się w zakresie od 3,21 do 11,00 wielkości. Okres, w którym światło tak radykalnie wynosi około 390 dni. Wiadomo R Hydra jest w dużej mierze ze względu na fakt, że w 2006 roku teleskop Spitzer przestrzeń wykonane jej zdjęcie w zakresie podczerwieni. Na zdjęciu wyraźnie widać fala uderzeniowa utworzona podczas gdy zbliża się oprawa hamowania materii międzygwiazdowej. Nadrukowane granica znajduje się w odległości 16.29 jednostek astronomicznych od obiektu. Grubość fali uderzeniowej według naukowców i 6,188. e. Gwiazda porusza się z prędkością 50 km / s. Postęp jego fali uderzeniowej masowych 400 razy większych od naszej planecie. Podobny obraz zjawiska w czerwonego olbrzyma po raz pierwszy uzyskano.

Mgławice i galaktyki

Co jeszcze może „pochwalić” konstelacja Hydry? Zdjęcia obiektów umieszczonych na jego terytorium pokazu mgławic i galaktyk. W 1785 odkryto tu Uilyam Gershel edukacji kosmicznej, później nazywany Duch Jowisza. Ta mgławica NGC 3242. Widać z amatorskich teleskopów. Przed astronomów, wydaje się w pięknym niebiesko-zielony wygląd.

Hydra konstelacja zawiera również galaktyki NGC 3923 i NGC 3621. Ta ostatnia jest dość jasne, że może być obserwowana amatorskich teleskopów.

Te niepozorne gwiazdozbiór nieba zimowego, jak Hydra, przyciągnęła uwagę tylko najbardziej ciekawskich astronomów amatorów. Jednak nawet tutaj, wśród półmroku, istnieje duże zainteresowanie na badania. Alphard, galaktyki i mgławice, młode gwiazdy i brązowe karły – rozszerzony Hydra bogate w dziwnych ciał kosmicznych i edukacji.