80 Shares 9381 views

Lek „Erespal”: przegląd i zastosowanie

Lek „Erespal” odnosi się do kategorii leków przeciwhistaminowych.


Farmakologiczne działanie leku „Erespal”

Przegląd pacjentów mówi, że lek ma jasny przeciwzapalne, leki przeciwhistaminowe i efekt przeciwskurczowe. Właściwości lecznicze są związane z aktywnością fenspirydu – substancję czynną stanowiących środki. Powielanie lek redukuje wolne rodniki, cytokiny, które odgrywają rolę w występowaniu stanów zapalnych i skurczu oskrzeli. Ponadto fenspirid faworyzuje działanie spazmolityczne, adrenergiczne receptory, które powodują wzrost ilości wydzielania oskrzeli. Preparat wytwarza się w postaci tabletek, bieli okrągły przezroczysty i pomarańczowy syrop, który po wytworzeniu osadu należy wstrząsnąć.

Wskazania Lek „Erespal”

Przegląd pacjentów wskazuje, że lek skutecznie leczy różnych chorób narządów oddechowych. W pierwszej kolejności z krtani i rhinopharyngitis. Mianowań na zapalenie zatok, zapalenie ucha różnej etiologii, w tym pochodzenia alergicznego. Lek stosowany w zapalenie oskrzeli, rinotraheobronhite, zjawiska, które towarzyszą oddechowego krztuścowi, odrze, grypa, jak również skomplikowane lub izolowane astma oskrzelowa.

Contra-lek "Erespal"

Oceniony przez lekarzy powiedział, że nie powinni stosować leku w postaci tabletek dla dzieci w wieku poniżej 14 lat. Dla tych celów, to jest syrop. Nie można wziąć lekarstwo na nadwrażliwość.

Lek „Erespal”: zestawienie

Dla dzieci (ostrzec opinii) lepsze wykorzystanie w leczeniu syropu. Dawka dzienna jest obliczana z uwzględnieniem masy ciała 4 mg należy pomnożyć przez masę dziecka. Dorosłych 1 przedstawia typowy tabletkę 2-3. Syrop powinny być spożywane w tej samej ilości 3-6 łyżki. Lek jest wymagane przed użyciem dobrze wstrząsnąć, brać przed posiłkami. Dzieci w wieku poniżej dwóch lat zaleca się przyjmować 2-4 godziny. Łyżką. Całkowity przebieg terapii jest ostatnim miesiącu.

Skutkiem ubocznym leków „Erespal”

Pacjent ocena mówi o negatywnych reakcji na leczenie, które objawiają się w różnych dolegliwości. Powodem, dla zmniejszenia dawek może być umiarkowana tachykardia, nudności, biegunkę, wymioty, zaburzenia żołądka i jelit, ból w nadbrzuszu. Może on również być obserwowane senność, zawroty głowy, osłabienie, większe zmęczenie, reakcje alergiczne (obrzęk, świąd, pokrzywka, rumień).

Lek „Erespal”: opinie, cena i analogi

Niektórzy pacjenci twierdzą, że nie są one przepisane lekarstwo w czasie ciąży i po porodzie, jeśli to konieczne, karmienie piersią. Rzeczywiście, nie jest zalecane ze względu na brak danych dotyczących wpływu leku na płód się stosowanie leku w przypadkach opisanych. analogi K to lek „fenspirydu”, który ma taki sam efekt terapeutyczny. Koszt leków tabletek „Erespal” jest około 335 rubli, syrop – 255 rubli.