180 Shares 4149 views

Konsekwencje ogień na składach artyleryjskie w pobliżu Charkowa

Że paliła w pobliżu zajezdni amunicji Charkowie na Ukrainie największym zgaszone, media podały 26 marca jeszcze, ale jak widać, ta informacja jest nieco przedwczesne. Wybuchy jednak jedno, nadal rozbrzmiewa. Ale ogólnie można przyjąć, że pożar został ugaszony i nadszedł czas na wstępną ocenę szkód. Jest możliwe, że zostaną przejrzane i możliwe przyczyny katastrofy. Na „wywrotowej” wersji w telewizji mówią mniej i mniej. Opublikowane relacje świadków tego działania nie jest do końca zrozumiałe dla funkcjonariuszy i nawet niektórych generałów krótko przed ogniem opuścił terytorium arsenale zresztą byli rzekomo pijany. W ogóle, postępowanie będzie długa.


wstępne wyniki

27 marca agencja „RIA Novosti Ukraina”, powołując się na szefa Charkowie administracji regionalnej Yuliyu Svetlichnuyu o skutkach eksplozji ogromna ilość amunicji w magazynie w centrum dzielnicy spożywczy, wydarzyło się w nocy na 23 marca. Wstępne wyniki są następujące: Jedna osoba zginęła, a dwie rannych. Ewakuowano 36 tys. Mieszkańcy spożywczych i innych osiedli, złowionych w strefie zagrożenia w promieniu dziesięciu kilometrów od epicentrum. Uszkodzenie i częściowe zniszczenie 265 budynków otrzymali (niektóre z nich nie może być odzyskany), w tym 114 prywatnych domach.

Ucierpiała infrastruktury i obiektów przemysłowych. Bezużyteczne 2 szkoły i taka sama liczba przedszkoli. W dzielnicy podmuch wybite niemal wszystkie okna i drzwi większości. Stopień uszkodzenia nie jest zaskakujące. Według wstępnych danych, to wiał połowę całego zapasu amunicji przechowywanej w magazynie. Jest to więcej niż 65 kiloton. O trzy Hiroshima.

Zaniedbanie lub sabotaż?

Dwie podstawowe wersje PE natychmiast ogłosił – sprawnie przeprowadzić sabotaż i czyjąś karnej zaniedbania, z naciskiem jednak na pierwszej opcji, rzekomo na podstawie zeznań świadków, ani nie słyszałem na nocnym niebie nieznanej buczenie silnika samolotu, lub widział go. Aby wyjaśnić ten incydent wrogie machinacje politycznego punktu widzenia wojskowego i jest o wiele bardziej korzystne niż poszukiwania winnych wśród władz wojskowych. Jednak ukryć przerażający bałagan, jaka panowała w magazynie, to było niemożliwe. Tysiące ton muszli, bomby, miny i rakiety zostały zapisane na chybił trafił – leżały w stosach na ziemi, co zostało udokumentowane na fotografiach wcześniej służył tam żołnierzy. Najwyraźniej to poproszony początku tylko dwóch postępowań karnych. Zaniedbanie najwyraźniej odbyła, ale też nie wykluczył sabotażu.

naoczny świadek

To nie jest po prostu odwrócił się naocznym świadkiem lokalnych mieszkańców jest nieznana, ale jest prawdopodobne, aby realnie istniejącym. Kilka media (w tym kanale telewizyjnym „112 Ukraina” i NewsOne) poinformował, że na krótko przed wybuchem magazynu wojskowego z nim opuścił firmę, przestrzegać w dość „pływającego” nastroju, wspomagany przez rzekomo picia napojów odurzających. Przedstawiciele generałów, którzy przybyli, by sprawdzić, w towarzystwie władz lokalnych. Powiedział mieszkaniec bardzo wątpię, że jakiś truteń spadły bomby. Przeciwnie, on odrzuca tę wersję.

Zabawa i rozrywka, nawiasem mówiąc, nie tylko dowódcy z wielkimi gwiazdami na ich epolety, ale zwykłych żołnierzy z sierżantów, polubił lokalnej „carryout” z wymownym tytułem „Chinook”. Wszystkie te informacje są rozciągnięcie może być zamocowane w ramach jednego z głównych wersji, co oznacza zaniedbania. Cóż, ktoś wypił zbyt dużo, i wyrzucił niedopałek papierosa, który nie powinien być. Ale tutaj to było robione przez przedstawiciela Ludowej Milicji LNR Andrew Marochko. Jeśli mu wierzyć, wszystko było trochę inaczej.

Wersja LC

Przedstawiciel LC uprzejmie dał podpowiedź ukraińskich badaczy. Sabotaż, prawdopodobnie to było, ale to nie dokonywała tajemniczych „separatystów” (rosyjskie siły specjalne, najeźdźców i tym podobne), a same APU żołnierzy. Marochko zasugerował, że, podobnie jak w przypadku innych pożarów z baz magazynowych w, próba ukrycia rzeczywistej sytuacji w arsenale został złożony w dniu 23 marca, a mianowicie fakt braku amunicji. Można winić przedstawiciela LC w czernienie dobrego imienia „wojowników światła” i chęć podważenia reputacji APU, ale on jest do udowodnienia jego wersja wskazał na rzekomo istniejącej przechowywania przeładunkowego Stanichno w regionie Luhansk, a konkretnie w miejscowości ciepła. Tam, zgodnie z inteligencją, CSKA Dostarczamy skradziony amunicję, a stamtąd zostały one zabrane. Możliwe opcje, ale najbardziej prawdopodobne jest sprzedaż muszli, miny i pociski na czarnym rynku broni. Jest możliwe, że część z lewej strony w DNR i LNR.

Jechaliśmy rewidenta lub najbardziej nieprzyjemne wieści

Andrew Marochko ujawnić innych szczegółów cieniu handlu bronią, która pochłonęła APU. Twierdzi on, że ukraiński 59th Brygada i 1 haubica artyleria samobieżna batalion 54. Brygady pod względem amunicji siedzą na diecie głodowej i muszle natomiast silnie obciążony, aby zamknąć luki w sprawozdawczości. Amunicja splądrowane i sprzedawane, a teraz komenda stara się ukryć wstydliwe fakty. Wystarczy, aby zweryfikować te informacje z Kijów powinien wiceminister obrony dla Uzbrojenia General Igor Pawłowski był przyjazd. W ogóle, w sklepie spożywczym zapalił się i wybuchł zbyt wiele czasu.

Kto będzie karane?

Informacje upublicznione Andreem Marochko, w każdym przypadku, może spowodować zainteresowanie ukraińskich organów dochodzeniowych, ale nie mogę w to uwierzyć. Mimo to, że jest ich wrogiem, bo separatystów. Dlatego głównym, prawdopodobnie pozostanie oficjalnie ogłosił dwie wersje zaniedbania i sabotażu. Jeśli prokuratura wojskowego w celu ustalenia faktów nieostrożnego obchodzenia się z niebezpiecznymi przedmiotami (i, oczywiście, nie jest łatwe do osiągnięcia sukcesu), a następnie sprawcy będą surowo karane.

Znaleźć ślady tajemnicza i, jak widać, nie istnieje w naturze DRG wroga będzie nieco bardziej skomplikowane, ale w pewnej umiejętności i zadanie nie jest niemożliwe. W tym przypadku również nie są sprawcy i ukarania ich w dwóch artykułach – na zaniedbania w ochronie i zaniedbania przedstawionego przez organizację pamięci. Sabotażyści, oczywiście, nie znajdzie się nigdy. LNR i DNR zaprzeczyli jakiegokolwiek zaangażowania, ale gdyby udało się wysadzić arsenał ukraińsku, to na pewno byłby dumny, że to potwierdził. Według wszelkich standardów jest to sukces wojskowy.

Implikacje dla APU

W związku z wybuchem w pytaniu Grocery regularnie o tym, jak ten incydent może mieć wpływ na zdolności bojowej APU, w szczególności jednostek artylerii i piechoty. Jeśli oceniamy całkowitą liczbę zniszczonych amunicji, konkluzja jest taka, że strata była spowodowana dużą skalę. Całkowita podaż wynosiła około 30% całkowitego zasobu MAT, a nawet spalone połowa, czyli 15%, a nawet wtedy jest to dużo. Pozostałe jednostki pamięci można również wpłynął na ciepło, i nie jest jasne, w jaki sposób będą prowadzić się podczas próby użycia. Ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wiele amunicji już wyczerpane swój czas, aw każdym razie przedmiotem zbycia. Ogółem na Ukrainie jest już zgromadził pół miliona ton. Ich zniszczenie – to jest drogie, ale tutaj wydaje się, że sami eksplodował. I nadal nie wiem, co jest droższe – odzysk lub warunkowe odbudowa dotkniętych budynków. Ludzie na Ukrainie pacjenta.

Niektóre niedobór amunicji APU jakiś czas będą czuć, głównie ze względów logistycznych. Następnie wychować amunicję, a wszystko zaczyna się od nowa. I ataków, i wojna. Pociski i rakiety na Ukrainie dużo …

Radzenia sobie z konsekwencjami

Ministerstwo Obrony już zgłosił zakończenie rozminowywanie, ale oczywiście z tego pośpiechu. dyspersja amunicja bardzo duże, a nawet udało się znaleźć tak daleko nie wszystkie. Spożywczy przybył niektórzy eksperci od NATO, ale były one nie spieszy się do działania, a przede wszystkim coś poradził i patrzył. Miejscowa ludność liczy straty. Dla mieszkańców pozostałej części Ukrainy praktycznie nic wielkiego się nie stało …