99 Shares 4665 views

Klasztor Varlaam-Khutyn: opinie, adres, dojazdu, harmonogram usług, zdjęcie

Varlaamo-Khutyn klasztor, położony siedem km od Nowogrodu, a mężczyzna był dawniej, a teraz jest to samica. Głównym sanktuarium świątyni od wieków uważane za relikwie jego założyciela – św Varlaam. Jednak nikt nie pozostawia tu bez wizyty grób słynnego rosyjskiego poety i męża stanu z XVIII wieku, Gabriel Derzhavin. Pochowany jest nie daleko od głównej katedry, obok żony D. Dyakova.


opis

Dokładne położenie tego świętego klasztoru – północnych obrzeżach niewielkiej miejscowości Nowogród, w którym tytuł i został nazwany świątyni. Klasztor Varlaamo-Khutyn stoi na pięknych wybrzeży Wołchow. Ta rzeka jest tak majestatyczny i bez pośpiechu, że kładzie się bardziej jak stand-rozległy staw …

Varlaamo-Khutyn Klasztor znany pielgrzymów z całej Rosji, zaledwie kilka kilometrów od Nowogrodu Kremla. Nawet z daleka widać srebrną kopułą i jechać bliżej, widać samą katedrę śnieżnobiały, stojąc na stromym brzegu rzeki Wołchow.

Historycznie rzecz biorąc, klasztor był mężczyzna, ale dziś jest to konieczne, aby ożywić kobiety. W 1994 roku tu z klasztoru poszedł Pühtitsa czterech nowicjuszy z matką Alexia. Obecnie mieszka i pracuje tutaj, modląc się codziennie, około czterdziestu sióstr.

Dziś Varlaamo-Khutyn Klasztor uważany jest za jeden z najbardziej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w północno-zachodniej części kraju. W każdą niedzielę, oto kilka autobusów z kapitału i Petersburgu, Biełgorod i Woroneżu, od wielu innych miast nie tylko w Rosji, ale także na Ukrainie. Pielgrzymi w klasztorze nie przyciąga tylko za sprawą mnicha, ale zjeżdżalnia, które nawiedziło świętego, używając tylko jego calotte. Ciekawe, ale ziemia nie jest dopuszczalne, aby wziąć ze sobą. Oto mówią nam, że jedna z kobiet, podnieś garść ziemi, sen przyszedł Barlaam zły i nakazał przeprowadzić do odebrania. Przybył do nas, a także, co wykopali wielebny. Uważa się, że woda jest nie tylko bardzo smaczne, ale także lecznicze. Wielu ludzi przychodzi do tej wody, zwłaszcza gdy jest to sezon zimowych przygotowań.

historia

Klasztor Varlaamo-Khutyn, opinie na temat pielgrzymki, które są pełne ciepłych wspomnień, przetrwała wielowiekową historią wzlotów i upadków. Ponadto słynie z cudów, które miały miejsce przy relikwiach jej założyciela – wielebnego Barlaam. Pierwsza wzmianka o klasztorze należący do 1192.

Jej założyciel pracował we wsi Khutyn dawno temu, na długo przed powstaniem klasztoru tutaj Varlaamo-Khutyn. Umieścić go w czasie to było dość ponure. Oddalonych od Nowogrodu przez kilka mil, miał złą reputację. Brzegi rzeki Wołchow, bogato zalesione, inspirowane mieszkańcy zabobonny lęk. Mówiło się, że w tych miejscach najwyższym zły duch , i istnieje wiele węży. Wydaje się, zatem, a jego nazwa to przedmieście Nowogrodzie było właściwe – Khutyn, co oznacza „złe miejsce.” Jednak Monk Varlaam, nie boją się złych plotek, mimo wszystko, postanowił osiedlić się tutaj. W tym ciemnym i gęstym lesie doszedł do podpisania – jasny promień światła wysyłanego z głębi nieprzeniknionej zarośli. A to, co dał mu nadzieję. Według legendy Wielebny zakazanych węży podejść klasztor bliżej niż dwanaście mil. Dlatego do tej pory żaden z gadów już nie ma. Na pamiątkę tego pierwszego małego kościoła klasztoru został konsekrowany na cześć Przemienienia Pańskiego.

założyciel

Będąc światowego życia dość zamożnego człowieka, Monk Varlaam spędził dużo pieniędzy na odkryciu i poprawy Khutyn siedziby. Historycy sugerują, że klasztor Varlaamo-Khutyn otrzymał legat dwa całe wsie z chłopów, a także kilka „ożenić i Lobel.” Zatem, mnich podwaliny dla przyszłej pomyślności klasztoru, spędził dużo pracy na jej duchowej pomyślności. Że Barlaam pierwszy wyszkolony plejadę ascetów, który później stał się dość prominentów.

Merit Varlaam

Ale zaledwie kilka miesięcy po poświęceniu świątyni, która została następnie zwanego Przemienienie Zbawiciela, mnich Varlaam zmarł. Stało się to w 1192 roku. Bury własną arcybiskupem. To, według historyków, było dowodem wielkiego szacunku, który był używany przez opata Novgorod. Po jego śmierci w klasztorze Varlaamo-Khutyn nadal działać, to nie wchodzi w stan spadku. Wręcz przeciwnie, ogromne wysiłki uczniów wszystko to wzmacnia i wyposaża.

Uważa się, że jej zewnętrzne piękno i majestat siedziba zawdzięcza wpłat dokonanych bogatego Novgorod, wysoce chtivshie Varlaam. Niestety, niewiele pozostało z dokumentów informacje o najwcześniejszym okresie istnienia tego klasztoru. Dlatego jest dzisiaj wyobrazić sobie wszystkich przejęć, które zostały dokonane wówczas trudne. Jest to trudne, ponieważ żadna z budowli sięga do czasów, w tym Kościele Przemienienia, nie jest zachowana.

Życie z pierwszych mieszkańców

Uważa się, że mnich Barlaam, który był człowiekiem „książki” i postrzegać chrześcijańską tradycję starożytnego Bizancjum pełni ustalone w statucie cenobitycznego klasztornym. Niektórzy historycy uważają, stwierdzenie to jest tylko przypuszczenie, od najwcześniejszego kronice, opowiadając o życiu zakonnym w klasztorze, należą do XVI wieku. Dali w swoich „Uwagach dotyczących piżmowa” Sigmund von Herberstein, który mówi, że opat, który miał wspólny posiłek z braci, zawsze konsultowane z kilku starszych mnichów przed podjęciem ważnych pytań do omówienia innych mieszkańców.

zdumiewające fakty

Varlaamo-Khutyn Klasztor, zdjęcie które ukazują majestat tej świątyni, jako all-rosyjski przybytek był podwyższony w drugiej połowie XV wieku. Już w 1460 roku relikwie mnicha Varlaam zaczęły się pielgrzymki. Cześć mu przyszedł Wielki Książę Wasilij II i jego synów Andrzeja i Yuri. W 1460 roku relikwie mnicha George Tumgenyu – książęcy postelnichim – przyznano gojenie.

Kilka lat później, w 1471 roku, impreza odbywa się w klasztorze, który nadal Nowogród wspominam z wielką przyjemnością. Wielki książę Iwan III od, chciał odkryć potęgę Barlaam, został przeklęty. Kiedy jego polecenie zaczęła kopać grobu świętego, wybucha z ziemi spalonej przeciwpożarowych ścian i drzwi ikonostasu. Wielki książę uciekł ze strachu, a jego personel, i spalili część ołtarza był przechowywany przez długi czas w zakrystii mnichów.

Jednym z najbardziej znanych rosyjskich sanktuariach

Zdarzenie to było powodem, że dzisiaj był wielebny Sergiusz z Radoneża na równi z najsłynniejszych świętych w Rosji. Chociaż klasztor po aneksji Nowogrodu do Moskwy traci jakąś część swoich majątków, wciąż pozostaje jedną z najbogatszych w diecezji, ustępując jedynie Yuriev.

W 1540 roku kościół został zniszczony przez pożar, który rozpoczął się w chudotvortseva trumny. Spłonęła wszystko z ikon i wykończenie drzwi. Ale klasztor długo w nędzy: przywrócenie bardzo szybko zebrano wystarczającą ilość funduszy, lwia które jest przekazywane do lokalnej szlachty. Wkrótce Przemienienia klasztor stał się jeszcze piękniejszy niż to było wcześniej.

katastrofy

Kilka lat później, w 1611 roku, klasztor musiał przejść przez trudną próbę. Podczas najazdu szwedzkiego, którego liderem był Yakob Delagardi, to Khutyn siedziba została wybrana na siedzibę obcokrajowców urządzenia. I muszę powiedzieć, że zachowywał Szwedów w nim raczej bezceremonialnie. Historycy ich działań bezpośrednio nazywa rozbój. I to prawda: nawet raka Varlaam Szwedzi nie zostały oszczędzone przez usunięcie z niej wszystko srebro.

W połowie XVII wieku, po wypędzeniu okupantów, zdecydowano się na analizie starożytnych Katedra Przemienienia oraz budowę budynku z kamienia. Zbudowany w tym samym miejscu, a dziś zachwyca wielkością Varlaamo-Khutyn klasztoru.

Jak się tam dostać

W przeciwieństwie do wielu innych rosyjskich kościołów i świątyń, to mieszkanie jest łatwo dostępna na przyjazd tutaj transportu publicznego. Varlaamo-Khutyn Klasztor, którego adres to: rejon Novgorod, poz. Khutyn, jest miejscem, gdzie tysiące wiernych gromadzą na święta. Aby dostać się do niego nie jest trudne. Autobus numer 121 z Nowogrodu do dworca autobusowego na dość regularnie Khutyn.
Samochodem można dotrzeć do centrum regionalnym, jeśli przejdziemy Bolshaya Moskovskaya Street. Na skrzyżowaniu z ulicą Derzhavina skręcić w prawo, a po osiągnięciu wskaźnik do Khutyn, idź w lewo. Po kilku minutach nie będzie widelec, która prowadzi do ulicy klasztoru. To ona będzie prowadzić bezpośrednio do klasztoru Varlaamo-Khutyn.

Harmonogram Usług

Codziennie w ścianach świątyni odbywają wspólną poranną modlitwę i północy i Akatyst i liturgii, która zaczyna się o wpół do szóstej rano. Po zakończeniu mszy w kościele iw kaplicy św Varlaam i jego modlitwy są dobrze. Usługa wieczorem rozpoczyna się 18 godziny. W niedzielę wieczorem w głównym katedry przed relikwiami św Varlaam czytać Akatyst.

Święta i dni specjalne w klasztorze są związane głównie z nazwą jej założyciela. Pamięć o Monk jest obchodzone w dniu 19 listopada, w pierwszy piątek podczas Wielkiego Postu Petrova. Patronalne Święto Przemienienia Pańskiego w klasztorze odbywa się w dniu 19 sierpnia.

wrażenia pielgrzymów

Matka przeorysza jest Alexis. Że została obdarzona zbiórki datków od parafian do budowy kaplicy na wzgórzu, którego podwyższone własną mnicha, który założył Varlaamo-Khutyn klasztoru.

Recenzje odwiedzając tę świętą świątynię pełną ciepła i miłości. Wielu powie, wielki chór parafian, który śpiewa w tradycji Pühtitsa. Podziwiam pielgrzymów i Makary ojca. Klasztor Varlaamo-Khutyn jest dumny ze swego spowiednika. Mimo że mój ojciec jest jeszcze bardzo młody, sądząc po opiniach, ma dar miłości i komfortu. Bez względu na to, ilu pielgrzymów tu też, że istnieje dla każdego dobre słowo i uśmiech, każdy on mówi odwiedzających klasztor, błogosławić i namaścić masło gorochku po modlitwie wszystkich, którzy przybyli do klasztoru Varlaamo-Khutyn. Makary jest tak lubiący pielgrzymów że żartobliwie zwanych gidromonahom. Fakt, że każdy z nich będzie mógł przygotować wiadro wody z lokalnego znany dobrze, niezależnie od pogody i pory roku.

W klasztorze, na niewielkim wzgórzu, znajduje się kaplica św Barlaam. Istnieje legenda, że jeśli spacer po wzgórzu boso, przekazać wszystkie przypadłości. Wiele mówią, że nie chcą tam iść, bo tam jest jakiś rodzaj magii i nierealnej atmosferze po prostu, że słowa nie można przekazać.

Varlaamo-Khutyn Klasztor położony jest w malowniczym miejscu, gdzie wszystko wydaje się być po prostu fantastyczny. Nawet powietrze tutaj jest wyjątkowy. A słudzy, sądząc po opiniach, witał każdego gościa z ciepłem i gościnnością, że człowiek czuje się jak w domu.