879 Shares 8663 views

Krople "Advantix" dla psów: niezawodna ochrona i zapobieganie atakom pasożytów i kleszczy owadów

Niemal każdy, kto ma ulubionego psa domowego, w każdym sezonie z nadejściem wiosny i ciepła, musi stawić czoła problemowi polegającemu na wyborze niezawodnych i skutecznych środków ochrony zwierząt przed owadami i pasożytami, które nie tylko przynoszą uczucie dyskomfortu u psów z ich ukąszeniami, ale także mogą powodować choroby, Niebezpieczny zarówno dla zwierzaka, jak i dla osoby. Obecnie w aptekach weterynaryjnych dostępny jest szeroki asortyment preparatów przeciwpasożytniczych różnych producentów, form uwalniania i różnego zakresu cen. Jednym z takich sposobów, który okazał się zarówno profesjonalnym hodowcą, jak i hodowcami psów amatorskich, są krople "Advantix" dla psów. Jaki jest tajemnicę popularności i dużego zapotrzebowania?


Lek "Advantix": niezrównana niemiecka jakość i niezawodna ochrona przed pasożytami przez długi czas

Ten połączony środek owadobójczy o działaniu roztoczobójczym o szerokim zakresie działania (systemowy, kontaktowy i odstraszający) przeciwko owadom i roztoczom pasożytującym u psów, a także niektórych innych szkodników.

Głównymi kierunkami przygotowania preparatu "Advantix" dla psów są niszczenie wszy, pcheł, kleszczy, kłębu, który już osadził się na ciele zwierzęcia, bliznował i zapobiegał atakom i gryzeniu pasożytów, leczeniu alergicznego zapalenia skóry z powodu ukąszeń oraz ochronie przed innymi pasożytami Komary, strzępki, komary itp.). Agent działa w taki sposób, że pasożyty owadów i roztocza, po wejściu w strefę działania leku, umierają w ciągu 12-48 godzin. "Advantix" (krople dla psów) działa nie tylko u dorosłych pasożytów, ale także na larwy umieszczone na wełnie, skórze i pod skórą. Ze względu na szybkie działanie i wysoką skuteczność, ryzyko zakażenia zwierząt różnymi chorobami przenoszonymi przez pasożyty jest znacząco ograniczone.

Lek "Advantix" dla psów: sposób stosowania, dawkowanie i czas działania

Krople "Advantix" są wydawane w postaci przejrzystej żółtawej cieczy, wylanej do plastikowych probówek – pipety 2,5 ml. Aby przetworzyć zwierzę, musisz przebić szyję pipety ostrym występem z tyłu nasadki. Rozprzestrzenianie futra zwierzęcego w okolicy między łopatkami łopatkowymi tak ściśle jak najbliżej skóry, należy wycisnąć zawartość rury. Jeśli zwierzę jest duże, krople nakłada się na 2-3 miejsca wzdłuż grzbietu tak, że pies nie może ich lizać. Dawkowanie leku "Advantix" dla psów zależy od wielkości i wagi zwierzęcia.

Działanie ochronne trwa 4-6 tygodni, dlatego nie zaleca się stosowania "Advantix" częściej niż raz w miesiącu.

Krople "Advantix" dla psów: środki ostrożności podczas stosowania

Badania wpływu kropli "Advantix" na psy wykazały praktycznie brak skutków ubocznych: ten lek należy do kategorii umiarkowanie niebezpiecznych substancji. Jeśli nie przekraczasz dawki i postępuj zgodnie z instrukcjami, zwierzęta będą tolerować leczenie tym lekarstwem. Jeśli oprócz niszczenia pasożytów trzeba również leczyć reakcje alergiczne, można połączyć kropli "Advantix" z innymi lekami.

Przeciwwskazania dotyczą szczeniąt młodszych niż 7 miesięcy, jak również pacjentów i zwierząt rekonwalescentowych. Należy zachować ostrożność w odniesieniu do leku "Advantix" w odniesieniu do zwierząt w ciąży i karmiących.