463 Shares 6596 views

Aparat Nikon D750 ciała: opis, cechy i recenzje

Nie mam czasu, aby dostać się na rynku profesjonalnego pełnoekranowego lustrzanki Nikon D750 stare ciało, a potem został przyznany status wadliwego urządzenia. Mimo wszystko, większość opinii, które można znaleźć w mediach, na podstawie porównania parametrów technicznych nowych pozycji z poprzedniego modyfikacje profesjonalnych aparatów FX. Tak, po przestudiowaniu opcje, które mogą podejrzewać, że producent odbiegała od podstawowych ustawień i oparł się pokusie, aby zapewnić uproszczonej funkcjonalności produktu. Ale potencjalni nabywcy nie należy zapominać, że w XXI wieku, a procesy realizowane przez „staromodny” ręce już dawno zostały zastąpione przez system ze sztuczną inteligencją.


Pozycjonowanie na rynku globalnym

Producent wprowadził swój produkt w kilku wariantach, które, podobnie jak jednostki budżetowej, wyposażonych w popularnych obiektywów. Tak więc, na rynku można znaleźć lustro aparatu Nikon Nikkor 24-120 mm, optyki Nikkor 24-70mm i sprzęt korpus (bez obiektywu). Ostatnia opcja jest najbardziej popularne, ponieważ większość fotografów, którzy kupują sobie nowość, ma już arsenał optyki i płacić więcej za obiektyw nie jest konieczne.

Co dziwne, ale pełnowymiarowe lustrzanka jest sprzedawany jako urządzenie cyfrowe do twórczej pracy z wielkim potencjale i unikalnej funkcjonalności. To nie znaczy, że gadżet nie nadaje się dla profesjonalistów, „SLR” zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników, a nawet kompletne obecny tylko dla profesjonalnych obiektywów firmy Nikon. Jednak innowacje nie dotknął sterujących, funkcjonalność i wygodę aparatu mającego na celu początkujących.

Wyposażenie i Multimedia

Wielu specjalistów, którzy są przyzwyczajeni do fotografować stare z rąk przez wizjer optyczny natychmiast ukarać przechylenia wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który jest dostarczany razem z aparatem. Jest to logiczne założenie, że Nikon D750 stare ciało nie potrzebuje takich narzędzi, ale eksperci producenta wierzą inaczej. Obrotowy ekran w aparacie cyfrowym jest uważana za najlepszą innowację, który wystąpił na rynku sprzętu fotograficznego w ostatniej dekadzie. Makrofotografii, nagrywanie wideo, trzymając sesje w ekstremalnych warunkach – to tylko część cech, które pojawiły się od użytkowników, dzięki obrotowym ekranem.

Lekka obudowa gadżet także poddany wielu użytkowników krytykowane, ponieważ producent zmienił materiał produkcji przód i spód urządzenia ze stopu magnezu węgla i plastiku. Jak pokazuje praktyka, wytrzymałość aparatu nie ma wpływu, a ciężar stał się trochę mniej, ale ta przewaga została skrytykowana przez ludzi słabo zorientowanych w tej materii.

Jakość i sprzęt build

Nowa lustrzanka Nikon, podobnie jak jego poprzednicy w niszy lustrzanek, jest w pełni wyposażone, który, oprócz urządzenia, baterii, zasilacza oraz instrukcji zawiera zastrzeżoną pas do transportu gadżetu i kilka kabel do podłączenia aparatu do telewizora lub komputera , Zestaw zawiera także płyty z oprogramowaniem i zatyczki do soczewki wizjera.

Jeśli chodzi o jakość wykonania, tutaj właściciel może być swobodnie, ponieważ została wykonana na najwyższym poziomie. Skosy, rozcięcia, zadrapania podczas deformacji i innych wad nie są po prostu dostępne w profesjonalnych kamer reflex. Nawet komorę baterii i wbudowane interfejsy są wyposażone gumowym korkiem, który jest nie tylko mocno, ale nie pękają przy wielokrotnym użyciu.

sterownica

Przycisków na korpusie urządzenia cyfrowego dużo, a nowy właściciel Nikon D750 ciała czarne komór mają dużo czasu, aby dowiedzieć się wszystkiego o ich funkcjonalności. Start, być może, to lepiej, aby przełączać tryby fotografowania, jest wykonany w formie koła, podobnie jak w poprzednich urządzeniach profesjonalnych, ale jest wyposażony w dodatkową funkcjonalność. Podobnie jak w „lustrzanki” user entry-level są teraz dostępne w trybie „Auto” i „Wybór sceny”. Nawiasem mówiąc, na to samo koło użytkownik jest proszony o utworzenie dwóch ustrojów majątkowych U1 i U2 – wielu specjalistów wolą skonfigurować je z natury i portrety.

Byliśmy zadowoleni z wielu użytkowników, Nikon D750 starego ciała i zdolność do dostosowania przycisk OK. Podobnie jak w starych aparatów profesjonalnych, możliwe jest przypisanie funkcji „Crop 100%.” Jest to bardzo wygodne, aby korzystać z tej funkcji podczas oglądania zdjęć i wybierając ramkę z najlepszej ostrości. Został poddany zmianom i joystick do sterowania do automatycznego ustawiania ostrości obszarów. Wykonana jest w formie ośmiu przycisku i trzeba trochę czasu, aby przyzwyczaić się do niego.

Porty i interfejsy

To przyciąga kupujących i obecność licznych korków gumowych całym korpusie aparatu Nikon D750 ciała. Informacje zwrotne od użytkowników w pozytywny sposób, mówiąc o tym, że producent nie dał się na jednoczesne korzystanie z dwóch kart pamięci, dzięki czemu czytnik pełni funkcjonalny karty po prawej stronie twarzy. Po lewej stronie ciała znajdują się 2 port audio (mikrofon i słuchawki) gniazdo do zdalnego sterowania, interfejsy HDMI i USB.

Dno właściciela aparatu znajdzie wnęka na wymiennym akumulatorem. Przykryć to chociaż wygląda chwiejny, ale sam mechanizm wystarczająco wiarygodne. Ponadto, dolna granica jest ukrycie w styku wtyczki do podłączenia akumulatora energii. Wbudowane Wi-Fi, aby dowiedzieć się pod czapki nie będzie to możliwe, ale jest obecny w komorze. Jednak wielu specjalistów, którzy są przyzwyczajeni do starego sposobu korzystania z kart pamięci, przypisuje tę innowację do amatorskiej klasie.

Praca z soczewkami

Dla producenta stał się tradycją, aby wyposażyć aparaty cyfrowe pełnej ramce „śrubokręt”, dzięki czemu właściciel używać starych obiektywów FX o NIKON, który nie jest ultradźwiękowy silnik. Aparat wykonuje prawie wszystkie obiektywy (ten sam bagnet aparatu montowania). Jednakże istnieją pytania do starego teleskopu, autofocus na nich często strzela, ale ten problem można łatwo rozwiązać w centrach serwisowych firmy.

Nikon D750 właściciel ciała nie muszą już wybrać soczewki wysokiej przysłony i spróbuj zapalić swój temat, aparat szybko wykrywa obiekty w zasięgu wzroku, nawet bez wspomaganie AF. Teraz można bezpiecznie wykonywać zdjęcia w ciemnym pokoju, nawet nie celując – sam aparat znajdzie obiektów i osób. Co do zestawu soczewek, przyszedł wraz z urządzeniem, wystarczy dla kreatywności i użytku domowego, żadnych zastrzeżeń do niego z żadnym właścicieli.

doskonałe zdjęcia

Wydatki na przeglądzie aparatu Nikon D750 Body wielu ekspertów nie wspomnieć jedną ciekawą innowację. Mówimy o wirtualnego horyzontu. To właśnie w tym modelu urządzenie horyzont jest wyświetlany w dwóch płaszczyznach – nachylenie jest wyświetlany nie tylko w bok i do przodu (do tyłu). Co więcej, ta funkcja może nie być wyświetlany tylko na ekranie ciekłokrystalicznego, i do wyświetlania i okular. horyzont skala nie będzie wyświetlany zamiast ekspozycji, a na górnej części obrazu.

Niektórzy potencjalni nabywcy nie podoba się fakt, że producent zwiększonej minimalnej prędkości migawki (do 1/8000 do 1/4000). Jednak sądząc po opinii przez ekspertów, nawet ten tryb jest wystarczająco, aby uchwycić przyzwoity materiał z dynamicznych obiektów. Rozdzielczość 24 MP – to jest dobre, ale twierdzi się tylko w przypadku drukowania obrazów na ogromnych plakatach, a wszyscy przybysze z fotografią będzie wystarczające i 8-10 megapikseli.

Konkludując

W wyniku przeglądu, możemy stwierdzić, że nawet najbardziej wymagający klienci są mało prawdopodobne, aby znaleźć wady nowego aparatu cyfrowego Nikon D750 ciała. Cena – jedyna opcja, która zatrzyma przed zakupem. Po tym wszystkim, 120.000 rubli to imponująca suma dla wielu użytkowników. Ale sądząc po opiniach z właścicieli, kamera pełnowymiarowe usprawiedliwia wszelkie koszty finansowe, nie tylko jakość zdjęć, ale również wygodę, funkcjonalność i możliwości twórczych urządzenia.