817 Shares 8437 views

Cedr oleożywica Efektywna żywicy leczniczy

Oleożywicę cedr (terpentyna) jest żywicą cedrowy. To ma zielonkawo-żółty kolor, konsystencję i wygląd przypominający pszczół miodnych ma charakterystyczny zapach sosny. Cedr oleożywica ekstrahuje się wegetacji spustowej sposobu, w którym drewno jest stosowana rany – w którym następuje wypływ żywicy. Ponieważ nie jest łatwo krystalizuje, proces jest dość długi czas. Z jednej rowów – część z drewna, na które naniesiono lamelki (odnawia) – dla sezonu jest nie więcej niż około 20 g żywicy. Zasadniczo cedar oleożywice obecnie wyodrębnionych region taj, gdy jego wyjście dochodzi do 50-55 kg / ha (przy użyciu obecnej technologii).


Terpentyny zawiera wiele cennych substancji. Jej lecznicze właściwości cedar oleożywicy terpentyny i zawdzięcza pochodne związków zawierających tlen, jak również szeroki zakres kwasy: bursztynowy, wyższe tłuszczowe (palmitynowego, kwasu laurynowego, palmitolowy, stearynowy, oleinowy), żywicy (abietynowy dekstropimarovoy, lambertianic, sapinovoy). Ponadto, ma rezinoly, rezinotannoly, witaminy D i C, zawartość zanieczyszczeń z warzyw.

Jak przydatne sosna żywicy, opinie można znaleźć w źródłach medycyny tradycyjnej i ludowej. Jeśli chodzi o ten ostatni o właściwościach leczniczych terpentyny jest znana od czasów starożytnych, ludzie, którzy zamieszkują Uralu i Syberii. Oleożywica posiada właściwości antybakteryjne, znieczulenie i działanie lecznicze. Jest skutecznie stosowana do leczenia ukąszenia węży, przewlekłych wrzodów. W medycynie ludowej, został zastosowany do czyraki, ropnie w miejscu złamania.
Żywica cedr pomaga chorób zębów i dziąseł. Pary terpentyna ogrzewano na węglu pomaga schorzeń dróg oddechowych.

W pierwszej połowie XX wieku wynaleziono uzdrawiający balsam, który stał się nieodzownym przygotowanie szpitali w czasie wojny. His został przygotowany przez zmieszanie filtrację i oczyszczenie oleożywicę z wazeliną lub różne oleje. Opatrunki impregnowane tego leku stosowane przy zaostrzeniu i zainfekowanych ran, gangreny.

Nie tylko działania zewnętrzne sprawia oleożywicznych cedru stosowania wewnątrz preparaty na jej podstawie są również powszechne. Stosowany jest do leczenia chorób przewodu pokarmowego: anatsidnyh zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie okrężnicy, zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy, zapalenie wątroby, zapalenie pęcherzyka żółciowego, w celu odzyskania korpusy mikroflory.

Jest on wykonany z kamfory, która działa pobudzająco na układ oddechowy i krążenia. Terpentyny może odbierać terpentyny, szeroko stosowany w medycynie ludowej na reumatyzm, artretyzm, dna moczanowa, zapalenie oskrzeli. Pomóc produkty oparte na terpentyny anginie, ostrej niewydolności oddechowej, odmrożenie, chorób skóry, zapalenia gruczołu krokowego, zapalenia sutka, hemoroidy, a nawet zapalenie nerwu trzykrotnie.

Często stosuje się go w połączeniu z oleju cedrowego. Ponadto, wśród uzdrowicieli uważa się, że efekt leczniczy ma największy żywicy wycieka z uszkodzonego drewna lub jego oddziałów w sposób naturalny. Przeciwwskazania do jego stosowania jest niewiele, oprócz indywidualnej nietolerancji substancji.