749 Shares 9647 views

Oleg Kononov – kariera utalentowanego trenera, prowadząc klub do zwycięstwa

Oleg Kononov – białoruski i rosyjski piłkarz, który mówił wcześniej jako znalazł pomocnika. Urodził się 23 marca 1966 roku, w mieście Kursk. Jest to obecnie trener piłkarski, ale zanim miał dość owocne szanse kariery. Cóż, wszystko to powinno nam powiedzieć więcej.

kluby Smenonnye

Pierwszy zespół, który zaczął działać Aleh Konanau był FC „Iskra” ze Smoleńska. Tam wykonano w 1984 roku. W 1986 roku przeniósł się do „Dniepr” z Mohylewa, gdzie przebywał przez dwa lata. W tym czasie gracz wchodzi w pole 70 razy i wyemitowane 8 bramek. W 1989 roku przeniósł się do „Świtu” z Voroshilovgrad. W tym poleceniu nie długo – tylko grał 8 meczów. „KIM” stał się obok klubu. Tam przebywał przez trzy lata.

Następnie, w 1992 roku, Oleg Kononov dostał się do kręgu zainteresowań i niemieckich zespołów dostał lepszą ofertę od „Freiburg”. Ale nawet tam nie długo – pozostała tylko na sezon. Po tym, spędził rok w Witebsku „Lokomotywa”, a następnie – w „Dźwiny” i „konstruktorów”, aw 1995 roku został piłkarzem FC polskiego „Ruchu”. Ukończeniu gry karierę Oleg już w swojej rodzinnej Białorusi Kononov. Rok grał na „Naftan” i wciąż ten sam – w Mińsku „Torpedo”. W 1999 roku ukończył szanse kariery.

Coaching

Po zakończeniu kariery gry Oleg Kononov postanowił zająć coachingu. Zaczął klub, który skończył grać. I że Mińsk „Torpedo”. Początkowo został powołany jako asystent trenera. Następnie od 2005 do 2008-go, które odbyło się pod kierunkiem swojej młodzieżowej akademii „Sheriff” (Mołdawia). Przez pewien czas, dopóki klub był pod kontrolą taki utalentowany i obiecujący trener Oleg Kononov, zespół czterokrotnie zdobył mistrzostwo Mołdawii (i kolejnych). Plus „Sheriff” i wygrał Super Bowl kraju.

Jakiś czas Oleg Kononov, którego biografia jest dość ciekawy, prowadzony przez zespół Lwowskiej „Karpaty”. Za jego wysiłki nawet odznaczony Orderem Świętego Jerzego, który został nagrodzony za znaczące osiągnięcia w rozwoju sportu w mieście Lwowie. Ale w 2011 roku zdecydował się przenieść do innego miejsca.

Od 2012 roku kierował zespołem rosyjskiej hero-city – „Sewastopol”. Nic dziwnego, że zespół pod jego kierownictwem, w góry, na wszystkich czterech rund przed ostatnim meczu sezonu, został zwycięzcą pierwszej ligi, a więc przyszedł do Premier League.

Kariera w „Krasnodar”

Oleg Kononov, którego zdjęcia są przedstawione powyżej, został wyznaczony starszy trener klubu piłkarskiego „Krasnodar” w 2013 roku, który jest obecnie jednym z najlepszych w Rosji. W połowie listopada, przy okazji otrzymał rosyjskie obywatelstwo. Ponieważ klub został zwolniony z obowiązku zapłaty aż pięć milionów rubli w podatkach dla zagranicznego trenera. Po tym Oleg stał się głównym liderem klubu. Pod jego kierownictwem, zespół po raz pierwszy w swojej historii, uderzył europejskich kubki i finale Pucharu Rosji. Rok później klub wzrosła w trzecim miejscu rankingu Premier League. Tak więc „Krasnodar” zdobył pierwszy medal w swojej historii. I możemy założyć, że nie jest to ostatni z ich zwycięstwa Oleg Kononov, utalentowanego trenera.