808 Shares 7567 views

Syfilityczne chancre – jeden z objawów kiły.

Przed pojawieniem się AIDS, kiła była najpoważniejszą z chorób, chorób przenoszonych drogą płciową. Czynnik przyczynowy choroby – wszystkie znane blado Treponema – otwarty w 1905 roku. Nazwa bakterii dostaje rzadkiej cechą: – niemożność barwione barwnikami aniliny. bakterie tworzą grupę – spiralna przypominającym korkociąg.


Treponema pallidum w niekorzystnych warunkach, ponieważ może być przez to tworzyć, na przykład, antybiotyki, skorupy i „śpi”, co chroni się od wszelkich czynników zewnętrznych. „Budzi się” z Treponema przeszedł po leczeniu, dając tym samym znać, że zwycięstwo nad chorobą wcześnie, aby powiedzieć.

Czynnikiem sprawczym mogą przenikać do organizmu człowieka przez mikroskopijne pęknięcia i nacięcia, które nie będzie nawet zauważalne gołym okiem. W większości przypadków choroba jest przenoszona przez kontakt seksualny, ale inne metody transmisji.

objawy

Kiła może być długi czas nie wykazują żadnych objawów w ogóle, ale tylko do rozwijania w organizmie powoli i niepostrzeżenie. Podstawowym objawem rozpoczynającej kiły można nazwać okresy pojawiające się na wysypka skórna. Po wysypka choroba będzie przejawiać się natychmiast, ale dopiero po kilku tygodniach, dając czas do rozprzestrzeniania się bakterii, wraz z limfy i krwi w całym organizmie.

Gdy choroba zaczyna wykazywać jej pierwsze poważne objawy pojawiają się u pacjenta syfilitycznej chancre, które występują wyłącznie w zakresie infekcji w organizmie. Syfilityczne chancre – małe nadżerki lub owrzodzenia na ciele pacjenta.

podstawowym kiła

Syfilityczne chancre najczęściej pojawiają się na narządach płciowych pacjenta, ponieważ to właśnie w tych miejscach, a infekcja jest przenoszony z jednego partnera na drugiego. Chancre u mężczyzn najczęściej na głowie lub napletka prącia, znacznie mniej na pniu samego prącia. Czy homoseksualiści mają syfilis, archiwsta można zaobserwować w odbycie lub w fałdach tworzących odbyt. Syfilityczne chancre kobiet znajdują się w dużych i małych warg sromowych, krocza lub przy wejściu do pochwy, zdarzają się przypadki występowania i chancre szyjki macicy.

W rzeczywistości, syfilityczne chancre może wystąpić w dowolnej części ciała, – od ujścia skóry. Są chwile, kiedy pojawiają chancres na migdałkach, w przypadku których choroba staje się bardzo podobny do bólu gardła. Jednak jego gardło prawie żadnego bólu, a temperatura utrzymuje się w granicach normy.

kiła wtórna

Wtórny syfilis charakteryzuje się małą wysypki na całym ciele z wysypką których temperatura znacznie wzrasta ciała i ogólnego dobrego samopoczucia znacznemu pogorszeniu pacjenta. Wysypka jest dwojakiego rodzaju w pierwszym przypadku nie powoduje żadnego dyskomfortu dla pacjenta, dlatego może nawet nie zauważyć, co więcej, nawet z lekarzem, jeśli nie mógł znaleźć chancre podczas inspekcji, może on również być mylone z wysypką na odrę lub różyczkę. W drugim przypadku, wysypka pojawia się w małych krost podobnych do tych zmian z ospą. Te krosty również nie boli w ogóle, a nie manifestować.

trzeciorzędowy

Podczas trzeciego etapu, na skórę pacjenta pojawiają się większe jednostki, których wielkość może osiągnąć orzech, a także w innych przypadkach oraz jajko. Węzły te są nazywane guma. Gunma pojawiają się jeden po drugim, ale towarzyszy im mniejszymi wstrząsami, które występują najczęściej w dużych grupach. Takie gummas może przenikać do wszelkich tkanek, powodując ich zniszczenie. Na przykład, wszystkie znane dla tego objawu jako „syfilitycznej nosa” – w tym przypadku, Gunma rośnie przez skórę do chrząstki nosowej i niszczy je, tworząc efekt depresji.

Ponadto, kiła często dotyka również narządy wewnętrzne pacjentów, czasem niszcząc istotne. Jeśli nie jest leczona kiła we wczesnych etapach jego wystąpieniu, to będzie dość trudne, aby zatrzymać infekcję rozwalony.