697 Shares 3439 views

Biografia Sergeya Mihalkova – zwierciadłem historii kraju

Siergiej Michałkow, trochę nie dożył do dnia rundy – swego wieku, Rosja wymienionego w dniu 13 marca 2013 roku. Z dzieł poety uczymy się w dzieciństwie. Ale biografia Sergeya Mihalkova ważne etapy jego życia i pracy, niestety, są często pozostawiane poza naszą uwagą. Spróbujmy przywrócić sprawiedliwość w artykule, powiedz nam coś o człowieku.


Biografia Sergeya Mihalkova jest wyjątkowy tylko dlatego, że żył tak długą żywotność. Jego los – jako pomost między przeszłością a przyszłością. Widział rewolucję i wojny odwilży i pierestrojki Imperium Rosyjskiego i niezależnej Rosji. Był radziecki poeta, pieszczone przez władze, laureat nagród państwowych i posiadaczy rzędu.

Sergey urodził się w 1913 roku w rodzinie asesora kolegialnego Moskwie, Vladimira Aleksandrovicha Mihalkova i Olgi Mihaylovny Glebovoy. Michałkow – starożytna rodzina szlachecka. Wiadomym jest, że radziecki poeta jest bezpośrednim potomkiem Golitsyns, Ukhtomskaya i innych znanych rodów szlacheckich. Siergiej zaczął komponować z 9 lat, i drukowane – od 14 lat. Pierwszy wiersz przyszłego autora „Wujka stepie” został nazwany „The Road”.

Biografia Sergeya Mihalkova: młodzież

Po szkole Sergei dostał pracę w fabryce tekstylnej. Nieco później, młody człowiek był w ekspedycji geologicznej. Jednocześnie został powołany freelancer w „Izwiestija”, legendarnej gazety i wydała pierwszy tomik wierszy. Udał się 30 lat: młody człowiek szuka dla siebie.

Dopiero po wydaniu w 1935 roku poematu „Wujek Stepan,” poeta przechodzi do Instytutu Literackiego. Rok później napisał „Lullaby”, poświęconą jego młodzieńczej miłości – dziewczyna o nazwie Sveta. (! W gazecie „Prawda”) tuż przed pójściem do prac drukowanych zmieniła swoją nazwę na „Svetlana” – a więc decydować o ich losie. Otaczający zdecydował, że poemat poświęcony Swietłana Stalina – córka wodza. Opus lubił Józef Wissarionowicz i Michałkow sprawia nieoczekiwany wzrost – już 26 lat, otrzyma on pierwszy Orderem Lenina.

Jednakże ochrona uprawnień, które nie miały wpływu na jego zachowanie podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Poeta został korespondentem wojennym, przeszedł długą drogę do Stalingradu, został ranny. Postanowieniem dodanych pracy zasłużone nagrody wojskowych. W tym okresie, Sergey napisał wiele bajek.

Biografia Sergeya Mihalkova: dojrzałość

Po wojnie poeta pisał dramaty i scenariusze do filmów. Od 1956 roku został redaktorem pisma popularnego dzieci „Fun”, a w 1962 roku wpadł na wspaniały dowcipnym kroniki „knota”, który w czasach sowieckich był często w kinach przed sesjami, zachwycając publiczność. W kolejnych latach Michałkow kontynuował pisanie w różnych gatunkach i dużo pracy na arenie publicznej.

Zajmował różne stanowiska kierownicze w Związku Pisarzy ZSRR i RFSRR, był posłem do Rady Najwyższej w ciągu 18 lat.

Mihalkov Siergiej Władimirowicz … Biografia tego człowieka kreśli fascynujący sprzeczne osobowości. Był autorem trzech hymnów wielkiego kraju – sowieckiej, najpierw przeprowadza się w Sylwestra 1944 i później edytować Michałkow wiek 33 -. „W duchu prawosławia” w 1977 roku, a nowoczesny rosyjski napisane

Wymyślił nieśmiertelne słowa, ozdobić grób Nieznanego Żołnierza w Moskwie: „Twoje imię jest nieznane, twój czyn jest nieśmiertelna”. Jego książki zostały opublikowane w nakładzie ponad 300 milionów egzemplarzy. Writer 53 lat żył z żoną – Natalią Konczałowski, córka i wnuczka słynnego rosyjskiego artysty. Podnieśli dwóch synów, którzy są już także wybitnych jednak kinowy horyzont. Dopiero po śmierci żony Michałkow ożenił – z kobietą, która była młodsza od swoich 4 lat.

Niewątpliwie, Siergiej Michałkow, którego biografia jest nierozerwalnie związana z historią kraju, w którym żył, jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej znanych postaci sowieckiej i postsowieckiej rzeczywistości.