158 Shares 8904 views

Sacred roślin w Indiach. Rośliny w mitologii indyjskiej

Każdy wie, ile Hindusi czczą naturę. I sacrum w tym kraju są uważane nie tylko zwierzęta, ale także rośliny. O tym, co to jest, i omawiać w tym artykule. Ponadto, niech sobie z tymi, które występują w roślinach czczonych w różnych krajach.


Aswattha święte drzewo

Ta mało znana w naszym kraju, ale świętą rośliną w Indiach. Tu jest symbolem Drzewa Świata. Mieszkańcy tego kraju uważają, że gałęzie roślin może odpędzić złe duchy od człowieka, i pozostawia ich życzenia. W czasach starożytnych, drewno było wykorzystywane do Aswattha miski rytuału. naukowców są dwa znany motyw archaicznego powiązanych z tej rośliny. Pierwszym z nich jest człowiek na Aswattha próbuje uzyskać owoce. Zostało to uznane za symbol wiedzy religijnej. Także starożytni Hindusi często przedstawiany obok wspomnianej rośliny koń. Uważa się, że w tych Aswattha objawienia zszedł na Buddę.

Tulasi

W niektórych tradycji Indii jest czczony kolejną interesującą roślinę – Tulsi (bazylia). On jest czczony jako żona Wisznu. Według legendy, była kiedyś żoną jednego z demonów. Jak się okazało sam bazylia Wisznu. Następnie on również ożenił się z nią. Reprezentuje tulsi roślin z zielonych liści jajowate. Ponadto, jest on stosowany, jak i terapeutyczne.

Od tej świętej rośliny często produkowane różaniec, jak to jest, według legendy napędza dala od ludzkich nieszczęść i złych sił. Tulasi – roślina, która jest opowiedziana w jednym z indyjskich eposów. Po czczony przez lud mądry przypadkowo złamał różaniec wykonany z bazylią i zapytał sługę, aby je naprawić. Poza tym nie było czasu, a on obiecał to zrobić następnego dnia. Jednak mędrzec nakazał mu naprawić je natychmiast. „Gdybyś wiedział, jak niebezpieczny jest być w tym świecie bez nich, byś drżał ze strachu” – powiedział.

Udumbara i nyagroha

Udumbara – święta roślina w Indiach, czczony jako symbol obfitości. Dawno to było robione z tronu przez królów, różne amulety i miski. Udumbara owoce trzy razy w roku, stąd jego święte znaczenie.

Nyagroha – gatunek drzewa figowego. Ciekawostką jest to, że wytwarza korzenie powietrzne, które przed dotarciem do ziemi, kiełkują, tworząc nowe kufry. W rezultacie okazuje się, że jedna korona rośnie bezpośrednio na cały gaj pni. Według legendy, sam Wisznu postanowił raz tę świętą roślinę. W Indiach, uważa się, że ten Bóg unosi się w środku pierwotnym oceanie była na kawałku wspomnianego drzewa.

święte lotos

Jest to najbardziej szanowanych w krajach buddyjskich rośliny, symbol religii. Hindusi wierzą, że dusza człowieka, ewoluuje, kwitnących jak ten kwiat. Ciemność muł, gdzie rodzi się ten zakład jest uważany za symbol świata materialnego. Dokonywanie drogę przez wodę, lotosu jest świat realny przemiana duchowa. Mówiąc na temat „rośliny Najświętszych Egiptu”, tu również napotkać ten kwiat. Mieszkańcy tego kraju nadać mu taką samą wartość sakralną, jak Indianie. Jako lotosu, człowiek, odrzucając wszystkie powierzchowne, udali się przez dżunglę zwrotów i zakrętów życiowych, należy wziąć ścieżkę dobrobytu i samodoskonalenia. To właśnie ten kwiat jest symbolem narodowym samych Indiach.

róża

Jest to kolejny święty roślin w Indiach. Istnieje legenda, według której człowiek, który przyniósł król wstał, miał prawo do wykonywania jakiegokolwiek pożądania. Księżniczka Indie często chodziliśmy po pachnących ogrodów, wyciąć rowki, w których płynęły wody różanej.

Czczony roślin w Inca

Oczywiście, nie tylko Indianie mają tradycję honorowania wszystkich rodzajów roślin. Czczony przedstawicieli flory i innych narodów świata. Święta Inca rośliny, na przykład, koki. Gdy przedstawiciele narodu amerykańskiego używali go w swoich rytuałach religijnych i przypisać do niego rozmaite właściwości magiczne. Starożytne ludy, którzy zamieszkiwali Andów, używali go nie tylko do celów rytualnych, ale również jako ekwiwalent środków pieniężnych, do leczenia chorób, a nawet do żucia. Jest to roślina krzew o prostych cienkich gałęzi i jest obecnie wykorzystywany jako surowiec do wyrobu kokainy. W połowie ubiegłego stulecia, Komitetu, który podjął decyzję w sprawie uznania żucia uzależnień koka. Po tym, roślina zaczęła powszechnie zlikwidowane. Powszechnie wiadomo, wszyscy piją „Coca-Cola” zawiera pewne alkaloidy nepsihoaktivnye z liści tej kultury.

rośliny święte Słowian

Nasi przodkowie mieli również tradycję honorowania drzew. Tak więc, dąb uznano siłę Perunova i nigdy obniżyć nawet niwa. To on wśród narodów słowiańskich symbolizowane przez Drzewo Życia. Ponadto, dąb był uważany odbiciem Górnego Świata i długowieczność drzewa. Święte gaje często był dominujący. Pod dębami ułożone świąt i posiłek. Od tego drzewa wycięto pracownikom za przywódcę plemienia, dziedziczny.

gałęzie Hazel Słowianie oddestylowano złych duchów, a wierzba uznano oberegovym. rośliny święte Słowian – jak chmielu i rumianku. Po pierwsze, oczywiście, był mecenasem uroczystości, a drugi – symbol miłości i wierności (kocha – nie kocha). Również bardzo zaszczycony naszych przodków i był beksa-trawa. Był on używany jako talizman, a szukać skarbów. Wierzono, że „wzmacnia” powodzenia. Birch Słowianie uważany za symbol początku życia.

Vitex święte

Roślina ta jest w naszych czasach jest często stosowany jako lek, jest on znany jako czystą drzewa. Żydzi roślin Vitex święty czczony jako obdarowywanie młodość. Według legendy, gdy było pod nim odpoczywał praojca Abrahama wszystkich Żydów. wystarczy siedzieć pod nim, aby osiągnąć efekt odmłodzenia, wdychając zapach jej kwiatów. O różnych porach gałęzie i pędy tego krzewu wykonany drążki kapłanów.

Wszystkie jego części są lecznicze i są wykorzystywane w medycynie ludowej i kosmetologii. Świeży sok z tej rośliny jest używany do leczenia dolegliwości takich jak impotencja i depresja. Wywar pić, aby pozbyć się wszelkiego rodzaju problemy skórne i jako środek antykoncepcyjny. Ponadto, są one traktowane śledziony, wątroby, mastopatii, mięśniaka i bezpłodności. Można korzystać z tej instalacji i zwalnia zmęczone nogi. Aby to zrobić, liście są umieszczone w butach. Nie jest zalecane, aby dać napary i wywary żadnej części tej rośliny są dla dzieci w wieku do 12 lat.

Vitex święte popyt nie tylko w medycynie, ale także w kuchni. Na przykład, w krajach arabskich krzewu o nazwie „pieprz wściekły” i jest używane jako przyprawa do dań mięsnych i rybnych.

Czczony rośliny mają niemal każdy naród na świecie. Być może w naszych czasach i nie przywiązują do świętej znaczeniu, jak w dawnych czasach, ale wciąż nie zostały zapomniane i kochany. W Indiach i innych krajach wschodnich dzisiaj składa się piosenki i wiersze o lotosu, a jeden z symboli naszego kraju jest biała brzoza.