376 Shares 9628 views

Co jest synonimem tego, co jest

Synonimy – słowa, które mają podobne lub takie samo znaczenie leksykalne, ale różnią się pisownią i dźwięku. Zrozumieć , że taki synonim, pomoc przykładów: kawalerię – kawalerii; duży – ogromny, ogromny; boją – boją się, bojaźliwy; ciepła – ciepła.

Różnice synonimami słów od siebie

Każdy z synonimów zwykle ma szczególną wartość odcień, który odróżnia go od innych. Na przykład, synonim do słowa „Red” jest słowo „czerwony”, „fioletowy”, „fioletowy”. Słowo „czerwony” oznacza „mający barwę krwi.” Słowo „szkarłatny” oznacza „jasnoczerwony”. "Crimson" – "ciemno-czerwony". „Crimson” oznacza także głęboki czerwony kolor, ale z lekkim odcieniem fioletowym lub niebieskawym.

Niektóre synonimami są różne wyraziste barwy, powinny być one stosowane tylko w konkretnym stylu. Na przykład słowo „oczy” to synonim – A „Zenk” i „oczy”. Słowo „oko” jest powszechnie używane w konwersacji, a także w książce wypowiedzi, nie jest bardziej wyrazisty obraz. Słowo „oczy” jest używane tylko w tekstach bardzo poetyckie i pism. Posiada pewną dezaktualizacji kolor powagą. Słowo „Zenk”, wskazując na oko, a wręcz przeciwnie, ma odcień chropowatości, ostrość, jest stosowany w nieznormalizowaną mowy.

Wiele synonimy i inny w tym samym czasie odrobiną leksykalnego znaczenia, a zawarte w określonym stylu i wyrazisty kolor. Na przykład, synonimem „skarży” (wyrażenie frustrację, urazy; obscheliteraturnogo) – „marudzenie”. (Nieznośno, irytująco narzekać, konwersacyjny styl); „Studium” (oglądanie i obscheliteraturnogo) – „badanie” (dokładnie badać, styl książka).

Niewielka grupa tych słów mają takie samo znaczenie, są one od siebie nie są ani stylistycznych szczelność lub wyraziste barwy. To tak zwane pełne synonimy, takie jak „termometr” – „termometr”, „-” „Lingwistyki językoznawstwa”, „-” „Ośmiornica ośmiornicy”. Wybierz synonimem danego słowa może być specjalny słownik.

Co to synonim, jego znaczenie w mowie

Słowa te pomagają uniknąć monotonii mowy, niepotrzebnego powtarzania tych samych słów. Synonimy również przyczynić się do dokładniejszego sformułowania idei, sprawiają, że wyraziste, na przykład: „Donoso szczekają psy szczekają, ponieważ zazwyczaj na listonosza … Rzeczywiście, patrząc przez okno, widziałem się nośną.”. W tym przykładzie, jest oczywiste, że taki synonim słowa, wybranego, który pomaga uniknąć powtórzeń i daje wyrazisty propozycję.

Grupa słów, które składa się z wielu synonimów, zwany synonimem obok. Jeden z nich, które w słowniku znajduje się pierwsze, jest uważany za główną, major.

Synonimy mogą być użyte nie tylko słowa, ale również idiomów (zestaw wyrażeń). Propozycja ich wykonywania funkcji składniowej. Aby zrozumieć, co jest synonimem może wyglądać synonimy, może być przykładem: dużo – bez nut, palić, na krawędzi.

Możliwość zastosowania synonimem bogactwa języka rosyjskiego jest ważnym wskaźnikiem mówiącego oratorskich umiejętności.