387 Shares 9051 views

Piekarnik domki z drewna. Rodzaje i klasyfikacja piece na drewno do ogrzewania domków

Pomimo faktu, że w ostatnich latach, nowoczesna technologia rozwija się bardzo intensywnie, ogrzewanie piec nie przestaje być istotne.


Jak wybrać

Piekarnik ogrodowe z drewna mogą być zainstalowane, i prywatny domek letniskowy. Jeśli chcesz wybrać model takiego urządzenia, należy wiedzieć, że jednostki są podzielone na cegły, żeliwa i metali. Każdy typ ma swoje zalety i wady.

Odmiany drewnem piece

Odlewanie pieca żelaza stosuje się zagrożenia lub pomocniczego źródła ciepła. Urządzenia te są kompaktowe i mogą być instalowane w dowolnej części domu. Aby zapewnić uwalnianie produktów spalania, specjalny rękaw lub kominowy, który ma strukturę falistą. Jeśli chcesz ocieplenia pomieszczeń nastąpiło szybko jak to możliwe, konieczne jest, aby wybrać taką konstrukcję, ponieważ po operacji komina pieca jeszcze przez długi czas zachowuje ciepło.

Jeśli potrzebujesz piekarnik dać na drewnie, można wybrać jego ugrupowania metalu, która jest różna odporność na ciepło i szybkie nagrzewanie pomieszczenia. Ale nie licz na to, że metal jest wystarczająco cienkie, aby utrzymać ciepło przez długi czas. Jeśli opcja ta jest jednym z najważniejszych, konieczne jest, aby wybrać projekt stali nierdzewnej. Jednak nie odsłonić urządzenie do szybkiego ogrzewania, jak słabe połączenia mogą pękać.

Patrząc ogród piekarnika z drewna, konsumenci często wolą cegieł, ponieważ są one najbardziej wiarygodne. Są najdroższe, mają serpentynach komin, który ogrzewa pomieszczenie, przez długi czas utrzymując ciepło. Jeżeli dokonać porównania z pieców metalowych, konstrukcja ceglana ogrzewania pomieszczeń jest znacznie wolniejszy, ale jest to rekompensowane przez zachowując ciepło po operacji. Cegła piecu, aby otrzymać z drewna mogą być wykorzystywane do gotowania. Między innymi, może być obsługiwany za kominkiem.

Klasyfikacja wypalania cegieł

Takie urządzenia można podzielić na trzy kategorie. Jako pierwsze urządzenie akt gotowania, które mogą być używane do ogrzewania pomieszczeń. Urządzenia posiadają płytę, a jednostka może ogrzewać kilka pomieszczeń. Homemade ceglany piec na drewno może być bardziej klasyczny i rosyjskim, które są wyposażone w leżaki. Mogą być również wykorzystywane do ogrzewania i gotowania. Ale szczególnie duże urządzenia są wykorzystywane do suszenia jabłek i grzybów.

Przy wykonywaniu-piece wykorzystywane nie tylko cegły, ale także metalu. Takie urządzenia są wykorzystywane nie tylko do ogrzewania domu, ale także dla przyjemności estetycznej.

Opis piecu grzewczym drewna

Słyszałeś o pirolizy lub gazowych pieców. Najczęstszym z nich są uważane za urządzenie o nazwie „Buleryan”. Taki piec do spalania drewna już zapewnia dopływ ciepła ze względu na zbiornik paliwa akcji. Unikalna struktura umożliwia ustalenie drewna w powiększonym ekranie, a po trybu, który dostarcza pierwszą część spalania drewna ustawienie, natomiast druga część jest w trybie czuwania. Użytkownik może następnie dostarczyć tę pracę urządzenia przez nakładanie zaworu dmuchawy. Jednocześnie drewno nie będzie się palić i tlić.

Taki piec do spalania drewna długości może być stosowany jako element ogrzewania powietrza. To zapewnia szybkie nagrzewanie, która jest ceniona przez wczasowiczów. Jej wydajność może osiągnąć 85%, ale są wady. Są one wyrażone w ekstremalnie wysokich wymagań, które odnoszą się nie tylko do poprawy jakości paliwa, ale także do aranżacji technologii komina.

Charakterystyka pieca „Stropuva”

Jak zapalić kuchenkę z drewna, znane wszystkim, ale żeby zrozumieć różnorodność modeli, które są prezentowane na rynku, może być trudne. Innym rodzajem gazowni faworyzować piekarnik „Stropuva”. Kształt urządzenia przypomina indyjskie świecę i zasady działania obejmują drewno opałowe Zakładki potrzebę metalową kolumnę. Warto zauważyć, że piec może pracować na podstawie brykietów oraz węgla. Paliwo jest ustanowione na prawie całą wysokość, a po włączeniu zapłonu jest przeprowadzane. Piec jest zamknięta, a następnie rozpoczyna swoją pracę. Strefa spalania przemieszcza się poniżej, gdy paliwo spala się stopniowo. Rura doprowadzająca powietrze opada na nią.

Można regulować intensywność spalania za pomocą klapy. Ten piec pracuje bez przeładowania aż do 48 godzin, ale jeśli używasz węgla, natomiast zwiększyła się prawie do tygodnia. Zabezpieczenie na wysokości, co do skuteczności i gospodarki i zdolność do pracy w tandemie z systemem ogrzewania wodnego. Piece „Stropuva” zainstalowane w domach, w których bardzo ograniczonej przestrzeni, ponieważ są zwarte.

Projekt z automatycznym załadunkiem

Piece, piece z drewna często się panami własnego, a ich zakup jest niepraktyczne ze względu na prostotę konstrukcji. Urządzenia te mogą być wykonane z łatwo dostępnych materiałów, co obniża ich koszt. W pracy tych jednostek nie charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem pożarowym, ale po zakończeniu produkcji oraz podczas instalacji, należy zapewnić pomieszczenie chronione od powierzchni pożarowych, które będą zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie.

Bardziej nowoczesny sprzęt jest projekt, który przewiduje automatycznego załadunku paliwa. Urządzenie pracuje w trybie spalania intensywny, ponieważ sama wkładka ma niewielkie wymiary. dopływu paliwa jest zaopatrzona w złożonej procedury i poleceń Przychodzący nowy wsad będzie zależeć od czujnika temperatury. Gdy poziom zaczyna spadać, paliwo jest dostarczane do pieca.

Trudność może wynikać, że drewno musi być wykonana w postaci płyt, których grubość jest minimalnie 10 cm. Ale istnieje wiele zalet. Wśród nich, powinny być możliwe do regulowania intensywności spalania w trybie automatycznym. Następuje to poprzez zawór opony i dmuchawy.

Urządzenie z układem wodnym

Mini kuchenka dokonywane są niezależnie, jak to zrobić w prosty sposób. Jednakże, jeśli oczekuje się, że projekt położyć bardziej poważny problem, można użyć urządzenia z obiegu wody. Wymiennik ciepła w takich urządzeniach jest osadzony w komina lub rury. Ogrzane gazy oddają ciepło w wodzie. W celu zwiększenia wydajności, to jest możliwe zapewnienie takiego pieca przez kilka zbiorników.

wniosek

Na rynkach produktów są dziś dużo modeli pieców drzewnych. Należą do nich "Teplodar", "termofor" i "Ermak". Nie kosztują gamę produktów i żadnych fińskie piece na drewno, które charakteryzują się wysokimi kosztami, zwartości, trwałości i niezawodności.