872 Shares 6324 views

Największa liczba: kandydaci do tego tytułu

Formalnie, uważa się, że największa liczba nie istnieje. Numeryczna serii można kontynuować w nieskończoność. Ale to ma sens do innego pytania: Jaka jest największa liczba trzeba obliczyć dowolną aplikację. Nawet jeśli to zadanie będzie bardzo wysoko wyspecjalizowane, takie jak odparowanie ostatniej czarnej dziury we wszechświecie lub liczby cząstek elementarnych w nim chociaż. W zastosowanej aspekcie, można wymienić kilka kandydatów do największej liczby.


Jak mówią w historii bardzo popularnej wyszukiwarce, nazwa została wybrana jak tytuł największej liczbie. Ale co nie zawsze jest określona. Właściwie googol (angielski googol.) Lub od 10 do 100 stopni – największa liczba wymagana do zastosowań obliczeniowych. Jest możliwe, aby wpisać do obliczeń w dowolnym kalkulatora naukowego. Liczba cząstek elementarnych we wszechświecie szacuje się na 10 do 80 stopni, więc dlaczego narastającymi nawet większej liczby?
Być może ze względu na zainteresowania naukowego zaczyna szukać największej liczby pierwszej (powinna być podzielna tylko przez siebie i 1). Później, liczby pierwsze użyto w kryptografii, tak, że największa liczba pierwsza powinna pomóc w tworzeniu zrównoważonej szyfr (lub zerwania). Przy obliczaniu liczby pierwsze zajęte najpotężniejszych superkomputerów, a dziś liczba zostanie znaleziony, tak … Przepraszam, jak jest napisane (2 ^ 57,885,161) -1. Liniowy długość nagrania przekroczy 17 milionów. Marks, więc zachować ten artykuł nie miałoby sensu.

Najbardziej duża liczba próbowali znaleźć nie tylko matematyki, ale także fizyki. W nauce istnieje wiele bardzo małych ilościach, mają sens fizyczny. Długość Plancka, najmniejsza mierzalna przedział przestrzeni, równa 1,6 x 10 do minus 35 stopni, a wielkość wszechświata musi być w danym momencie, gdzieś w 8,5 * 10 stopni oraz 185 Planck długościach. Co można użyć tego numeru nie jest jeszcze znana. Ale jest mniej stała – Czas Plancka ~ 10 ^ (- 45), który może być również czymś podzielić i dostać jeszcze jedną bardzo dużą liczbę.

Ale dla matematyków, fizyków wciąż nie może nadążyć, dowód nowoczesnej teorii istnienia dużej liczby rachunków prowadzonych przez tych bardzo dużych ilościach. Warto wspomnieć liczbę Graham zwolniony do swojego czasu w Księdze Rekordów Guinnessa. Jest to niemożliwe, aby nagrywać przy użyciu zwykłej notacji matematycznej. Oficjalnie liczba Grahama długo i ma największą liczbę na świecie, ale stara się wymyślić coś jeszcze bardziej nie zatrzymują.

Wreszcie wspomnieć inny ciekawy numer, który można uznać za największe w swojej dziedzinie. Niemiecki prozaik Kurd Lasswitz w jego historii „Universal Library” starał się dopasować wymiary Wszechświat, a liczba wszystkich informacji w nim, i uporządkowany materiał tekstowy. Dzisiejszy Internet jest oskarżony o to, że ma tendencję do przybrać formę bibliotece. Ale w nim, według twórcy, będą one zbierane nie tylko użyteczną wiedzę, ale też nie tak, jak i całych tomów ze znaków interpunkcyjnych i chaotycznego zbioru liczb i liter. Jednakże ilość oszacowano na 10 do potęgi 2 000 000, który jest mniejszy niż, na przykład największa obliczonych liczb pierwszych. Ale jeśli było biblioteki fizyczne we Wszechświecie nie pasowałby wszystkim. Wiele tomów osiedla uzyskano znacznie mniej niż googol.