249 Shares 5075 views

Jak nawijać żyłkę na szpulę poprawnie inertialess

Porozmawiajmy dziś o ból problemu rybackiej. Mianowicie, jak wiatr linię na inertialess kołowrotka. Niestety, ponad połowa z żyłki lub sznurka rany nieprawidłowo, ponieważ wielu z nich lekceważąco odnoszą się do tego ważnego punktu w ogromnej liczbie rybaków.


bęben prawidłowo

Tak więc, w twoich rękach inertialless cewka. Jak nawinąć żyłkę lub ciąg na szpuli prawidłowo? Przede wszystkim warto zauważyć, że oba mogą być sprzedawane w różnych wersjach odwijania. Rozważmy przypadek, w którym kupił żyłki, której długość wynosi sto pięćdziesiąt metrów, a szpula z kolei pozwala na wyciszenie dwustu pięćdziesięciu metrów o tej samej średnicy.

Ten nawijania żyłki na inertialess szpuli pozostawi znacznej odległości od krawędzi obręczy szpuli. Że pociąga to za sobą? Po dokonaniu obsady, linia będzie ocierać krawędzi z wielką siłą, powodując znacznie obniża odległości odlewniczej, która, jak wiemy, jest bardzo ważne i odgrywa ważną rolę w wydajności rybackiej.

tradycyjne metody

Jak można wyjść z tej sytuacji? Pierwszy wariant, który jest bardziej racjonalne, jest do nabycia długość żyłki, który jest dostarczany z producentem bębnowy.

Drugi przykład, jak nawijać żyłkę na szpuli inertialess w przypadku, gdy jest ona krótsza niż przez projekt, zwany podkład. Rybacy, nawet żartobliwie nazywany zataczając po rosyjsku. Oznacza to, że na pierwszej szpuli zwijanego to największe poparcie, następnie żyłki lub łańcuch. Tak więc ostatni będzie równo z zderzaków.

Różnorodne materiały wykorzystywane są jako tego nawijania praktyce. Chodzi nawet śmieszne. Po tym wszystkim, ludzie nie są ograniczone do jednego starego żyłki. Bardzo często w trakcie jest zwykłym nici, taśma klejąca, taśmy elektryczne, taśma klejąca i innych materiałów, które wydaje się mieć żadnego związku ryby.

Ale gdy zaczęliśmy rozmawiać z tobą o tym, jak wiatr linię na szpulę inertialess wyrafinowany sposób, to jest sprawiedliwe, by mówić o innej metodzie. Jak w tym przypadku zostanie użyty zataczając kamera cykl.

Z niego wycina pierścieni, których wielkość powinna odpowiadać wielkości rowka szpuli, po czym wprowadzane są na niej, w takiej ilości, że monofilament nawinięto na poziomie kołnierza. Opcja ta jest już zauważyć, tylko dlatego, że kauczuk, który jest wykonany z roweru wewnętrznej rury nie absorbuje wilgoć, co nie jest prawdą, na przykład nici.

Określić wymaganą liczbę

W przypadku starej żyłki lepiej najpierw nowy kołowrotek, a następnie na jej starej rolce do obręczy. Tak można określić, ile materiału trzeba podmotochnogo. Ponownie rozwijać stare i nowe żyłki, a następnie zorganizować swoje materiały w odpowiedniej kolejności (stara żyłka od dołu, nowy top). Teraz, gdy wiesz, jak wiatr linię na szpulę poprawnie inertialess. Pamiętaj, że na ten czynnik zależy od powodzenia połowów, a mianowicie liczby złowionych ryb.